Boy Nasıl Uzatılır? Boy Uzatma Egzersizleri


Öncelikle Türkiye’nin en çok okunan boy uzatma hareketleri makalesine hoşgeldiniz. Boy uzatma hareketleri ile yaş farketmeksizin, omurlarınızın arasını açıp, omurganızı optimum forma sokarak, sağlıklı bir şekilde boyunuzu 3-4 cm civarı uzatabilirsiniz. Genç arkadaşlarımız için ise fayda alımı daha fazla olacaktır. Resimli boy uzatma egzersizlerindeki hareketler, boy uzatmaya yönelik jimnastik hareketlerinden özenle derlenmiştir ve sonuç alan sayısı yüksek miktardadır. Lütfen başlamadan önce ölçü alıp karşılaştırma yapınız. Boy uzatma yöntemleri arasında en mantıklı yöntem omurga egzersizleridir.

Düzenli olarak egzersizler uygulayıp,sağlıklı beslenenler, düzenli uyku düzenine sahip olanlar ailesinin boyları kısa bile olsa boylarını doğal olarak boy uzatma şansına sahiptirler. Tabi mucizevi etkiler beklemek gerçekçi olmaz. Ama düzenli şekilde hareketlere devam edenlerin sırt formlarının daha dikleşeceği aynı zamanda da omurların arası açıldığı için boy olarak da daha uzun duracakları bir gerçektir.

 

Kobra – Boy Uzatma Hareketi

01

Boy uzatma egzersizlerinde ilk hareketimiz kobra hareketi. Omuzlarınızın altında zemin üzerinde avuç içi ile yüz asağı bakacak şekilde durun. Çeneniz öndeyken omurganızı öne doğru kambur yapmaya başlayın. Yapabildiğiniz kadar geri kamburlaştırın. 4 set yapın her seti
10-30 saniye arasında tamamlayın. Boy uzatma ve bel sağlığı için en önemli hareketlerdendir.


Kedi Esneme – Boy Uzatma Hareketi

03

Kollar ellerin ve dizleri üzerinde sabit durun. Nefesinizi alırken omurganızı esnek ve başınızı da 2 kolunuzun arasına doğru alın. Kafanızı yukarı doğru getirerek kavisli bir duruma getirin  ve nefes verin.

4 set yapın ve  her seti 5-8 saniye arasında uygulayın.


Temel Bacak Germe – Boy Uzatma Hareketi

04

Bacakları açık bir şekilde yayarak oturun. Bir elinizle parmak ucunuza değin. Dizlerinizi  de yapabildiğiniz kadar düz tutun. Simdi diğer bacağın ayak parmaklarına değmeye çalışın. Omurganızı düz tuttuğunuza ve kalçanızı taşıdığınıza emin olun. Omurganın üstünde kemer yapmayın(düz olsun). Bu germe hareketi sayesinde omurganız ve bacaklarınız çalışır. 4 set 8-16 saniye arasında yapın. Boy uzatma egzersizleri serisinin nispeten zor olan bir hareketidir, kilo problemi olan kişilerin uygulaması zor olabilir.


Köprü – Boy Uzatma Hareketi

05

Dizleriniz bükük halde ve ayak düz, kalçanızı yukarı kaldırın ve omurga kemerini mümkün olduğunca kalçanıza yakın yapmaya çalışın, ayak bileklerinizden tutun,bileklerinizi tutarak tavana doğru
karnınızı kaldırın. Karnınızı yapabildiğiniz kadar  yükseğe kaldırın. Sonra da geri aşağı indirin. Ayak bileklerinizi mutlaka tutun. 5 set 5-10 saniye arasında sürmelidir. Bu hareket ilk başta zor gelebilir fakat alıştıktan sonra çok rahat olduğunu hissedeceksiniz.


Masa – Boy Uzatma Hareketi

06

Boy uzatma egzersizlerinin 5. hareketi. Bacaklarınızı düz olacak şekilde oturun. Elleriniz yanda dursun ve avuç içleri yere bassın. Sonra çenenizi göğsünüze doğru indirin. Ardından başınızı yapabildiğiniz kadar kadar geri eğin.Dizlerinizi büküp ve kalçanızı yukarı kaldırın. Kol ve bacakların alt zemine dik olmalıdır. Çok kolay değildir. 4 set yapılmalıdır her set 10-15 saniye sürmelidir.


Esneme Hareketi – Boy Uzatma Hareketi

08

Esnemek boy uzatma hareketlerinin en temel hareketidir. Başınızı yapabildiğiniz kadar yukarıya ve geriye eğmeye çalışın. 4 set her set 7-14 saniye sürmelidir.


Süper Esneme – Boy Uzatma Hareketi

09

 

Bir diğer boy uzatma hareketi olan süper esnemeyle ellerinizi yapabildiğiniz kadar yukarıda birleştirin. Omurganın alt bölümünün gerildiğini hissedin. bu hareketi ayakta veya yatarak yapabilirsiniz. 4 set her set 5 saniye civarında sürmelidir.


Eller Ensede Yay – Boy Uzatma Hareketi

10

Ellerinizi boynunuzun arkasında ellerinizi birleştirip tutun, yapabildiğiniz kadar öne eğilin. Çenenizi göğsünüze getirin. Dizlerinizi bükmeyin. 4 Set her set 5-10 saniye sürmelidir.


Duvarda Esneme – Boy Uzatma Hareketi

11

Parmaklarınızın ucunda durup, duvara karşı yapabildiğiniz kadar ellerinizi en yukarı gerdirmeye çalışın. Duvara karşı omurganızı düz tutun. 4 Set her set başı 5 saniye civarında sürmelidir. Önemli bir boy uzatma hareketidir. Esneme diye basit zannetmeyin.


Temel Kıvrılma – Boy Uzatma Hareketi

12

Kollarınızı omuz hizasında ve düz olmalı. Ellerinizi açın ve sağa sola doğru bükün. Her bükülme 2-3 sahiye sürmelidir. Toplamda 10-15 kere yapabilirsiniz. Hızlı yapmayın.


Düz Bacak Yukarı – Boy Uzatma Hareketi

Ellerinizi başınızda veya boynunuzda birleştirin. Sonra bacaklarınızı gerin ve bacaklarınızdan birisini kaldırın. Dizlerinizi kırmamaya çalışın. Şimdi aynı hareketi diğer bacağınız için uygulayın. 4 Set her set 3-4 saniye sürmelidir. Boy uzatmak için bel omurlarını açan bir harekettir.


Kase – Boy Uzatma Hareketi

19

Kase isimli boy uzatma hareketini yapmak için yüzüstü yatarak aynı anda kolları ve bacakları kaldırın. 4 Set her set 3 saniye sürmelidir.


Süper Hava Germe – Boy Uzatma Hareketi

23

Dizlerinizin üzerinde durun.  Ellerinizi birleştirin ve başınızın üstünden geriye doğru gerilin. 4 set set başına 5 saniye sürecek şekilde boy uzatma hareketini uygulayın.


Masaya Bastırma Hareketi

24

Masaya veya koltuğa tutunun, gergin durun ve birisine sırtınızın ortasına bastırtın. Gerilmeyi koruyun.3 set her set 10 saniye sürmelidir. Omurları açarak boy uzamasına olumlu katkıda bulunacaktır.


Barda Asılmak

29

Barda asılmanın karmaşık bir durumu yoktur.Barda asılı kalmak omurgayı uzatmaya ve düzeltmeye yardımcı olur. Belki sıkıcı ve yorucu olabilir, fakat çok
etkilidir. Her asılı durma 10 saniye veya daha fazla sürmelidir.Haftada en az 30
dakika asılı kalmak çok faydalıdır.Düzenli bir
şekilde asılı kalmak omurgaları açar. (Her gün 10 kere 25 saniye asılı kasanız haftada
ortalama 30 dakika asılı kalmış olursunuz, bu da boy uzamasına olumlu katkı sağlar)

Diğer tüm sorularınızı soru & cevap bölümünden doğrudan sorabilirsiniz: Soru & Cevap

Her Sporcunun Bilmesi Gereken 6 Bilgi

En İyi Yağ Yakıcı 5 Bitki

Kahvenin(Kafein) Sporculara Faydası Nedir?

Boy Nasıl Uzar? Bilimsel İnceleme:

568 Comments

 1. Avatar

  Eren

  Ocak 19, 2017 at 11:23 am

  Kobra köprü kedi esneme gibi hareketleri yaparken verilen süre boyu o şekildemi duracağız yoksa set içerisinde verilen şekilde biraz durup başlangıç formuna dönüp sonra bu döngü devamı edecek

 2. Avatar

  efe

  Ocak 15, 2017 at 2:07 pm

  16 yaşıma yeni girdim boyum 175
  20 yaşıma kadar 185 olurmuyum

  • Avatar

   edit

   Ocak 16, 2017 at 1:17 pm

   Olabilirsiniz. Egzersizlere de mutlaka devam edin.

 3. Avatar

  Erten

  Ocak 12, 2017 at 5:31 am

  Yasım 19 boyum 158 bu hareketlerı ne zamana kadar yapmalıyım ay ya da yıl

  • Avatar

   edit

   Ocak 12, 2017 at 12:38 pm

   Egzersiz sağlıktır. İmkanınız oldukça yapın zamanı önemsemeyin.

 4. Avatar

  alp

  Ocak 11, 2017 at 11:42 pm

  selam su harakteleri yapdim dielim uzadi 5 cm.sonra kisalirmi boy fitness bodybuilding yapdikda

  • Avatar

   edit

   Ocak 12, 2017 at 12:38 pm

   Kısalmaz

 5. Avatar

  alp

  Ocak 11, 2017 at 11:42 pm

  selam su harakteleri yapdim dielim uzadi 5 cm.sonra kisalirmi boy fitness odybuilding yapdikda

 6. Avatar

  Ataberk Birol Uygun

  Ocak 8, 2017 at 3:32 pm

  Hocam ben 15 yaşındayım.Boyum 182.Güney Akademi Basketbol kulübünde Kısa Forvet oynuyorum.Boyumun 195-200 olmasını istiyorum.Koçlarım ile antreman yapıyorum.Plaklarımda bir problem yok ama uzama olmadı ya da ben fark etmedim.Ailem e yakın çevrem uzadığımı söyledi ama bilmiyorum.

  Bu arada annem 170,babam ise 175.

  Dedem ve dayım ise çok uzun 195 falan.

  Boyumun kaç olacağını merak ediyorum yaklaşık bir tahmininiz varsa söylerseniz sevinirim.Umarım yanıtlarsınız.

  • Avatar

   edit

   Ocak 12, 2017 at 12:40 pm

   Rakam olarak konuşmak zor ama biraz daha uzarsınız. Yine de 2.00’leri göreceğinizi zannetmiyorum. Bu egzersizleri uygulamayın ama mutlaka faydası olacaktır.

 7. Avatar

  mehmet

  Ocak 1, 2017 at 10:54 am

  abi ben 16 yaşına yeni girdim boyum 1.66 19 yaşıma kadar hergün yapsam 1.86 olur muyum

  • Avatar

   edit

   Ocak 6, 2017 at 2:03 pm

   Rakam vermek yanıltır genetik olarak biraz daha uzarsın ama 186 zor bence

 8. Avatar

  Zhr

  Ekim 9, 2016 at 11:26 am

  Lutfeennn cevapppp verinnn

  • Avatar

   Mert bilen

   Ocak 3, 2017 at 12:30 am

   1.94 boyum var yer cüceleri

   • Avatar

    edit

    Ocak 6, 2017 at 1:57 pm

    Bu yazıda ne arıyorsunuz o zaman?

 9. Avatar

  Zhr

  Ekim 8, 2016 at 12:24 pm

  Hocam 1.64 boyunda 17 yaşındayım bu egzersizlerle 3-5 cm daha uzayabilirmiyim? 1.70 olmak istiyorum düzenli egzersiz yaparsam boyun 1.70 olurmu

  • Avatar

   edit

   Ekim 11, 2016 at 7:59 am

   Öncelikle bir bayan için kısa bir boy sayılmaz bu kadar kafana takma derim(Bayanların Türkiye boy ortalaması 1.60) 3-5 santim daha bu egzersizlerle genetiğinize göre uzayabilirsiniz

 10. Avatar

  rana

  Ekim 3, 2016 at 1:42 pm

  Merhaba hocam Ben 17 yasindayim boyum 158 bayanim.arginin aminoasitlerini arastirdim ve kulananlar da cok memnun kalmis.yatmadan once iciyorlar bunu esnem haareketleri ve diger spor hareketleriyle tamamliyorlar.beslenmelerine de ayni sekilde.bu sekilde kullanilir mi.onerebileceginiz bi marka var mi.hocam birde evde fitness yapiyorum aletleri var bunun icinde com buyuk kaslar degil ama vucut yapmama yardimci olacak bi protein tozu onerebilir misiniz? Kullanmali miyim tessekkurler simdiden

  • Avatar

   edit

   Ekim 6, 2016 at 10:55 am

   Merhaba arjinin kullanabilirsiniz, ayrıca düzenli beslenme ve diyet için de whey protein tüketebilirsiniz, sağlıklı bir seçenek olacaktır. Marka olarak Multipower Whey Protein, SCI-MX Ultra Whey Protein, Olimp Whey Protein. Bu markaları güvenle tercih edebilirsin. Arjinin olarak da Nutrend Arjinin yeterli olacaktır. Ürünleri almak istiyorsan http://www.besindestek.com adresinden canlı destek bölümünden iletişime geçin, antreman.net vasıtasıyla geldiğinizi söyleyin oradaki arkadaşlar size yardımcı olurlar. İyi günler

   • Avatar

    rana

    Ekim 12, 2016 at 12:47 pm

    Cok tessekkur ediyorum. Ben antrenman.net olarak iletirim tekrardan tessekkurler…

 11. Avatar

  Sinancan

  Eylül 25, 2016 at 3:26 pm

  Boy uzatma konusunda oldukça güzel bir makale. Gerçekten emeğinize sağlık. Boy uzatma egzersizleri konusun da bu siteden faydalanmak isteyen arkadaşlar var ise bence hiç düşünmeden faydalanmalılar egzersizlerin hepsi mantığa dayalı.

