0 1.292

Düzenli egzersizlerin sayısız faydası vardır. Fiziki olarak vücudu güzelleştirmek bir yana bağışıklık sisteminizi güçlendirir, kemik sağlığınızı iyileştirir ve kalp problemi, diyabet ve daha birçok hayatı tehdit eden hastalık gibi sağlık risklerini azaltır. İş, okul aile yaşantısı vs derken spora süre ayırmak zaten zor oluyordu, bir de coronavirüs salgını sonrasında spor salonlarına zamana ayırmak zaten imkansız hale geldi, fakat halen harekete ihtiyacımız var! Birçoğumuz düzenli egzersiz yapmadığımız için harika mazeretler üretebiliyoruz. Çok meşgul olmak en yaygın bahanemiz. Ancak, uygun planlama ile hem dış görüntünüz hem de sağlığınız için bunu yapmanız gerçekten zor değil. Hiç şüphe yok ki düzenli egzersiz sağlıklı yaşam ve sağlıklı yaşam için en iyi yoldur. Temel olarak bu egzersizlerin çok az veya hiç ekipmana ihtiyacı yoktur. Vücut ağırlığınızı bir ekipman olarak kullanacağız. Bu egzersizler doğal olarak eğitmen eşliğinde yapılmayacağı için hata yapma oranı daha az olan egzersizlerden oluşturduk.

 

Evde Fitness Antrenmanı 1. Hareket: Jumping Jacks

https://i.giphy.com/media/ckMk3RKUK29lziaspI/giphy.webp

Bu egzersiz tüm vücudu hedefler. Atlama krikoları en iyi kardiyo egzersizleridir. Günlük egzersiz programınıza dahil etmenin çeşitli faydaları vardır. Kalbinizi daha güçlü yapar, kasları daha güçlü yapar, kilo kaybına yardımcı olur, daha güçlü kemikler oluşturur ve ruh halinizi anında yükseltir ve stresi hafifletir. Kararlılığınızı ve dayanıklılığınızı artırarak sizi daha güçlü, esnek hale getirir.

Nasıl Yapılır: Ayaklarınızla birlikte düz ve yanlarınızda durun. Kollarınızı başınızın üzerine yükselterek zıplayın ve ayaklarınızı ayırın. Hareketi hemen tersine çevirin ve orijinal konumuna geri dönün. Daha hızlı yapmaya başlayın.