 12. Avatar

  Emir

  Eylül 25, 2016 at 12:56 pm

  Hocam ben 14 yaşındayım 1.77 boyundayım Normalde Boy atişimi 11-12 yaşlar arasinda gercekleştirdim.Daha İlerde Uzayabilir miyim ? Çünkü Bu sene Yüzme+Basketbol sporlarını yaptim ama gecen seneye göre sadece 2 cm atmişim :/ O kadar Protein karbonhidrat almama rağmen.Benden Kısa arkadaslarım Beni Gecti 🙁

  • Avatar

   Emir

   Eylül 25, 2016 at 12:57 pm

   Pardon 1.78’im

  • Avatar

   edit

   Ekim 6, 2016 at 2:01 pm

   Uzarsın daha yaşın çok genç dert etme 🙂

  • Avatar

   edit

   Ekim 11, 2016 at 8:17 am

   Genetiğe göre değişir ama kısa değilsin daha uzarsın

 13. Avatar

  Eren

  Ağustos 28, 2016 at 5:48 pm

  16yaşındayım yapılıyım 61kiloyum boyum 160 sizce normalmi body e gidiyorum omuzuma yük binecek bi harekette yok
  Bu hareketleri yapsam ortalama ne kadar daha uzayabilirim?

  • Avatar

   edit

   Ekim 11, 2016 at 8:27 am

   Rakam vermek yanıltır ama mutlaka uzamanıza katkısı olur. Geç olmadan uygulayın bu egzersizleri

 14. Avatar

  Yaren aktaş

  Ağustos 17, 2016 at 8:06 pm

  Slm bana yardim edermisiniz 20 yasindayim boyum 169 170 olmak istiyorum bunu duzenli yaparsam ise yararmi bana oneriniz ne

 15. Avatar

  Ayşe nur

  Ağustos 14, 2016 at 6:01 am

  meraba 16 yaşındayım boyum 169 ve 175 olmak istiyorum sizce mümkün müdür

 16. Avatar

  Ayşe nur

  Ağustos 14, 2016 at 6:00 am

  merhaba ben 16 yaşındayım boyum 169 ve 175 olmak istiyorum sizce olur muyum

 17. Avatar

  Ayşe nur

  Ağustos 14, 2016 at 6:00 am

  merhaba benim yaşım 15 boyum 169 , boy hedefim 175 sizce olur mu

 18. Avatar

  Ares

  Ağustos 9, 2016 at 8:47 pm

  Hocam yaş 15 boy 1.75 kilo 85 2 cm uzamak istiyorum tam istediğim boy 1.77 bunları yapsam omurgadan 2 cm alabilir miyim ?

 19. Avatar

  AHMET

  Ağustos 8, 2016 at 10:20 am

  yaşım 18 boym 173, 180 olabilir miyim

 20. Avatar

  Yasin

  Ağustos 4, 2016 at 6:05 pm

  hocam kemik yaşım 13 annnemin boyu 150 cm baamın boyu 160 cm abimin boyu ama 182 cm ben uzarmıyım 14 yaşındayım 152 cm yim saolun daha ergenliğe giremedim

 21. Avatar

  Yasin

  Ağustos 4, 2016 at 1:34 pm

  hocam 14 yaşındayım 152 cm boyum var şimdidedn başladım uzarmıyım teşekkürler ?

 22. Avatar

  Kaan

  Temmuz 31, 2016 at 9:21 pm

  Günde kaç dakika yapalım ? yaş 15 boy 175 bayadır uzamıyorum(ergenliğe erken girmedim 12 yaşında falan girdim) bunları yapsam kesin 2 cm uzayabilir miyim ?

  • Avatar

   Kaan

   Temmuz 31, 2016 at 9:24 pm

   kiloluyum birde 85 kiloyum etkisi olur mu ? her gün 3 bardak süt içiyorum sürekli et yiyorum

   • Avatar

    Kaan

    Ağustos 11, 2016 at 2:40 pm

    hocam yaptım bugün omurgamın özellikle alt kısmının esnediğini hissettim ama omurgamın üst kısmının esnediğini hissetmenin omurgamının altının esnediği hisettim yani belimin yukarısında kalan kısmın bu normal mi yoksa bütün omurgayı hissetmem mi lazım özellikle kase hareketinde biraz da olsa üst omurgmında esnediğini hissettim ama diğer hareketlerde olmadı şuan da da belimin üst kısmında hafif bir ağrı var birde ben genelde yatıyorum full şu aralar yaz tatili dolayısıyla oturmuyorum yani omurgama etkisi olur mu 2 cm uzasam yeter hocam teşekkürler.

 23. Avatar

  Lütfen

  Temmuz 31, 2016 at 2:17 pm

  Yaşım 13 22 ekimde 14 dümë girecem boyum 166 acaba hocam 170 olurmuyum bu hareketleri yaparak

 24. Avatar

  Lütfen

  Temmuz 31, 2016 at 2:15 pm

  Benim yaşım 13 22 ekimde 14 dümë girecem boyum 1 66 1 70 olurmuyum hocam

 25. Avatar

  Crvap

  Temmuz 31, 2016 at 12:07 pm

  Ben 13 yaşındayım 22 ekimde 14 dümë girecem boyum 1 66 gibi bişey bu hareketleri yapsam 1 70 gibi bişey olurmuyum

 26. Avatar

  Gökhan

  Temmuz 29, 2016 at 10:56 pm

  Gece yatmadan önce yapıyorum doğrumudur?

 27. Avatar

  taha

  Temmuz 25, 2016 at 10:27 am

  ben şu an173 boy 18 yaşındayım 180 olabilr miyim abi yardım et lütfen ?

 28. Avatar

  zeki

  Temmuz 23, 2016 at 10:54 am

  173 boy 18 yaş 180 olabilr miyim

 29. Avatar

  Murat

  Temmuz 19, 2016 at 11:03 am

  16 yaşındayım boyum 176 benim 185 olma ihtimalim var mı?

 30. Avatar

  İsmail

  Temmuz 15, 2016 at 1:54 am

  Slm 19 yasindayim 1.60 boy 70 kilo fitnes sa gidiyorum her gün asıla kalmam bi fayda edermi

 31. Avatar

  hamza

  Temmuz 6, 2016 at 11:13 pm

  Ben 15 yaşındayım boy 1.65 her türlü sporu yapıyorum body yapıyorum body boy kısaltıyor diyorlar acaba bunu yapsam devamlı olarak boyum 170 veya 175 olma ihtimali varmı

 32. Avatar

  erkan helvaci

  Temmuz 6, 2016 at 4:21 pm

  Hocam yasim 17 boyum 1.76 kilom 95. Bu egzersizleri yapsam boy ve,kilo acisindan faydasi olurmu

 33. Avatar

  Comolokko

  Haziran 26, 2016 at 11:50 am

  Hayırlı günler;boy uzadıktan sonra,yapılan egzersizler bırakılınca boyun yeniden kısalıp eski haline döndüğünü duydum,doğru mudur?

  • Avatar

   Comolokko

   Haziran 27, 2016 at 12:23 am

   Bikerede bizim sorumuza cvp versen

 34. Avatar

  Samet

  Haziran 23, 2016 at 7:58 pm

  Yaşım 17 boyum 1.65 kilom 50 işe yararım bınları yapmam bir de neler yemeliyim boy uzatmak için

 35. Avatar

  Çağrı

  Haziran 22, 2016 at 11:12 pm

  Askıda kalma ve arkadasının sırtına basma hareketi dısında bütün haraketler yapıyorum her gün ve 35 dk sürüyor bu kadar sürmesi normal mi setler arası kaç saniye dinlenmeliyiz?

  • Avatar

   antreman.net

   Haziran 23, 2016 at 10:11 am

   Setler arasında çok beklemenize gerek yok. Süreyi biraz daha kısaltabilirsiniz

   • Avatar

    Yasin

    Ağustos 4, 2016 at 6:04 pm

    abi bi yorumuma cevap verirmisin sana zahmet teşekkürt ederim 😀

    • Avatar

     Mehmet

     Ağustos 9, 2016 at 1:25 pm

     hocam 14 yaşındayım 153 cm yim kmik yaşım 13 7 günde 1 1 cm attım gerçekten çok teşekkürt ederim ergenliğede daha girmedim

 36. Avatar

  Ahmet Mete

  Haziran 18, 2016 at 12:37 pm

  Merhaba hocam.Ben 16 yaşına daha yeni girdim.Boyum 167 cm.Vücut geliştirmeye başladım.Yanında bu egzersizleri de yapsam boyum uzar mı? Faydası olur mu yani.Eger boyum bu egzersizlerle uzarsa ağırlık kaldırdıgim zaman kemiklerin basıp boyumun eskisi gibi olma ihtimali var mıdır? Aciklayici bir şekilde cevap verirseniz sevinirim.Teşekkürler…

  • Avatar

   antreman.net

   Haziran 23, 2016 at 10:12 am

   Bu egzersizleri mutlaka yap. Üstten omurgana press uygulayacak hareketler dışında çalışırşan hiç problem yaşamaz aksine ekstra daha da uzar boyun.(Spor yapmak hormonları aktif edeceğinden büyüme artar)

 37. Avatar

  Reyiz

  Nisan 15, 2016 at 6:50 pm

  Hocam selamun aleyküm nasılsınız?
  Hocam benim bir sorum olacak.Ben 15.5 yaşındayım ve boyum 172.Annem 165 Babam 176 falan.Hocam ben 185 186 civarı olmak istiyorum 19 yaşıma kadar falan.Sizce mümkün müdür?Bir de ayda kaç cm uzarım tahmince.Son olarak Ayda 2 cm zor mu sizce ama her gün 100 kere yüksege zıplama 5 dk kobra 5 dk arka bacak esnetme 40 şınav vs vs sizce olur mu ?

 38. Avatar

  esma

  Nisan 14, 2016 at 11:30 am

  yasim 13dur azeriyim 148de boyumdur ben uzaya bilirim mi? bu haraketleri her yapdigimda 2-3sm boyum uzayacak??

 39. Avatar

  Ayşe

  Nisan 13, 2016 at 3:26 pm

  Merhaba yaşım 16 boyum 155 sizce bu egzersizlerin yanında ip de atlasam faydasını görebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

 40. Avatar

  duygu

  Mart 27, 2016 at 8:02 pm

  Meraba yaşim 19 boyum 151 babam 170 annem 155 boyunda bu hareketlerle kac cm uzarim acaba

  • Avatar

   admin

   Nisan 9, 2016 at 5:20 pm

   3-4 santim kadar verim alabilirsiniz kişiden kişiye değişmekte

 41. Avatar

  Cüneyt

  Mart 2, 2016 at 12:38 am

  Hayırlı günler;boy uzadıktan sonra,yapılan egzersizler bırakılınca boyun yeniden kısalıp eski haline döndüğünü duydum,doğru mudur?

  • Avatar

   Comolokko

   Haziran 20, 2016 at 12:43 am

   Usta yapma ya bosa yapmayalm o zmnnn

 42. Avatar

  Muhittin

  Aralık 13, 2015 at 8:35 pm

  Ağırlık antreman aonrası sauna kaslara zarar verirmi

 43. Avatar

  Dennnizz

  Aralık 4, 2015 at 2:41 am

  Ne sıklıkla yapıcaz günlükümü haftalık mı

 44. Avatar

  Ayşenur

  Kasım 15, 2015 at 2:18 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım bu egzersizleri yapıyorum. Size bir sorum var ben bu egzersizlerle birlikte kalça ve basen inceltici ev egzersizlerini de yapsam boyumun uzamasını etkiler mi? Özellikle de squat hareketi…Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler 🙂

 45. Avatar

  Kerem

  Kasım 10, 2015 at 6:26 am

  Merhabalar bu haraketler kac haftalık ornegın 4-7 haftada maksimum sonuc alınırmı? Ve 4 set demişsiniz ya ortalama kaç tekrar yapacağız yoksa 10-15 sn yapabildiğimiz kadar mı?

  • Avatar

   AntremanNET

   Kasım 30, 2015 at 1:26 pm

   Açıkcası bir alışkanlık haline getirip uzun süre uygulamak en verimlisi.

 46. Avatar

  Ayşenur

  Kasım 8, 2015 at 5:39 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım bu egzersizleri 1,5 yıldır falan yapıyorum faydasını gördüm ancak bir sorum var, ben bu egzersizlerin yanında basen ve kalça inceltici ev egzersizlerini de yapsam bir zararı olur mu özellikle de squat hareketinin? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

  • Avatar

   AntremanNET

   Kasım 30, 2015 at 1:26 pm

   Çok da faydası olur mutlaka uygula

 47. Avatar

  Yusuf

  Kasım 5, 2015 at 3:38 am

  Yaşım 15 boyum 162 bu hareketleri yapsam kaç santim uzar

  • Avatar

   AntremanNET

   Kasım 30, 2015 at 1:25 pm

   Genetiğine bağlı uzama şansın var gözüküyor. Bu egzersiz de sana olumlu etki katacaktır mutlaka

   • Avatar

    ali

    Ocak 24, 2017 at 3:54 pm

    iyi günler abi yaşım 16 boyum 174 ben hergün bu hareketleri yapıyorum ve ardından vücut çalışmaya başlıyorum vücut çalışmamın boy üzerinde etkisi varmıdır. teşekkürler

 48. Avatar

  Rabia

  Ekim 31, 2015 at 5:07 pm

  20 yaşındayım boyum 1.60. 1.70 olmak istiyorum. süt ve yumurtayı eksik etmiyorum. Sizce uzar mıyım? ve yaklaşık olarak ne kadar sürede olur?
  Birde kimi boy uzatıcı işe yarar mı?

  • Avatar

   AntremanNET

   Kasım 30, 2015 at 1:25 pm

   Boy uzatıcı şeyleri hiç deneme. 4-5 santim kadar uzama imkanın var egzersizi ihmal etme

 49. Avatar

  Rabia

  Ekim 31, 2015 at 7:55 am

  İyi günler 20 yaşındayım süt ve yumurtamı eksik etmiyorum bir de ton balık. Ortalama ne kadar sürede kaç cm uzayabilirim? Boyum 1.60. 1.70 olmasını istiyorum olur mu? Bir de bu kimi boy uzatıcı tabanlık almama gerek var mı?

 50. Avatar

  Metin

  Ekim 28, 2015 at 11:03 am

  hocam yaşım 17 1.69 boyum var bu egzersizlerle 1 sene 2 sene yapsam ne kadar uzarım sizce? şimdiden teşekkürler bu antrenman bilgileri için

 51. Avatar

  suheda

  Ağustos 31, 2015 at 10:03 am

  iyi günler…
  4 set derken neyi kastettiniz acaba?

  • Avatar

   AntremanNET

   Ekim 1, 2015 at 5:13 am

   4 tekrar yani 4 kere

 52. Avatar

  Büşra

  Temmuz 13, 2015 at 9:38 am

  Gercekten ise yariyor mu ? 17 yasimdayim ve boyumun uzamasi lazim. 🙂

  • Avatar

   AntremanNET

   Ekim 1, 2015 at 5:13 am

   Yarıyor deneyebilirsin

 53. Avatar

  Yagız

  Temmuz 7, 2015 at 12:02 am

  Abi öncelikle saygılar hareketlerin hepsini her gun yapiyorum yaklasık 10 gun oldu baslamadan önce boyum 1.71di su an 17 yaşındayım hedef 1.78 yapmaya devam edicem sonuna kadar eklemlerimin açıldığını hissediyorum sence 1.78 olabilir miyim simdiden teşekkürler 🙂

  • Avatar

   AntremanNET

   Temmuz 7, 2015 at 3:31 pm

   Tebrikler. Yaşına bağlı uzama miktarın değişir ama verim alacağın kesin

 54. Avatar

  murat

  Temmuz 1, 2015 at 7:05 pm

  Hocam öncelikle merhaba yaşım 16 boyum 1.82 normalinde boyumdan memnunum ama abilerimden dolayı memnun değilim en kısası 1.96 en uzunu 2.02 bu hareketleri Yaparak 3 ayda 1.90 ulaşabilir miyim geçer miyim acil cevap lütfen.

  • Avatar

   AntremanNET

   Temmuz 7, 2015 at 3:34 pm

   Yaşın genç uzama itimalin var bu egzersizlerin uzamana katkısı olacağı kesindir

 55. Avatar

  Ferhat.

  Haziran 30, 2015 at 8:12 am

  abi haretketlerin hepsini yaptım belimde biraz agrı hissettim bi sıkıntı olur mu?

  • Avatar

   AntremanNET

   Temmuz 7, 2015 at 3:35 pm

   Kas ağrısıysa sıkıntı olmaz. Eklemlere zarar verecek herhangi bir hareket yok burda

 56. Avatar

  dilek

  Haziran 26, 2015 at 10:27 am

  benim yaşım 18 boyum 1.72 bu hareketleri her gun düzenli olarak yapsam 1.76 olma ihtimalim var mıdır cevaplarsanız cok sevinirim çünkü ciddi derecede boy takıntım var

  • Avatar

   AntremanNET

   Temmuz 7, 2015 at 3:36 pm

   Evet ihtimalin var uygulamanı öneririm hareketleri

 57. Avatar

  yunus

  Haziran 22, 2015 at 8:46 am

  merhba yasım 19 boyum 1.73 3 haftada kac santim uzarım
  diger sorum 1.80 olma gibi bi şansım var mı hergun egzersiz yapsam

 58. Avatar

  yuus

  Haziran 22, 2015 at 8:45 am

  merhaba öncelikle boyum 1.73 3 hafta sonra askeri okul sınavına gidicem yasım 19 3 haftada kac santim uzarım
  diger sorum hergün yaparsam bu egzersizleri 1.80 olma gibi bi şansım var mı

 59. Avatar

  ali_xd

  Haziran 18, 2015 at 9:36 am

  Buradaki bütün egzersizlerin hepsini yaparsam ne kadar uzuyabilirim yaş:13 boy:161 baba:178 anne:158

 60. Avatar

  bdboy

  Haziran 16, 2015 at 12:02 pm

  Yaşım 16 boyun 1.52 bu hareketlerle 1.60 olur muyum

 61. Avatar

  ela

  Haziran 11, 2015 at 12:00 pm

  mrb 16 yaşındayım boyum 1.55 bu hareketleri 3 ay boyunca yapsam boyum ne kadar uzayabilir?

  • Avatar

   emre

   Haziran 16, 2015 at 12:39 am

   arkadaşım bacağının arka liflerini iyi esnetirsen barfiks demirine asılarak omurilik aralarını esneterek 3 ay da 5-7cm uzatırsın diye düşünüyorum eğer büyümen durmadıysa 10cm falan uzarsın heralde rahat youtube de 3ayda 5 cm diye bi video var o hareketleri de yap 3 ayda 5 cm boy uzatma detaylarını ve sorularınıda izlemelisin.

 62. Avatar

  emre

  Haziran 9, 2015 at 12:25 am

  1 ay sonra 15e gireceğim boyum 177-180 civarı basketbol oynuyorum bu ergenliğe tam girmedim bu egzersizlerle antremanlarla 187-190civarı olurmuyum acaba ? cevap verirseniz sevinirim

 63. Avatar

  ahmet

  Haziran 7, 2015 at 4:30 pm

  yaşım 14 boyum 1,45 düzenli olarak yapsam ve süt içsem boyum 3 ayda ne kadar uzar?

 64. Avatar

  Ismini vermek istemeyen izleyici

  Haziran 6, 2015 at 1:08 pm

  Ah bu boy aklıma takıldı takılalı ne bunalıma girdim öZgüvenimi kaybettim neyse hocam Sayfayı yeni buldum bu gün başladım hatta bi kaç sorum olacak.
  -bu hareketlerde setlerde aralıklarında be kar süre nasıl beklemeliyiz ???

  -TEMEL KIVRILMA HAREKETİNDE SAĞA DÖNERLEN SAĞ AYAK ÖNDE SOLA DÖNERKEN SOL AYAK ÖNDE OLACAK DEĞIL MI ????

  -Duvarda Esneme Hareketinde topuklar kalkacak mı???

  173 boyum hedefim inşallah 174 175 arasında 174,5 olurum yaş 18 19’a az kaldı

 65. Avatar

  Dila

  Haziran 5, 2015 at 10:46 am

  Merhaba.14 yaşındayım.Boyum 162 cm.Daha uzar mıyım?Uzarsam 170’i geçer miyim?Ve bu hareketleri yaparsam ne kadar sürede uzarım?:)

 66. Avatar

  erdem

  Haziran 3, 2015 at 8:02 pm

  bu hareketleri günde kaç defa yapmam gerekiyor? ve ben fitness yapıyorum. fitnessın uzamaya etkisi olur mu ?

 67. Avatar

  nisa

  Mayıs 31, 2015 at 12:58 pm

  ben bu hareketlere başladım. bir günde sabah ve akşam olarak iki kere yapıyorum ve başladığımın günün sonrasında her yerim ağrımaya başladı. kollarım,belim baldırlarım,boynum eğilemiyorum. napacağım? hep böylemi olucak? yaşım 14 geçermi ?

 68. Avatar

  nisa

  Mayıs 29, 2015 at 8:23 pm

  e

 69. Avatar

  nisa

  Mayıs 29, 2015 at 8:20 pm

  yaşım 14 boyum 154 uzar mıyım ? bir de bu hareketleri ne zaman yapacağız ? sabah mı ?

 70. Avatar

  nisa

  Mayıs 29, 2015 at 8:19 pm

  yaşım 14 , boyum 154 bu hareketleri günlük yaparsam uzarmıyım? bir de bu hareketleri ne zaman yapacağız ?

 71. Avatar

  nisa

  Mayıs 29, 2015 at 8:17 pm

  yaşım 14 ,boy 154 uzarmıyım ?

 72. Avatar

  Caner

  Mayıs 27, 2015 at 8:17 am

  yaşım 18 boyum 189 cm bu egzersizleri yapsam boyum uzar mı ?

 73. Avatar

  sinem

  Mayıs 25, 2015 at 1:44 pm

  Merhaba!Uzun zamandır boyumu kafaya takıyorum.Uzamak istiyorum.Şimdi bu egzersizleri 1 ay falan değilde alışkanlık yapıp ömür boyu yapsam boyum uzar mı vede 16 yaşındayım boyum hala 1.60.Bu durum canımı sıkıyor.Normalde vakit buldukça yüzüyorum.Bu egzersizleri yaparsam tahminen kaç cm uzarım?

 74. Avatar

  Eren

  Nisan 30, 2015 at 10:58 pm

  yaş 18. Salon sporu da yapıyorum bunları da yapmamda herhangi bir sakınca olur mu ?

 75. Avatar

  elif

  Nisan 20, 2015 at 6:32 pm

  Ben 13 yaşındayım boyum 1.48 arkadaşlarıma oranla çok kısayım herneyse ben bu haraketleri yaparak ne kadar uzayabilirim? gerçekten boyumdan dolayı da çok rahatsızım sütte içiyorum ama henüz 2 cm uzadım egzersizleri yaptığım halde egsersiz dışında bişi yapmam gerk mi?

 76. Avatar

  eylül

  Mart 23, 2015 at 12:15 pm

  merhaba.ben 18 yasındayım. boyum 1.60.annemin boyu 1.70 babamın boyu 1.85.3 yaş küçük kız kardeşim var boyu 1.75.benim genetik yapıya göre uzamam gerekti ama ne yaptıysam uzayamadım.neden boyum uzamamış olabilir.cevaplarsanız çok sevinirim.teşekkürler.

  • Avatar

   eylül

   Mart 23, 2015 at 12:21 pm

   bunun için doktora da gittim fakat röntgen felan çektirmediboyun normal dedi ama kimi gördüysem boyu annesinden uzun benim boyum annemden bile kısa.ben ne kadar uzayacagımı sormuyorum.neden uzamadığımı merak ediyorum.herhangi bir hastalıktan olabilir mi???LÜTFEN CEVAP VERİNNN!!!!

 77. Avatar

  Murat

  Mart 22, 2015 at 10:15 am

  Sayın hocam bu egzersiz Programını günde 1 kere mi uygulayacağız? Saygılar

  • Avatar

   Admin

   Nisan 11, 2015 at 10:49 am

   Günde 1 kere uygulamak en doğrusudur

 78. Avatar

  yunus.

  Mart 21, 2015 at 10:41 pm

  Admin abi ben 17 yasina giricem 2 hafta sonra 164 boyum var 22 yasina kadar 175 olabilirmiyim sizce

  • Avatar

   Admin

   Nisan 11, 2015 at 10:49 am

   Evet olabilirsin ama egzerislere devam et

 79. Avatar

  Naz

  Mart 19, 2015 at 7:35 pm

  Yaş 13
  Boy 1.56-1.57 ayda kaç cm uzayabilirim?:/

  • Avatar

   Admin

   Nisan 11, 2015 at 10:50 am

   Yaşın henüz genç bu hareketler boyuna ekstra katkı sağlar tabii düzenli yapman kaydıyla

 80. Avatar

  yusuf

  Mart 5, 2015 at 10:09 pm

  Boyum 1.75 kilom 76 yaşım 16 en fazla ne kadar uzarim 1.84 _ 1.85 olurmuyum

 81. Avatar

  Gizem

  Şubat 28, 2015 at 9:12 am

  Merhabalar yasim 17 boyum 159 kilom 52 annem 163 babamda 178 bu egzersizleri yaparak ne kadar uzayabilirim 175 civari bisey olurmuyum

 82. Avatar

  feyza

  Şubat 22, 2015 at 8:47 pm

  Ben 23 yasindayim doktora gittigimde kemik uclarimin kapanmadigini soyledi hala uzarmiyim bu hareketler le?

 83. Avatar

  ayşe hale

  Şubat 19, 2015 at 11:38 am

  hocam bn 12 yaşındayım boyum 1.52 ama 3 kilo fazlam var ben boyum uzarsa kilomda fazla belli olmaz o yüzden 1.60 olmak için kaç ayda 1.60 olurum

 84. Avatar

  polat

  Şubat 10, 2015 at 3:37 pm

  MERHABA BEN 14 YAŞINDAYIM BOYUM 176 CM BU HAREKETLERİ YAPARSAM EN AZ 185CM OLUR MUYUM

 85. Avatar

  polat

  Şubat 10, 2015 at 3:36 pm

  MERHABA BEN 14 YAŞINDAYIM BOYUM 176CM BU HAREKETLER SAYESİNDE 185 CM OLUR MUYUM

 86. Avatar

  polat

  Şubat 10, 2015 at 3:35 pm

  MERHABA BEN 14 YAŞINDAYIM BOYUM 176 CM EN AZ 185CM OLMAK İSTİYORUM BU HAREKETLER BENİ 185 YAPAR MI

 87. Avatar

  TUBA

  Şubat 2, 2015 at 3:34 pm

  YAŞIM 15 BOYUM 160 KAÇ AYDA BOYUM UZAYABİLİR

 88. Avatar

  selim

  Şubat 1, 2015 at 2:13 pm

  yaşım 21 boyum 1.64 erkeğim bu egzersizi haftada kaç kez yapmalıyım ve nekadar yapmalıyım 2 ay da nekadar uzarım yada uzarmıyım ?

 89. Avatar

  ayşenur

  Ocak 31, 2015 at 11:51 am

  Merhaba hocam size bir sorum olacak.Ben bu egzersizlerle birlikte basen ve kalça inceltici ev egzersizlerini de yapsam bu egzersizlerin sizce boyuma bir zararı olur mu (özellikle squat hareketi)? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

 90. Avatar

  Furkan

  Ocak 21, 2015 at 11:23 am

  hocam 17 yaşına yeni girdim 173 boyum var 180 olurmuyum babam 171 annem 159 abim 183 uzarmıyım

 91. Avatar

  gizem

  Ocak 19, 2015 at 9:41 am

  Hocam meraba bn 15 yaşındym,boyum1,

  62 bu hareketleri yapmaya başladım 1,70 olmak istiyorum. sizce bir işime yarar mı????

 92. Avatar

  Mine

  Ocak 17, 2015 at 7:26 pm

  17 yaşındayım annemle babam da ortalama 160-163 ben 160ım egzersizlerle birlikte ne kadar uzama şansım olur

 93. Avatar

  ayşenur

  Ocak 12, 2015 at 9:04 pm

  Merhaba hocam, ben bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya başladım ancak aklıma bir soru takıldı, ip atlamanın boya faydası olur mu, yani egzersizlerle birlikte ip atlasam sizce faydasını görebilir miyim, cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

  • Avatar

   Admin

   Ocak 17, 2015 at 12:23 pm

   İp atlamak faydalıdır atla

 94. Avatar

  yunus

  Ocak 5, 2015 at 12:08 pm

  meraba benim boyum 1.62 felan 17 yasına yeni girdim babam 165 annem 155 ben 170 veya 175 filan olma ihtimalim varmı yada 6 ayda felan kaç santim uzar nolur yardımcı olun

  • Avatar

   Admin

   Ocak 17, 2015 at 12:26 pm

   175 zor olabilir falan 1.70’leri görebilirsin bu egzersizlere devam et ve iyi beslen

   • Avatar

    yunus

    Ocak 21, 2015 at 1:39 pm

    adimin abi tesekkür ederim üzülmeme gerek yok dimi yani olurum 1.70 küsür 🙂

 95. Avatar

  ayşenur

  Aralık 30, 2014 at 8:48 pm

  Merhaba, 14 yaşındayım boyum 1.54 bu hareketleri düzenli olarak yapsam boyum ne kadar uzar 10 cm uzamam mümkün mü, şimdiden teşekkürler…

  • Avatar

   Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:09 pm

   Yaşın genç 10 santimi bile geçebilirsin yeter ki düzenli yap

 96. Avatar

  birkan

  Aralık 27, 2014 at 9:46 pm

  17 yaşındayım 64 kiloyum boyum 1.76 her gün düzenli olarak bu hareketleri yaparsam boyum 1.80’i geçebilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Avatar

   Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:12 pm

   Muhtemelen geçecektir yaşın zaten genç spor yapmanı da öneririm. Barda(demirde) asılı kalmak gibi hareketleri de yapabilirsin

 97. Avatar

  Hasan

  Aralık 27, 2014 at 11:10 am

  Yaşim 18 boyumda net bılmıyorum ama 1.63 1.60 arası beslenmeme dıkkat edıyorum gectıgım 4 yıl calıştıgım için spor yapamadım.şuanda boşum ve fıtness başlıyorum yetkılı ıle konuştum boyunu uzatırım dedı sporlar 18 yaşından sonra mumkunmu.

  • Avatar

   Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:13 pm

   Bariz şekilde boy uzatması olmaz ama bir miktar boy uzaması görebilirsin. Bu egzersizlerin yanında spor da yap ve bar üzerinde asılı kalma egzersizleri uygula

 98. Avatar

  Ahmet

  Aralık 13, 2014 at 8:09 pm

  Abi 16 yaşındayım boyum 1.61 düzenli egzersiz yapmayı düşünüyorum.Bende etkisi olur mu? Bir de Bacak boyu uzatma egzersizi yapacağım o da etkilimidir? Ayrıca bu egzersizi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yaparsak bir sorun olur mu?

  • Avatar

   Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:21 pm

   Sıkıntı olmaz dediğin gibi yapabilirsin faydasını görürsün

 99. Avatar

  Aysu

  Kasım 30, 2014 at 8:24 pm

  14 yaşındayım boyum 1.72 bu hareketleri yapmaya devam edersem boyum daha da uzayabilir mi ?

  • Avatar

   Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:22 pm

   Tabiki uzayabilirsin

 100. Avatar

  hilal

  Kasım 1, 2014 at 1:33 pm

  Merhabaa 🙂 ben 16 yaşındayım uzun zamandan beri sitenizi takip ediyorum yazmaya pek vaktım olmadı ama bu güneymiş 🙂 benim boyum arkadaşlarıma göre kısa hatta sınıfta en kısayım diyebilirim :p bu hareketleri önceden yapmıştım ama ne olduysa bi anda bıraktım :p boyum yaklaşık 155 filan :p yeniden başlasam bi faydası olur mu ? 🙂

  • Avatar

   Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:25 pm

   Olur olur yaşın genç yeter ki düzenli yap

 101. Avatar

  ecem

  Ekim 26, 2014 at 3:09 pm

  yaş 12 boy 1.58 kilo 50 hem kilo vermek istiyorum hemde boyumun uzamasını nasıl yapabilirim ?

  • Avatar

   Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:27 pm

   Koşu yap veya spor salonuna yazıl yanında da bu egzersizleri uygula

 102. Avatar

  alican

  Ekim 21, 2014 at 1:17 pm

  Bundan tam 1 ay önce mesaj atmıştım sitenize, boyum 162 idi o zamanlar bu egzersizleri 1 aydır yapıyorum ve şuan boyum 164 yani 1 ayda 2 cm uzadığımı farkettim çok teşekkürler. 😀 😀

 103. Avatar

  deniz21

  Ekim 16, 2014 at 12:07 pm

  BACAKLARIDA UZATIYORMU

 104. Avatar

  asal

  Ekim 15, 2014 at 7:46 pm

  hocam setler 10luk halindemi olacak birde her hereketin arasımı 5 saniye yoksa setler arasımı anlamadım ?

 105. Avatar

  melisa

  Ekim 12, 2014 at 12:19 pm

  ben 14 yaşındayım boyum 1.70 kilom 65 volleybol oynuyorum bu egzersizlerle boyum 1 ayda ortalama ne kadar uzar

 106. Avatar

  burcu

  Ekim 7, 2014 at 11:45 am

  Bn 14 yasimdayim 1.47 boyum 48 de kilom var bu hareletleri her gun duzenli yapiyorum 1 yilda kac cm uzarim yakinda basketbol ve yuzmeye de baslicam lutfen cevaplar misiniz

  • Avatar

   melisa

   Ekim 12, 2014 at 12:17 pm

   ben 14 yaşındayım boyum 1.70 kilom 65

 107. Avatar

  burcu

  Ekim 7, 2014 at 11:43 am

  Bn 14 yasimdayim 1.47 boyum 48 de kilom var bu hareletleri her gun duzenli yapiyorum 1 yilda kac cm uzarim yakinda basketbol ve yuzmeye de baslicam lutfen cevaplar misiniz?

 108. Avatar

  burcu

  Ekim 7, 2014 at 11:30 am

  Bn 14 yasimdayim 1.47 boyum 48 de kilom var bu hareletleri her gun duzenli yapiyorum 1 yilda kac cm uzarim yakinda basketbol ve yuzmeye de baslicam lutfen cevaplar misiniz?

 109. Avatar

  Mustafa

  Ekim 7, 2014 at 8:29 am

  her set arası kaç saniye dinlenmek gerek

 110. Avatar

  Mustafa

  Ekim 7, 2014 at 8:27 am

  herset arası kaç saniye dinlenmek gerek

 111. Avatar

  zeynep

  Ekim 2, 2014 at 9:08 am

  BEN 23 YAŞINDAYIM BOYUM 150 NE KADAR UZAYABİLİRİM BU HAREKATLERİ YAAPSAM KAÇ AYDA

 112. Avatar

  Ali

  Eylül 29, 2014 at 1:44 pm

  Selamun aleyküm hocam iyi günler benim ysşım 16.5 1.58 boyundayım sınıfta en kısa benim nerdeyse çok kafaya takıyorum nekadar zamanda kaç cm uzayabilirim şimdiden teşekkürler

 113. Avatar

  Ertugrul Simsek

  Eylül 26, 2014 at 6:39 pm

  Ben 18 yasindayim, boyum 1.83 cm daha uzarmiyim sizce 🙂 😉

 114. Avatar

  alican

  Eylül 25, 2014 at 4:04 am

  17 yaşındayım boyum 162 kilom 58 6 ay kadar sonra 18 yaşıma gireceğim.Ben bu 6 ay içerisinde düzenli olarak tavsiye ettiğiniz hareketleri yapsam boyumun 170 olma ihtimali var mı?

 115. Avatar

  ada

  Eylül 23, 2014 at 4:27 pm

  16 Yaşındayım boyum 1.60 haftada 4 5 kez yapsam kaç cm uzarım?

 116. Avatar

  abdullahmandıgıdık

  Eylül 23, 2014 at 3:27 pm

  bu egzersizleri 2 senedir yapıyorum neredeyse hiç bişe olmadı yaş 13 boy 1.45 hala aynı bu ne yaa

 117. Avatar

  Suat

  Eylül 22, 2014 at 4:20 pm

  13 yaşına girmeme 1.5 ay var boyum 153 basketbol oynuyorum kilo 43 her akşam süt içiyorum beslenmemem  fazla dikkat etmiyorum ama artık edicem bu hareketleri yaparsam boyum 180 185 arasi olur mu ??

  • Avatar

   Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:42 am

   Yaşın henüz çok genç genetiğine bağlı elbet uzama olacaktır bu hareketler de sana uzamanda en iyi yardımı yapacaktır

 118. Avatar

  Suat

  Eylül 22, 2014 at 4:16 pm

  13 yaşındayım boyum 153 basketbol oynuyorum düzenli besleniyorum her akşams süt içiyorum boyum 183 185 arası olurmu ??

 119. Avatar

  rabiş

  Eylül 22, 2014 at 4:08 pm

  MERHABA BEN BU HAREKETLERİ ARALIKLI ARALIKLI YAPSAM OLUR MU LÜTFENN CEVAP VERİNNN

  • Avatar

   Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:42 am

   Olur

   • Avatar

    alican

    Eylül 24, 2014 at 2:12 pm

    17 yaşındayım boyum 162 kilom 58 18 yaşına girmeme 6 ay var ben bu 6 ay içerisinde düzenli olarak yapsam 18 yaşıma girdiğimde 170 olur mu?

 120. Avatar

  rabiş

  Eylül 21, 2014 at 5:36 am

  merhaba bu haraketleri yapıyorum baldırlarımda agrı oluyor normal mi

  • Avatar

   Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:42 am

   Baldır ağrısı mı ? Anlayamadım. Korkmayın bir şey olmaz

 121. Avatar

  furkan

  Eylül 20, 2014 at 1:31 pm

  Merhaba ben 16.5 yaşındayım Annem 1.50 Babam 1.70 benim boyum 1.71. 1.80 olmak istiyorum sizce bu hareketleri yapsam ve süt ürünleri ile balık ürünleri tüketsem istediğim boya ulaşabilirmiyim.bu arada liseye geçtiğimden beri belli bi boy atma olmadı bende.

  • Avatar

   Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:43 am

   1.80 zor olabilir ama 1.75 i görebilirsin bu egzersizleri uzun süre devam etsen

   • Avatar

    furkan

    Eylül 27, 2014 at 8:00 pm

    1.71 im egzersizle 1.75 olursun demişsiniz de erkekler 21 yaşına kdr uzuyor ben bu egzersizleri yapmasamda 4 yılda 4cm rahat uzarım 😀

 122. Avatar

  Serkan

  Eylül 17, 2014 at 12:48 pm

  Selam öncelikle bu paylaşım için çok teşekkürler 🙂 Yaşım 18 boyum 161 cm sabah kahvaltıda ve gece yatarken süt içiyorum ve evin içinde odalara giderken sürekli zıplayarak gidiyorum 9 ay içinde en az 4 cm uzamam lazım bu 9 ay’da 4 cm kadar uzamam mümkün mü ?

 123. Avatar

  rabiş

  Eylül 17, 2014 at 12:27 pm

  boyum 1.45 1.40 civarında kilo 48 yaş 13 liseye geçene kadar 1.65 falan olurmuyum…

  • Avatar

   Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:44 am

   Bilmiyorum ama egzersizlerin faydası olacağı kesin

 124. Avatar

  yasemin

  Eylül 13, 2014 at 7:54 am

  YAŞ 13 BOY 1.57 İLERDE 1.75 OLABİLİR MİYİM

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:13 pm

   evet olabilirsin

 125. Avatar

  yasemin

  Eylül 13, 2014 at 7:53 am

  hocam yaş 13 boy 1.55 ileride 1.75 olabilir miyim lütfen söyleyin

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:13 pm

   evet olabilirsin

 126. Avatar

  Mehmet

  Eylül 11, 2014 at 8:45 pm

  Hocam merhaba benim yaşım 18 boy 174 bu haraketleri yaparsam hocam kaç olurum birde haftada kaç defa yapmam lazım fazla kalsiyum almanın bir zararı olur mu şimdiden çok teşekürler.

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:18 pm

   Kalsiyumun bir zararı olmaz. Yatmadan önce uygulayabilirsin her gün de olabilir. 2-3-4 santime kadar sonuç alanlar mevcut kolay gelsin

 127. Avatar

  Emir

  Eylül 10, 2014 at 7:53 pm

  Benim yaşım 14 boyum 167 cm 2 m boy istiyorum 20 yaşıma kadar bu program sayesinde çıkabilir miyim

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:19 pm

   fazlasına çıkarsın yaşın henüz genç

 128. Avatar

  ahmet

  Eylül 10, 2014 at 3:01 pm

  Yaşım 21 ve boyum 1.73. Bu egzersizlere başlayacağım. En çok verim alabileceğim hareket hangileri sizce? 3-4 cm’lik bir uzama mümkün mü?

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:19 pm

   2-3-4 cm’lik sonuç alanlar mevcut hareketlerin hepsi etkilidir yatmadan önce yapabilirsiniz

 129. Avatar

  ümit KARAN

  Eylül 9, 2014 at 2:44 pm

  YAŞ OTUZ BOY 1,70 FITNESS BU HAREKETLERİ YAPARKEN AYNI ZAMANDA BODY YAPMAK OMURGA UZAMASININ ETKISINI AZALTIRMI 2 – 3 CM YETERLI BENIM ICIN ?yanı body zararlımı olur uzamak ıcın?zaten bıraz hayal benım ıcın:)

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:22 pm

   Bodye zararı olmaz büyüme sağlayabilirsiniz boy olarak bir kaç santim

 130. Avatar

  eftelya

  Eylül 8, 2014 at 8:59 pm

  yaşım 13.5 boyum 162 kilom 53 düzenli yapsam kaç cm uzarım kaç ayda uzarım.şimdiden saolun.

 131. Avatar

  Zeynep

  Eylül 7, 2014 at 12:28 pm

  14 yaşındayım boyum 151 ve kilom 44 aslında düzenli beslenirim çok çok iyi olmasada, ama uyku düzenim kötü doktora gittiğimizde doktor gelişimimi hemen hemen tamamladığımı ve boyumun 1-2 santimden daha çok uzamayacağını söyledi bu hareketleri yapıp düzenli beslenir ve ayrıca uyku düzenimide sağlarsam boyumu 5-6 yıl içinde 170 yapabilir miyim acaba ayrıca 2 aydır haftada 2 kez kickbox’a da gidiyorum cumartesi günleride fitness yapmaya başlayacağım.Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:40 pm

   14 yaşında gelişmen nasıl tamamlanmış ki merak ettim. Bu hareketler boyunun maksimum uzamasına yardımcı olur ama uzun süreler yapman gerek. Genetiğini bilemem 170 hayalcilik olur ama bence 160’ları görebilirsin. Boy uzaması 21 yaşına kadar yavaşlasa da devam ediyor senin 14 yaşında nasıl durmuş? Doktor neyi tahlil ederek söyledi bunu?

 132. Avatar

  Mert

  Eylül 4, 2014 at 12:59 pm

  Merhaba hocam takvim yaşım 18 ama çölyak diyeti yaptığım için ve sonradan teşhis konulduğu için kemik yaşım 16 bu hareketleri yaparak ne kadar uzayabilirim? ve fitness’a gitmeye başladım bunun olumsuz bir etkisi olur mu boy uzamasına?

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:46 pm

   Fitness’ta boy gelişimi engelleyecek hareketler dışında (squat, leg press vs) fitness yapabilirsin boy uzamasına da katkısı olur hatta. Bu hareketleri de yaparak 3-4 santimden fazla sonuç alman mümkün

 133. Avatar

  Aziz

  Eylül 2, 2014 at 7:58 am

  Merhaba Hocam yaşım 16 1.58 boyundayım bu egzersizleri yaparsam boyum ne kadar uzar.Ayrıca basketbolada başladım.

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:52 pm

   3-4-5 santim kadar sonuç alabilirsin yaşın henüz genç

 134. Avatar

  Miraç

  Eylül 1, 2014 at 9:33 pm

  Merhaba hocam, 15 yaşındayım boyum 1.68 daha fazla uzar mı ?

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:52 pm

   Uzar. Egzersizleri devam et ama

 135. Avatar

  mert

  Eylül 1, 2014 at 3:41 pm

  ben bu hareketleri yapmaya çalışıyorum ama yaparken aşırı terliyorum ve aşırı zorlanıyorum ellerim ayaklarım titremeye başlıyor başım agrımaya başlıyor ne yapmam gerekiyor…

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:53 pm

   Zamanla alışırsın o kadar zorlanıcak da bir şey yok biraz form kazanman gerek

 136. Avatar

  Arzu

  Eylül 1, 2014 at 12:33 pm

  Meraba ben 15 yaşındayım boyum 1.62 bu hareketleri bugun yapmaya başladım ve vücudumun heryerinin çalıştığını hissettim boyum uzar mı acaba cünkü ben 1 sene kadar hıc uzayamadım hatta kısaldı 1.64 olan boyum sımdı bu halde bu hareketleri yapsam uzar mıyım

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:53 pm

   Evet uzaman mümkün Arzu bu hareketlere devam et

 137. Avatar

  Onur

  Ağustos 30, 2014 at 2:56 pm

  Yaşım 18 boyum 1.75 bu haraketleri yaptıgimda 180 cm yi gecermo

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:55 pm

   Zor ama en azından 2-3 santim alabilirsin

 138. Avatar

  hacergül

  Ağustos 28, 2014 at 4:15 pm

  merhaba ben 13 yaşındayım 1.59 cm boyum kilom da 46 sizce normal mi bu hareketler işe yarar mı

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:01 pm

   Evet tabiki yarar

 139. Avatar

  duru

  Ağustos 28, 2014 at 2:29 pm

  MERHABA BENİM YAŞIM 13 14 E GİRCEM ama boyum 1.50 normailmi uzarmıyım

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:01 pm

   Uzarsın bu hareketlere devam et

 140. Avatar

  fikri

  Ağustos 27, 2014 at 11:35 am

  Merhaba yaşım 13 boyum 157 veya 158 bu hareketleri düzenli olarak 5-6 yıl yapsam boyumda nasıl değişiklik olur LÜTFEN BANA GERİ DÖNÜN

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:03 pm

   Boyunun uzamasına kesinlikle katkısı olur en azından 4-5 santim

 141. Avatar

  pelin

  Ağustos 26, 2014 at 11:31 pm

  Merhaba yasim 21 boyum 1.50 sizce bu hareketler isime yararmi 2 ay içinde düzenli yaptgmda maksimum ne kadar uzarim. Cevaplarsaniz sevinirim.

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:04 pm

   2-3 santime kadar sonuç almanız mümkün

 142. Avatar

  gizem

  Ağustos 26, 2014 at 8:25 pm

  Hocam ben bu egzersizleri 1 haftadır yapiyorum bunun yanında bolca ip atliyorum günde 1 litreye yakın süt içiyorum. Keçi boynuzu pekmezi ve tozunu kullanıyorum. Yaşım 15 suan 155 im Bunu 1 yıl yaparsam 170 olurmu? ? Ve omurgamda değişimler gozlemlemeye başladım

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:04 pm

   Evet uzama gerçekleştirirsin ne kadar olur bilmem ama 4-5 santime kadar sonuç alabilirsin yaşın genç

 143. Avatar

  miray

  Ağustos 25, 2014 at 10:10 pm

  Sorularımı cevaplayıp beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum:-) Şimdiden teşekkür ederim

 144. Avatar

  miray

  Ağustos 25, 2014 at 10:02 pm

  Ben köy sütü sevmem hazır süt içsem boyumun uzamasına yardımcı olur mu acaba?? Teşekkürler:-) lütfen cevap verin

 145. Avatar

  miray

  Ağustos 25, 2014 at 9:59 pm

  Merhaba yaşım 15 kilom 50 boyum173 boyumu 5-6 cm uzatmak istiyorum egzersizleri hergün yaparsam o kadar uzar mıyım teşekkürler:-)

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:05 pm

   Evet uzayabilmen mümkün. İyi ve sağlıklı beslen kilo da alırsın

 146. Avatar

  Melisa

  Ağustos 24, 2014 at 6:36 pm

  15 yaşındayım.170 boyundayım ama 10-11 yaşında ergenliğe girdim.Boyum 175 olabilir mi.Lütfen cevap verin.Buna ihtiyacım var.Duacınızım 🙂

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:05 pm

   Evet olabilir gözüküyor egzersizlere de devam ediniz

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:38 pm

   Evet olabilir

 147. Avatar

  emre

  Ağustos 24, 2014 at 1:21 pm

  MERHABA lise2ye geçtim boyum yaşım 14 aralıkta 15e giricem boyum 170 babamın 164 annemin 151 okul boyunca yapıcam ve önümüzdeki yazın sonuna kadar 177 olabilir miyim ayrıca işinize yarar mı bilmem ama liseye başlarken 161 idim yaza girerken de 168 oldum yaz tatilinde 2 ayda 2cm’e yakın uzadım.Demek istediğim normal uzamam da devam ediyor gibi bu yaz egzersizleri yapmadım önümüzdeki yazın sonuna kadar 177 olabilir miyim? cevaplarsanız çok mutlu olurum ayrıca boy uzatma formülü kitabı aldım onuda uygulayacağım

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:33 pm

   Olma şansın var elinden geleni yap

 148. Avatar

  ayşenur

  Ağustos 23, 2014 at 5:53 pm

  merhaba aklıma bir soru takıldı hareketlerin kaç set yapılacağı yazılmış ancak her sette kaç tane yapmamız gerekiyor onu da yazar mısınız, şimdiden teşekkürler…

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:33 pm

   Saniye olarak belirtili sorduğunuz soru

 149. Avatar

  ayşenur

  Ağustos 23, 2014 at 4:23 pm

  merhaba aklıma bir soru takıldı bu hareketlerde kaç set yapılacağını yazmışsınız ama her set kaç tane olacak söyler misiniz lütfen?

 150. Avatar

  melo

  Ağustos 22, 2014 at 11:45 am

  Merhaba yaşım 18 boyum 1.87 kilo 82 duzenli olarak süt içiyorum bu hareketler boyumun uzamasina katki saglayabilir mi ? Birdr squat yapmak ve ağırlık kaldirmak boyu kisaltirmi ? Teşekkürler. .

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:35 pm

   Bu hareketler boyunun uzamasına katkı sağlar. Çok ağır squat yapmak gelişimi az da olsa engeller. Normal fitness boyu kısaltmaz aksine uzamasına yardımcı olur

 151. Avatar

  Medar

  Ağustos 20, 2014 at 4:42 pm

  Abicim yaşım 15 boyum 173 babam 175 annem 170 küçük erkek kardeşimde 13 yaşında 165 sizce bizim 180 civarı olma ihtimalimiz var mıdır ? 2000 doğumluyum liseye başlayacam 8. sınıftayken 168 falandım futbol kulübündeydim sırf biraz sıskayım diye beni takıma almadılar yaz boyunca idman ve dediğiniz hareketleri yaptım 5cm attım şimdide body buildinge gidiyorum ama işin kötü yanı bu işi sevdiğim için değil zayıflığımla dalga geçmesinler diye yapıyorum fazla uzatmayacam body nin benim veya kardeşimin boyunu etkiler mi sorusuna yanıt arıyorum eğer evet diyorsanız hemen bırakacağım teşekkürler…

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:37 pm

   Çok ağır vücut geliştirme yapmadığın sürece uzamana kötü bir etkisi olmaz. Aksine iyi bir etkisi olur çünkü vücuttaki büyüme hormonu salgılanması artar. Boyunun uzaması devam eder canını sıkma egzersizlere ve spora devam et

 152. Avatar

  Hamza

  Ağustos 19, 2014 at 2:58 pm

  Merhaba. 16 yaşında 1.70 boyunda 57 kilo da 7 Yıldır tenisçiyim. Profesyonel olabilmem için boyumun en az 1.75 olması gerekiyor. Bu egzersizleri düzenli bir şekilde uzun zaman yaptıktan sonra 1.75 veya daha fazlasına ulaşabilir miyim ? teşekkürler

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:38 pm

   Evet düzenli ve uzun süreli yapman şart olabilirsin

 153. Avatar

  Şebnem

  Ağustos 18, 2014 at 6:05 pm

  Merhaba ben 16 yaşındayım annem 147 babam 162 boylarında benim boyumda 155 sizce bu hareketleri ne kadar süre yapmalıyım ve bunları düzenli yaptığım takdirde ne kadar uzayabilirim? Boyum en son ne kadar olabilir lütfen söyler misiniz?

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:38 pm

   1.60’ı geçebilirsin ama düzenli olarak uzun süre yapman şart

 154. Avatar

  nazli

  Ağustos 15, 2014 at 4:24 pm

  15 yasina girmeme 2hafta var boyum 162 duzenli olarak bu hareketleri yaparsam kac santim uzayabilirim

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:39 pm

   3-4 santim ekstra etkisi olur bu hareketlerin

 155. Avatar

  cem

  Ağustos 15, 2014 at 2:09 pm

  merhaba hocam yaş 16 boy 172 kilo 72 annem 158 babam 165 hergün 1 lt süt içiyorum bugün başladım egzersize ne kadar uzarım ?

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:39 pm

   3-4 santim uzayabilirsin

 156. Avatar

  Hande

  Ağustos 15, 2014 at 1:05 pm

  Merhaba yasim 16 boyum 165 annem 164 babam 180 acaba 175-180 olabilir miyim..?

  • Avatar

   Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:39 pm

   180’ler zor ama uzaman mümkün görünüyor

 157. Avatar

  eylül

  Ağustos 6, 2014 at 1:33 pm

  14 yaşındayım boyum 1.52 kilom 39 çok kısayım boyumu uzatmak istiyorum daha kolay bir yolu yokmu ?

  • Avatar

   Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:46 pm

   En etkili yol bu

 158. Avatar

  ozan

  Ağustos 5, 2014 at 3:52 pm

  hocam 15’ime yeni girdim, boyum 1.72-72 gibi ne kadar uzayabilirim.

  • Avatar

   Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:46 pm

   Genetiğin musaitse egzersizler de birlikte 1.80’in üstune çıkabilirsin

 159. Avatar

  Şah Nur

  Ağustos 4, 2014 at 1:16 am

  34 yaşındada boy uzaması mümkünmüdür ne gibbeslsnme gerekir.

  • Avatar

   Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:49 pm

   Bu hareketlerle omurganızı düzeltebilir 2-3 santim kadar sonuç alabilirsiniz buyrun deneyin

 160. Avatar

  melike

  Ağustos 1, 2014 at 2:22 pm

  Benim boyum 1.66 15yasındayım babam 1.75 annem 1.65 boyum 1.70 in üzerinde olurmu

  • Avatar

   Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:50 pm

   Olabilir tabiki ama egzersizlerini yap

 161. Avatar

  Ceren

  Temmuz 30, 2014 at 9:15 pm

  hocam ben 17 yasindayim 157.5-158cm civardayim bunlari her gün yapsam uzun zaman boyum 1.67-1.70 kadar olurmuydu sagol

  • Avatar

   Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:52 pm

   Denemen gerekli ama genetğin izin veriyorsa olursun

 162. Avatar

  selen

  Temmuz 28, 2014 at 12:24 am

  Merhaba ben 17 yaşındayım 161 cm yim annem 158 , babam 180 ne kadar uzama şansım var?

  • Avatar

   Admin

   Ağustos 14, 2014 at 4:01 pm

   Egzersizlerle birlikte uzama ihtimaliniz var

 163. Avatar

  Cemre

  Temmuz 27, 2014 at 8:58 am

  Merhaba 15 yaşındayım 1.75 boyundayım.Düzenli olarak voleybol oynuyorum bu egzersizlerin bi çoğunu antrenmanlarda da yapıyorum ne kadar uzamam mümkün ?

  • Avatar

   Admin

   Ağustos 14, 2014 at 4:01 pm

   Uzamanız mümkün fakat genetiğe bağlı bence uzarsınız

 164. Avatar

  nur

  Temmuz 25, 2014 at 9:07 am

  17 yasındayım 1.58 cm im uzar mıyım acaba annem babamda fazla uzun degil

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 26, 2014 at 8:56 pm

   Uzayabilirsin

 165. Avatar

  tuğba

  Temmuz 22, 2014 at 9:53 pm

  merhaba öncelikle bilgiler için teşekkürler, 19 yaşındayım boyum 1.52, bu egzersizleri düzenli olarak en az ne kadar süe yaptıktan sonra etkisini farkederiz ve örneğin 2 yıl aksatmadan devam edersek uzamada devam edermi son olarakta ek besin olarak mutalaka tüket faydası olur dediğiniz bir besin varmı???

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 26, 2014 at 8:59 pm

   evet bahsettiğiniz sürelerde çok güzel etki sağlar. İlk değişimleri 1-2 ay sonra görebilirsiniz. Peynir ve yogurt öneriyorum beslenme için de. Özellikle gece yatmadan 1 kase yoğurt tüketin

 166. Avatar

  ömer

  Temmuz 21, 2014 at 8:08 pm

  Bu hareketler umurgayı uzatdığı için diyelimki uzadık 1,2 yıl sonra tekrar kısalma olmazmı

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:11 pm

   Spor yapmaya devam ederseniz bir sorun olmaz

 167. Avatar

  can

  Temmuz 21, 2014 at 10:30 am

  Kıkırdsklar kapansada bu hareketler faydalı olurmu

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:11 pm

   Evet faydalı olur zaten bunun kıkırdaklar üzerinde değil omurların üzerinde etkisi var

 168. Avatar

  Esra

  Temmuz 19, 2014 at 2:21 am

  Merhaba, 15 yaşındayım boyum 157 kilom 46. Annem 160 babam 175 civarı. Hergün 2 bardak süt bol peynir ve bir yumurta tüketiyorum. Bu hareketleri hergün yaparsam 2 ayda 165 cm olmam mümkün mü ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:13 pm

   Büyüme çağındasın bu hareketler büyümene oldukça etki sağlar. Şöyleki genetiğin izin verdiği ölçüde 10 cm uzayacaksan bu hareketleri yaparak toplamda 15 santim kadar uzayabilirsin. Demek istediğimi anladın umarım büyüme çağında tabiki çok daha faydalı olur maksimum uzamaya ulaşmanda

   • Avatar

    Esra

    Temmuz 23, 2014 at 12:29 am

    Teşekkür ederim.

 169. Avatar

  duru

  Temmuz 18, 2014 at 11:02 pm

  Yaşım 17 boyum 1.61 bu egzersizlerle boyum ortalama kaç cm uzar?

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:14 pm

   Büyüme çağındasın bir kaç yıl içinde 5-10 santime kadar uzatabilirsin genetiğin elveriyorsa

 170. Avatar

  can

  Temmuz 18, 2014 at 6:57 pm

  Hocam net bi cevap bu haretleri yapsam minimum kaç cm uzarım yaş 18

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:14 pm

   Omurların açılmasıyla 2-3 santim uzama minimum kabul edilebilir

 171. Avatar

  aslı

  Temmuz 18, 2014 at 2:27 pm

  merhaba hocam ben 18 yasındayım ve boyum 154 annem 160 babam 165 cm boyunda.. biray sonra meslek ıcın mülakatlara gırecegım ve en az 1 cm ye ıhtıyacım var bu hareketler bı ay ıcerısınde etkısını gosterır mı tesekkurler sımdıden

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:14 pm

   Etkisini gösterir dene

 172. Avatar

  mine

  Temmuz 18, 2014 at 1:13 pm

  Ben 17 yaşındayım , boyum 1.61 ,annemin boyu 1.58 , babamın boyu 1.80 bu hareketleri kaç ay sürece yapmalıyım ve kaçç cm uzama görürüm , lütfen cevap verin .

 173. Avatar

  burii

  Temmuz 18, 2014 at 9:17 am

  Bu hareketlerden siz hiç faydalandınızmı

 174. Avatar

  hei

  Temmuz 16, 2014 at 12:41 pm

  Bende sorayim
  Yaşım 19 liseye kadar voleybolla uğraştım boyum da 178 ama 180 i gecmek istiyorum açıkçası:D
  Egzerizleri yapmaya baslayacagm 3-4 cm uzamam hala mümkün mü merak ettim
  Annem 174 babam 180 ve bayanim bu arada 😀
  Simdiden tesekkurler

 175. Avatar

  nihan

  Temmuz 16, 2014 at 10:46 am

  Merhaba. Bu hareketleri düzenli olarak yaparsam sadece omurgam mı uzar? Ilerki yaşlarda bacaklarım kısa kalır mı? Şimdiden teşekkürler

 176. Avatar

  salih

  Temmuz 15, 2014 at 9:13 pm

  HOCAM yaşım 15 boyum 1.81 düzenli olarak süt içiyorum yüzücüyüm bu egzersizleri yaparsam 1.90 olur muyum ?

 177. Avatar

  selen

  Temmuz 14, 2014 at 2:09 am

  Benim boyum 1.61 , annemin 1.58 , babamın 1.80 ne kadar uzarım?

 178. Avatar

  hamit

  Temmuz 11, 2014 at 10:23 am

  Yaş 17 4 haftadır uyguluyorum bu hareketleri sonuç alamadım 🙁

 179. Avatar

  Oktay

  Temmuz 10, 2014 at 5:12 pm

  Ayrıyetten hocam annem 1.55 ,babam 1.65-67 civarı yani ocivalarda fakat abim 1.73-75 civarında

 180. Avatar

  Oktay

  Temmuz 10, 2014 at 5:06 pm

  Hocam yaşım henüz 16 ve 9 gün sonra 17 yaşındayım yani bu gün almış hali.97 doğumluyum…Hocam ben balık yağı takviyesi alıyorum (markası abdibrahim -seven c. omega3) gibi bir şey…Her gün süt içiyorum ve 8 gün sonra bu hareketleri yapmamın 1. ayı olacak.Fakat yeni hareketler eklenmiş galiba ben duvarda esneme ye kadar yapıyorudum bunlarıda yapıcam.Öncelikle bu hareketler sonucu yürüşüyüm değişti açık konuşmak gerekirse daha dik ve kendimden emin yuruyorum 🙂 fakat boyum 1.63 veya 1.64 ayakkabımı yüksek taban seçiyorum ve 1.68 civarı oluyorum.Erkek çocuğuyum ergelik dönemimde sigara kullandım :((( fakat 2 aydır içmniyorum yaklaşık kafaya koydum boy atıcam.Boyum 1.63 Desek Bunları Düzenli bir şekilde yapıp balık yağı hapı ve süt takviyesi ile minimum 170 cm maximum 175 olma şansım varmı eğerki olursam dileyin benden ne dilerseniz 🙂 1.70 olup vucut yaparsam zaten boyumla örtüşür.3 gunde bır vucut çalışıyorum ve akabinde bu egzersizler fakat bunları hergün…

 181. Avatar

  ali

  Temmuz 9, 2014 at 8:33 am

  Yaş 17 kaç hafta sonunda 1 cm uzarım

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 10, 2014 at 2:54 pm

   Böyle soru mu olur

 182. Avatar

  ibrahim

  Temmuz 3, 2014 at 12:18 pm

  Hocam ben 23 yaşındayım boyum 169 bu hareketler benim boyumun uzamasında yardımcı olur mu

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 3, 2014 at 11:03 pm

   Olur

 183. Avatar

  buse

  Temmuz 2, 2014 at 11:37 pm

  neden süt yerine yoğurt önerdiniz merak ettim :)neyse artık 3cm 3cmdir başlıyorum 😀

 184. Avatar

  Halil

  Haziran 30, 2014 at 9:28 am

  Boyum 1.82 yaşım 14 Ne kadar uzarım

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 8:55 pm

   Maşallah. Uzarsın daha muhtemelen

 185. Avatar

  eylül bahar

  Haziran 28, 2014 at 10:58 pm

  Merhaba hocam ben 16 yaşındayım 55 kiloyum boyum 156 bu egzersizlerle 170e kadar uzayabilirmiyim birde süt içmenin üzerinde etkisi varmı

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 8:56 pm

   Uzayabilirsin yaşın genç. Süt yerine yoğurt öneriyorum

 186. Avatar

  beyza

  Haziran 27, 2014 at 7:48 pm

  boy: 1,67
  kilo: 57
  yaş: 14
  bu hareketleri 3 4 ay düzenli olarak yapsam uzarmıyım uzarsam en fazla ne kadar olabılırım

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 8:59 pm

   Genetiğine bağlı fakat uzaman mümkün görünüyor

 187. Avatar

  canöö

  Haziran 27, 2014 at 7:04 am

  boy=165
  yaş=17
  bu hareketleri uygularsam kaç günde uzadığımı görürüm?

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:03 pm

   Bir kaç ayda farkı görmeye başlarsın

 188. Avatar

  canöö

  Haziran 27, 2014 at 7:02 am

  boy=165
  yaş=17
  bu hareketleri uygularsam kaç gün uzadığımı görürüm?

 189. Avatar

  buse

  Haziran 24, 2014 at 5:35 pm

  benim yaşım 20 170 boyundayım ama ben 5cm daha uzamak istiyorum bunları hergün yapsam uzarmıyım ypksa çok mu uçuk bi rakam 5cm yaşıma göre

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:03 pm

   5cm olmasa da 3 santim civarı sonuç alanlar mevcut

 190. Avatar

  Birhan

  Haziran 23, 2014 at 11:51 am

  Benim Yaşım 15 Boyum 1.45 Falan Bu Hareketleri Yaz Tatili Boyunca 3 Ay Yapsam Bol Bol da Süt İçsem Uzama 3 Aya Kaç Cm Olarak Yayılır. Tabi Sadece Yazın Yapacak Değilim

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:04 pm

   Rakam veremem ama kesinlikle faydasını görürsün. Yoğurt da ye

 191. Avatar

  buse

  Haziran 22, 2014 at 11:19 am

  yasin abi benim yasım 16 1 nısanda 16 ya gırdım yanı sey boyum 158 ablam olctugunde 159 dedı bu hareketlerı yapsam 2 3 ay boyum tahmınen 1 65 olur mu bıde 45 kıloyum yemekten sonra mı yapsam once mı cevaplarsan cok mutlu edersın benı 🙂

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:05 pm

   Ne zaman yaptığın önemli değil fakat uzama çağındasın 2-3 aydan daha fazla yapmaya çalış kesinlikle toplamda 5-6 santimden fazla faydasını görebilirsin

 192. Avatar

  melis

  Haziran 20, 2014 at 8:03 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım boyum 1.57 civarı 49 kiloyum düzenli olarak yaparsam ne kadar uzarım bilgilerinizle tahmini bir sayı söyleyin lütfen. Ayrıca bu hareketleri günde kaç kez yapmalıyız?

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:07 pm

   Sayı söyleyemem zaten büyüme çağındasın ama toplamda ekstradan 5-6 santim kadar katkısı olabilir düzenli yaparsan

 193. Avatar

  yunus

  Haziran 20, 2014 at 4:44 pm

  slm benim 18 e girmeme iki ay var boyum 167 bu hareketleri yaparsam boyum uzarmı?

 194. Avatar

  ela

  Haziran 19, 2014 at 11:39 am

  slm bn 15 yasındayım boyum1.50 annem 1.50 babam 1.60 uzama sansım varmı bu hareketlerı yaparak kılomda 40 ne olur yardımınıza ıhtıyacam var bana bısey soleyın lutfen

  • Avatar

   yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:08 pm

   Tabiki var ama mutlaka bu hareketleri düzenli olarak aylarca yap geç kalırsan uzama şansın azalır

 195. Avatar

  ela

  Haziran 19, 2014 at 11:25 am

  mrb bnm yasım 15 1.52 boyun var 3 ay bunu uygularsam ve gunluk 2.5 bardak sut ıcersem boyum 3 ayda 1.60 olurmu ? LUTFEN CVB VERIN

 196. Avatar

  soner

  Haziran 19, 2014 at 11:19 am

  merhaba. benim boy 1.70 ve 19 yaşındayım. acaba daha uzama şansım var mı bu hareketleri yaparak? 5 cm falan daha olsa fena olmaz aslında 🙂

 197. Avatar

  selen

  Haziran 17, 2014 at 9:27 pm

  Benim yaş 28 boy 150. Boy uzatma ameliyatı olmayı kafaya taktım.Bu saatten sonra egzersizler bende işe yaramaz.

 198. Avatar

  ayse

  Haziran 17, 2014 at 9:44 am

  yasım 15,5 16 ya girecegim boyum 1.60 sağlıklı besleniyorum bu hareketleri yaparsam uzar mıyım?

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:30 pm

   Uzarsın yaşın genç

   • Avatar

    ahmet

    Haziran 17, 2014 at 10:15 pm

    peki ne kadar uzun süre yaparsak o kadar fazla mı sonuç alırız? yani ben diyelim ki 3-4 cm atabildim bu programla daha fazla yaparsam daha fazla atabilir miyim boy? ya da maksimum ne kadar uzatıyor bu hareketler? 🙂

 199. Avatar

  Mert

  Haziran 16, 2014 at 9:30 am

  Merhaba . Günde 1 kez mi yapacağız bu uygulamayı ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:31 pm

   günde 1 kez yeterli

 200. Avatar

  ahmet

  Haziran 15, 2014 at 4:47 pm

  merhaba 19 yaşındayım boyum 1.81 ama 1.85 veya olabilirsem daha fazla olmak istiyorum sizce 4-5 cm atabilir miyim bu hareketleri düzenli olarak yapsam?

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:32 pm

   Olabilir düzenli yaparsanız

 201. Avatar

  Erdem Bozdoğan

  Haziran 15, 2014 at 3:44 pm

  Merhaba. Benim yaşım 13. Boyum 1.40-1.41 civarı. Annem normalden biraz kısa, babam ise 1.80-1.85 boylarında. Bunları yaparsam ne akdar uzarım en kısa zaman içinde.

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:32 pm

   Rakam veremem ama büyümene ekstradan katkı sağlayacağı bir gerçek.

 202. Avatar

  kadir

  Haziran 15, 2014 at 9:08 am

  hocam yas 18 boy 1.80 kilo 63 ama milli taekwondocuyum bu hareketlerin cogunu yapiyom sut iciyom uykum yerinde boyumun 1.85 olma ihtimali varmi varsa bu hareketlerle ne zamna kadar olur gunluk yaparsam soylerseniz cok sevinirim

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:33 pm

   Süre veremem ama düzenli yaparsan olma ihtimalin var

 203. Avatar

  Ela

  Haziran 15, 2014 at 8:56 am

  15,5 Yaşındayım boyum 1.58 falan bu hareketleri yaz tatili boyunca yaparsam yaklaşık olarak ne kadar uzarım ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:33 pm

   Bu hareketleri düzenli olarak hep yap boyunun uzamasına ekstradan oldukça katkısı olacaktır rakam veremem

 204. Avatar

  müge

  Haziran 14, 2014 at 8:13 am

  15 yaşındayım boyum 163 cm 173 2 sene içerisinde olur mu

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:34 pm

   Büyüme çağındasın genetiğin izin verirse bu hareketlerin de yardımıyla olabilirsin

 205. Avatar

  İbrahim

  Haziran 11, 2014 at 11:53 am

  Boy 1.60 kilo 45 3 ayda hergün düzenli olarak yapsam ne kadar olur acaba

  • Avatar

   İbrahim

   Haziran 11, 2014 at 12:06 pm

   yaş 18

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:37 pm

   3 santim sonuç alanlar mevcut

 206. Avatar

  Talat

  Haziran 11, 2014 at 6:49 am

  Hocam benim boyum 178 civarı yaşım 16 olacak 22sinde kilom 65 hedefim 190 Air Alert programını da yapıyorum hergün 500 ml süt içiyorum basketbol oynuyorum 2 senedir bu hareketler uzamamı hızlandırır mı?

  • Avatar

   Talat

   Haziran 11, 2014 at 6:50 am

   Babamın boyu 1 93 annemin boyu 1 75

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:38 pm

   Bu hareketler kesinlikle uzamanı hızlandırır genetiğin de iyi gözüküyor

 207. Avatar

  asya

  Haziran 10, 2014 at 2:19 pm

  16 ya giricem.boyum 1.50 sizce bu hareketleri yaparak uzarmıyım

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:38 pm

   Uzarsın

 208. Avatar

  Batuhan

  Haziran 10, 2014 at 10:54 am

  Hocam Eylül’de 15 yaşıma gireceğim şu an boyum 1.70 babam 1.63 annem 1.65 2-3 yıl önce boyum hemen uzardı fakat birkaç aydır boyum hiç uzamıyor.bu hareketleri düzenli yaparsam boyum kaç cm olur tahminen?

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:38 pm

   Uzamana faydası olur ne kadar uzayacağını bilemem ama faydası olduğu kesin

 209. Avatar

  elif

  Haziran 10, 2014 at 7:18 am

  Hocam yasim 15 boyum 1.69 bu hareketleri yaparak kaç santim uzarim

 210. Avatar

  voleybolcuu

  Haziran 9, 2014 at 10:59 am

  MERHABA HOCAM 16 YAŞINDAYIM BOYUM 1.78 AMA VOLEYBOLCU OLDUĞUM İÇİN BOYUM BİRAZ YETERSİZ BOYUMUN 1.82 OLMASI İÇİN BU PROGRAMI KAÇ AY UYGULAMAM LAZIM ??

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 9, 2014 at 12:51 pm

   zor bir şey değil bu programı uygulamak 10 dakikanı almaz. Ben senin yaşında olsam alışkanlık haline getirip bir kaç yıl uygularım ne zararı olabilir? ama yararı çok olur.

   • Avatar

    voleybolcuu

    Haziran 9, 2014 at 5:49 pm

    siz uyguladınız mı? uyguladıysanız ne kadar sürede ne kadar uzadınız ??

 211. Avatar

  voleybolcuu

  Haziran 9, 2014 at 10:57 am

  merhaba hocam ben 16 yaşındayım boyum 1.78 ama voleybolcu olduğum için boyum biraz yetersiz boyumun 1.82 olması için bu egzersizleri kaç ay yapmam lazım ??

 212. Avatar

  yusuf

  Haziran 8, 2014 at 7:28 pm

  su ne i-su işe yararmı boy uzatırmı ?

  • Avatar

   yusuf

   Haziran 8, 2014 at 7:29 pm

   su boy uzamaya yararmı

   • Avatar

    yasinolmez

    Haziran 9, 2014 at 12:52 pm

    Bol su içmek omurların arasındaki su oranına destek olacağı için boy üzerine de olumlu katkısı vardır

 213. Avatar

  ada

  Haziran 8, 2014 at 7:23 am

  9 Yaşındayım bende yapsam olurmu ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 8, 2014 at 5:27 pm

   😀 Olur

 214. Avatar

  yusuf

  Haziran 7, 2014 at 7:28 pm

  yaşım 15.boyun 1.56 kilom 50 sigara içiyorum boyum uzarmı

  • Avatar

   yusuf

   Haziran 7, 2014 at 7:29 pm

   hocam nolur bişeyler söle boyum uzaması için bide 11.12 gibi yatıom

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 8, 2014 at 5:27 pm

   Yatabildiğin kadar erken yat. Sigarayı bırak. Bol su iç, iyi beslen ve bu egzersizleri yap anca bu şekidle uzarsın

 215. Avatar

  Burak Aydın

  Haziran 6, 2014 at 7:41 pm

  Peki bu hareketleri yapmak için belirli bir saat lazım mı yani kaç saat yapmalıyız ve hangi saatler arası yapmalıyız?

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 8, 2014 at 5:29 pm

   İstediğin zaman yapabilirsin yatmadan önce olabilir mesela ama farketmez

 216. Avatar

  derya

  Haziran 3, 2014 at 7:44 pm

  Deneyen varsa tecrübesini bizimle paylasabilir mi çünkü pek umudum yok 18 yaşında uzama durur die biliyorum

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:32 pm

   uzama 22ye kadar devam eder

 217. Avatar

  mucahit

  Haziran 3, 2014 at 5:59 pm

  18 yasindayim boyum 1.77 kilom 70 bu sayfadaki butun hareketleri yapmam gerekiyomu ve gunde sadece 1 sefer mi yapmaliyim en kisa surede boyumu uzatmak istiyorum tesekkurler

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:32 pm

   Yapabildiğin kadar yap hareketleri hepsini yapabiliyorsan hepsini yap. Günde 1 kere yeterli her gün yap

 218. Avatar

  Enes

  Haziran 3, 2014 at 3:31 pm

  Yaşım 18 boyum 1.72 babamla aynı boydayım abim 1.85 1.77 olmak istiyorum egzersiz programına başladım 2 hafta oldu sizce o boya ulaşabilir miyim ve programı günde iki kere uygulamamın extra bi faydası olur mu

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:34 pm

   Yani rakam veremem ama uzayabilirsin gibi görünüyor 22ye kadar uzama yavaş da olsa devam ediyor. Bu egzersizlerle uzama ihtimalini maksimum seviyeye çıkartabilirsin. Günde 2 kere uygulayabilirsin düzenli olarak yapmaya devam et ama

 219. Avatar

  nisa

  Haziran 1, 2014 at 3:17 pm

  Ben 14.5 yasındayım. Boyum 1.47 kilom 47. Tekvandoya gidiyorum.sürekli antrenmana gittiğim için biraz kilo verdim ama kilomu tam bilmiyorum bir iki ay önce 47ydi. sizce bu hareketlerle boyum uzar mı. Bir de bir.spor salonunun boy uzatma programına katılmayı düşünüyorum,faydalı olur mu.Bu arada annem 1.56 babam 1.66 boyunda

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:37 pm

   Genetik olarak kısa bir yapınız var fakat henüz 14 yaş erken uzama şansın var. Boy uzatma egzersizlerinde de bu hareketlerin dışında çok fazla bir şey yaptırcaklarını sanmıyorum istersen 1 ay dene. Bu hareketleri uzun vadeli yapman sana çok ama çok katkı sağlayacaktır yapmanı öneririm

 220. Avatar

  uğurumo

  Mayıs 30, 2014 at 4:27 pm

  merhaba hocam sorularım şunlar
  1)yaşım 18 kaç yaşıma kadar uzaya bilirim ?
  2)boyum 1.71 hedefim 1.80 uzaya bilirmiyim mümkünmü ?
  3)uzarsamda ne kadar süremi alır?
  4)omuzlar genişlermi bu hareketlerde?

  Teşekkürler

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:39 pm

   Merhaba
   1) 18-19dan sonra yavaşlasa da 22ye kadar devam eder
   2) Malesef nerdeyse 10 santim mümkün olmaz gibi 3-4 santim alabilirsin çaba gösterirsen o da
   4) Bu bir süreçtir yani 2hafta uyguladım 5 santim boyum uzadı diye bir şey yok. Sen 3 yıl içinde 2 santim uzayacaksan, bu hareketleri de düzenli olarak uzun süre yaptığında 3 yılda 2 santim yerine 5-6 santim uzamış olursun gibi. Anladın umarım demek istediğimi

 221. Avatar

  Soner

  Mayıs 29, 2014 at 3:02 pm

  Yaşım 20 boyum 173 ne kadar uzamam mümkün acaba…

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:39 pm

   2-3 santime kadar sonuç alanlar mevcut yeter ki düzenli yap

 222. Avatar

  hira kanbir

  Mayıs 29, 2014 at 2:02 pm

  benim yaşım 1.66 cm 11 yaşındayım annem 1.60 babam 1.83 ben 1.80 olurmuyum

  • Avatar

   yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:39 pm

   11 yaşa göre 1.66 boy gayet iyi olabilirsin egzersizlerini de yap

 223. Avatar

  Emre

  Mayıs 26, 2014 at 7:04 pm

  Hocam yaş 19 boy 1.72 ama sanki 2 senedir uzamıyorum. uzamamam durmuş olabilir mi ne yapmalıyım

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 28, 2014 at 10:55 pm

   Bu hareketleri yapabilirsin mesela 🙂

 224. Avatar

  musty

  Mayıs 24, 2014 at 11:56 am

  Yas 16 boy 170 kas yapmak istiyorum fakat 178-180gibi boylara ulasmak istiyorum sizce mumkunmu birde bu hareketleri gunde bir defa yapsam yeterlimidir cok tesekkur ediyorum

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 28, 2014 at 10:58 pm

   Genetiğe göre değişir ama imkansız değil olabilirsin. Bu hareketleri günde 1 kere yapman yeterli

 225. Avatar

  yusuf

  Mayıs 24, 2014 at 7:32 am

  bu hareketler omurga düzeltmeye yönelik benim bacak boyu uzatmaya yönelik hareketler yapmam lazım hocam var mı böyle bir program teşekkürler

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 28, 2014 at 10:58 pm

   Bacak boyu için bir egzersiz mevcut değil

 226. Avatar

  Zeynep Deniz

  Mayıs 20, 2014 at 6:18 pm

  13 yaşındayım. Boyum 162 falan. Her gün 2-3 bardak süt içiyorum ama peynir, yoğurt ve ayran ağzıma sürmem. Bu hareketler ile beraber 170 ve üstü olabilir miyim?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:42 pm

   yaşın henüz 13 genetiğin de izin verirse bu hareketlerle birlikte fazlasına da ulaşman mümkün. Bu arada günlük süt tavsiye ederim

 227. Avatar

  sude

  Mayıs 20, 2014 at 5:54 pm

  Boyun 1.55 14 yaşındayım kilom 40. Bu harektleri yaparsam uzama imkanım kaç olur. Annemin boyu 1.58 babamınki 1.75

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:42 pm

   Bu yaştan itibaren düzenli olarak hareketleri uygula 1.70i geçmen zor değil

 228. Avatar

  Gökhan

  Mayıs 19, 2014 at 9:05 pm

  Yaş 17 boy 160 anne boy 143 baba boy 168 bu hareketleri yaparsam 5 cm etkisi olurmu

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:45 pm

   Olabilir hemen başla ve düzenli yap

 229. Avatar

  ayşe

  Mayıs 19, 2014 at 8:29 pm

  14 yaşındayım 1.68 boyum var bu hareketleri yaparsam 1.75 olur muyum? Kilom 52

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:46 pm

   genetiğin izin veriyorsa büyük ihtimal olursun çünkü yaşın henüz oldukça genç fakat düzenli ve uzun süre yapman şart

 230. Avatar

  Sinan

  Mayıs 19, 2014 at 12:02 pm

  Yasım 26 boyum 165 kilom 57 , büyüme 21 22 ye kadar dewam eder deniyor , 26 yasında biri için uzamak mümkünmü, bu egzersizler bende işe yararmı hocam şimdiden teşekkürler

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:49 pm

   Boy uzaması 21-22de son bulur doğru. Fakat biz bu egzersizlerde omurların arasını açarak boy uzatması elde ediyoruz. Yani bu her yaş için standart bir uzama sağlıyor o nedenle. Programı düzenli uygulayıp 3-4 santime kadar uzama sağlayanlar oldu. Deneyebilirsin 🙂

 231. Avatar

  Beren

  Mayıs 15, 2014 at 8:41 pm

  Iyi günler ben 18.5 yaşındayım 13 yaşımda ilk adetimi gördüm annem 155 babam 175 ben 158 boyundayim en az 160 olmak istiyorum istediğim meslek için 2 cm ye ihtiyacım var lütfen yardım edin işe yarar mı ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 19, 2014 at 11:00 am

   Kesinlikle yarar düzenli uygulayın

 232. Avatar

  Elif

  Mayıs 15, 2014 at 4:18 pm

  Merhaba, 14 yaşındayım ve boyum 156.Bu egzersizleri uzun bir süre devamlı uygulayarak 170 olabilir miyim ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 19, 2014 at 11:03 am

   yaşın henüz 14 uzun süre alışkanlık haline getirip bu egzersizleri uygularsan dilediğin boya genetiğin de izin verirse ulaşabilirsin

 233. Avatar

  deniz

  Mayıs 15, 2014 at 4:16 pm

  Merhaba,16 yaşındayım boyum 158.Acaba 165 167 olabilir miyim?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 19, 2014 at 11:03 am

   Olabilirsin büyüme çağın devam ediyor düzenli ve uzun süre uygulaman şart

 234. Avatar

  Nil

  Mayıs 14, 2014 at 5:42 pm

  Merhaba 15 yaşındayım boyum 1.68 kilom 52 voleybolcuyum daha çok uzamam lazım +1.75 omurganın açılıp esnemesi boy için yeterli mi?bacak için önerebileceğiniz bir şey var mı?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:13 am

   kesinlikle bu egzersizleri düzenli şekilde uzun süreler alışkanlık haline getirip uygulanman lazım. Yaşın henüz ufak kesinlikle çok daha faydasını görürsün

 235. Avatar

  Fırat

  Mayıs 13, 2014 at 4:32 pm

  Merhaba yaşım 16 boyum 173 kilom 60.Acaba 180 185 gibi boylara ulaşabilirmiyim?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:14 am

   yaşın 16. büyüme çağın devam ediyor bu hareketler sana oldukça katkı sağlar düzenli yapman şart

 236. Avatar

  ömer f.

  Mayıs 13, 2014 at 1:46 pm

  abi ben fitness’a başladım göğüs press i ve bacak falan çalışsam boy uzamasına bir etkisi olur mu veya neler yapmayalıyım uzaması için?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:16 am

   bunları yapabilirsin 🙂

 237. Avatar

  deniz

  Mayıs 11, 2014 at 3:01 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım kilom 60 bu hareketleri yaparsam ne kadar uzama şanm var ve ne kadar süre devam ettirmeliyim simdiden tesekkurler boyum 168

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:17 am

   epey uzama şansın var düzenli şekilde aylarca yapıp alışkanlık haline getirirsen genetiğine de bağlı fakat ekstradan 4-5 santim katkısı olabilir

 238. Avatar

  deniz

  Mayıs 11, 2014 at 3:00 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım kilom 60 bu hareketleri yaparsam ne kadar uzama şanm var ve ne kadar süre devam ettirmeliyim simdiden tesekkurler

 239. Avatar

  melek

  Mayıs 11, 2014 at 1:26 pm

  mrb ben 19 yaşına gireli 1 ay oldu 1. 50 boyum kilom 65 boyumdan hiç memnun değilim lütfen yardımınıza ihtiyacım artık uyku beslenme düzenime dikkat ediyorum süt içmeye başladım günde 1 litre bu hareketleri ne kadar zamanda yapmam lazım mesela kaç santim uzama şansım var cvp nızı bekliyorum şimdiden tşkrler 🙁

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:18 am

   sürekli yap büyüme 21-22 yaşına kadar devam eder. kilo vermek için de bel ve basen inceltme hareketlerini yapabilirsin sitemizde mevcut

 240. Avatar

  Asu

  Mayıs 11, 2014 at 12:49 pm

  Merhaba yasim 14 yakinda 15 olacagim boyum arkadaslarima gore cok kisa 1.56 babam 1.78 annem 1.62bu egzersizleri duzenli sekilde yapsam gunluk sutumu icsem boyumda kac santime yakin uzama olur? Simdiden tesekkurler

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:19 am

   günlük süt iç. yaşın daha genç oldukça faydasını görürsün tam zamanındasın bunları yapmak için

 241. Avatar

  abdulah

  Mayıs 11, 2014 at 10:10 am

  merhaba 17 yaşındayım boyum 1.67 bu hareketleri yaparsam boyum uzamaya devam edermi. boyumun uzamasını çok istiyorum

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:20 am

   eder abdullah düzenli olarak aylarca yapman gerek. 21-22 yaşına kadar büyüme devam eder çünkü

 242. Avatar

  yonca

  Mayıs 8, 2014 at 6:17 pm

  14 yasındayım 1.50 boyundayım en kısas surede kac cm uzarım

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 9, 2014 at 11:46 am

   Düzenli yaparsan genel toplam 3ila 5 santim katkısını görebilirsin

 243. Avatar

  yonca

  Mayıs 8, 2014 at 6:15 pm

  yasım 14 1.50 boyundayım tahminen en kısa surede kac cm uzarım

 244. Avatar

  addg

  Mayıs 6, 2014 at 7:51 pm

  bu hareketler sadece bel kısmını mı uzatıyor

 245. Avatar

  betül

  Mayıs 6, 2014 at 2:25 pm

  yaşım 17 boyom 1.54,5 altıncı sınıftan itibaren dörtbuçuk cm uzadım bu hareketleri yapsam uzarmıyım

  • Avatar

   sinem

   Mayıs 6, 2014 at 2:33 pm

   babamın boyu 1.85 annemin 1.57 ben 17 yaşındayım boyum 1.54 5 senede 4 cm uzadım bu hareketleri yaparsam uzarmıyım.. boyumun uzaması durmuş olabilir mi??

 246. Avatar

  Gökhan

  Mayıs 6, 2014 at 12:43 pm

  bnm yaş 17 boy 160 babam 168 annem 143 bu hareketleri yaparsam 1 yıl boyunca peki işe yararmı uzarmıyım

 247. Avatar

  ozcan

  Mayıs 5, 2014 at 7:03 pm

  Bu antrenmanlar kaç yaş için geçerli acaba

 248. Avatar

  eylül

  Mayıs 5, 2014 at 6:16 pm

  Ben 15 yaşındayım boyum 1.60 bu hareketleri düzenli yaparsam 1.65 olur muyum??

 249. Avatar

  Çağla

  Mayıs 5, 2014 at 4:26 pm

  Benim boyum 1.63 13 yaşındayım annemin boyu 1.70 babamın 1.80 hareketleri düzenli yaparsam uzayabilir miyim ?

 250. Avatar

  Çağla

  Mayıs 5, 2014 at 4:23 pm

  Benim yaşım 13 boyum 1.63 bu harekeleri düzenli yaparsam uzama şansım var mı?

 251. Avatar

  İbrahim

  Mayıs 2, 2014 at 8:12 pm

  Boy uzamasının ailedeki bireylerle hemen hemenn aynımı olur diyelim ki ; babam 1.68 annem 1.66 falan bende o civarlarda olurmuyum yoksa bir alakası yokmu ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:17 am

   tabiki var buna genetik deniyor

 252. Avatar

  Emir Sayar

  Mayıs 1, 2014 at 2:00 pm

  Mesela 4 set yapın demişsiniz.Set derken neyi kastediyorsunuz anlamadım ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:21 am

   4 kere yani

 253. Avatar

  Ali

  Mayıs 1, 2014 at 10:12 am

  Benim yaş 17 boy 160 bu egzersizleri yapsam bu yaştan sonra 170 yada 170’e yakın olurmu bu egzersizleri günde bir kere mi yapıyım?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:22 am

   evet olabilirsin henüz yaşın 16 ama düzenli yapmak şart

   • Avatar

    Ali

    Mayıs 3, 2014 at 9:06 pm

    yaş 17 de dedinizya düzenli yap sporu günde bir keremi yapıyım.

 254. Avatar

  Deniz

  Nisan 30, 2014 at 3:29 pm

  benim boyum 150 cm babamın boyu 174 cm annem 155 cm felan yasım 15, bu egzersizleri hep uygulasam 165 felan olur muyum?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:22 am

   Gayet tabi olabilirsin ama düzenli olarak uzun süre yap bu hareketleri kolay zaten

 255. Avatar

  Esra

  Nisan 30, 2014 at 1:07 pm

  merhaba yaşım 20 boyum 1.58 hergün bu hareketleri yaparsam boyumda uzama olur mu

  • Avatar

   yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:26 am

   boy uzaması 22 yaşına kadar devam eder bu hareketleri her gün yaparsan boy uzamana katkısı olur 2-3 santim de olsa

 256. Avatar

  Sevdar

  Nisan 29, 2014 at 3:34 pm

  Merhaba 16 Yaşındayım boyum 1.45 bunu her gün yapsam bide günde 2 defa süt içsem sabah akşam ne kadar uzama olur teşekkürler

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 29, 2014 at 9:43 pm

   Merhaba genetiğe bağlı değişir ama büyüme çağındasın bu hareketleri yıllarca yapmaya çalış kesinlikle çok faydasını görürsün bu arada pastorize değil de günlük süt tercih etmeni öneririm

 257. Avatar

  OKN

  Nisan 29, 2014 at 8:31 am

  MERHABA… YAŞIM 18 BİR KAÇ HAFTADAN BERİ BU HAREKETLERİ YAPMAKTAYIM ŞUAN Kİ BOYUM 1,65. 1,70 VEYA DAHA ÜSTÜ OLABİLİR MİYİM? YADA BU KISA BOYLULUK GENETİK OLABILIR MI AİLEDEN DE KAYNAKLANIYOR MU YANI? ŞUAN BABAMLA AYNI BOYDAYIZ… YARDİMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ… TEŞEKKÜRLER…

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 29, 2014 at 10:47 am

   Boy büyük oranla genetiğe bağlıdır fakat 18 yaşında büyüme devam eder(21 yaşına kadar) siz bu egzersizleri yapmaya devam ederseniz boy uzamanıza katkı sağlayabilirsiniz

 258. Avatar

  cem

  Nisan 27, 2014 at 9:55 pm

  birşey daha sormak istiyorum peki bunu kaç ay yapmam lazım ve yanında fitness yapsam sorun olrmu

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 29, 2014 at 10:53 am

   Fitness antremanlarının sonunda yapabilirsin mesela sorun olmaz. Alışkanlık haline getirip aylarca yapman iyi olur. Zaten pek zaman almıyor alıştığın zaman

 259. Avatar

  cem

  Nisan 27, 2014 at 11:25 am

  YAŞIM 17 BOY 160 BUNLARI DENEDİKTEN SONRA Bİ 5 CM ETKİSİ OLURMU

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 27, 2014 at 1:22 pm

   yaşın daha genç fazlası da olabilir

 260. Avatar

  Burcu

  Nisan 26, 2014 at 12:10 pm

  Yaşım 16 boyum 160 bu hareketleri ne kadar yaparsam 170 olma ihtimalim var ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 27, 2014 at 1:22 pm

   16yaş büyüme hızla devam ediyor bu hareketler boyuna oldukça katkı sağlar yapmalısın ihtimalin var

  • Avatar

   memo

   Mart 13, 2015 at 8:10 pm

   Yaw herkes uza rmiyim diyor 25 yaştan sonra bu hareketleri yaparak uzayan varmi bide bu hareketler bacakları zayiflatiyormu

 261. Avatar

  seher

  Nisan 24, 2014 at 4:36 pm

  18 yaşındayım boyum 1.50 bu hareketleri hergün düzenli yaparsam kaç cm uzarım?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 27, 2014 at 1:26 pm

   Denemen gerek 18 yaş büyüme çağın devam ediyor bu egzersizler sana fayda sağlayacaktır

 262. Avatar

  filiz

  Nisan 23, 2014 at 12:37 pm

  Yasim 20 boyum 150 bi faydsi olur mu

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 24, 2014 at 3:34 pm

   Olur 22 yaşına kadar boy uzaması yavaş da olsa devam eder

 263. Avatar

  Alkan

  Nisan 21, 2014 at 7:08 pm

  hocam yasım 18 boyum 177 cm bu hareketlerı yaparsam kac cm e kadar gelebılırım

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 22, 2014 at 11:11 am

   Genetiğine göre 1.82lere doğru gidebilirsin

 264. Avatar

  yusuf

  Nisan 21, 2014 at 5:06 pm

  hocam 18 yaşındayım doktorlar belli bir yaştan sonra kıkırdakların kapanıp kemik uzaması duruyor diyolar yinede bu antreman uzatır mı

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 22, 2014 at 11:13 am

   Evet doğru diyor fakat 21-22 yaşında kıkırdaklar tam olarak kapanıyor

 265. Avatar

  nil

  Nisan 21, 2014 at 9:38 am

  bu hareketleri yapsam boyum uzar mı yaşım 34 ne yapmalıyım

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 22, 2014 at 11:13 am

   Uzar denemesi bedava 🙂

   • Avatar

    selin

    Mayıs 15, 2014 at 3:08 pm

    Yasim 15 boy 1.60-63arasi zayflamak isdiyorum ise yararmi?

    • Avatar

     yasinolmez

     Mayıs 19, 2014 at 11:04 am

     Bu zayıflama programı değil 🙂

 266. Avatar

  emo

  Nisan 20, 2014 at 5:32 pm

  yaşındayım benim için faydası olurmu

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 20, 2014 at 7:54 pm

   Yaşını da yazsaydın keşke 😀

 267. Avatar

  Aysu

  Nisan 19, 2014 at 4:41 pm

  Merhaba ben 15 yasindayim 43 kiloyum ve boyum 1.53 bu hareketleri ne kadar yapmaliyim yaparsam boyum uzar mi ve ne kadar uzar ? Soylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler…

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 20, 2014 at 12:02 pm

   Boyunun uzamasına faydası elbet olur fakat düzenli yapman şart

 268. Avatar

  yusuf

  Nisan 19, 2014 at 11:22 am

  hocam yaş 18 boy 1.72 hedef 1.78 uzarmı diye sormucam cevabını biliyorum dene diceksin 😀 ben şeyi soracağım şu uzamax boy uzatırmı? birde çemen tohumu yağı var onuda denedim uzamadım bu egzersizleri deneyeceğim şimdiden sağol

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 20, 2014 at 12:04 pm

   Genetiğe göre değişir ama etkisi olacağı %100. Başka şeylere girme para tuzağı çok şey var. Egzersizleri düzenli yap uzamana katkısı olacaktır

 269. Avatar

  deniz

  Nisan 19, 2014 at 8:38 am

  Hocam boyum 169-170 civarı yaşım 15 Annemin boy 168 babamın boy 170 kilom 61 bu egzersizi yapmaya başlasam ne kadar boyum uzar

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 19, 2014 at 10:24 am

   Hiç durmadan düzenli olarak devam et etkisini göreceğine emin ol

 270. Avatar

  İlayda

  Nisan 19, 2014 at 8:28 am

  Merhaba , boyum 170 kilom 60 15 yaşındayım her sabah düzenli sütümü peynirimi yumurtamı ekmeğimi hepsini yiyorum bu antremanları yapsam ne kadar uzarım yada uzayabilir miyim ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 19, 2014 at 10:25 am

   Merhaba İlayda. Yaşın henüz genç büyüme çağındasın bu egzersizlerle birlikte oldukça uzama şansın var zaten 1.70 bir bayan için oldukça uzun ve yeterli bir boy zaten henüz 15 yaşındasın

 271. Avatar

  Arda

  Nisan 14, 2014 at 7:43 pm

  Abi 13 yaşındayken boyum 1.68 di şu an 16 yaşındayım1.84 boyum uzamıyor her hafta ölçüyorum değişiklik var mı diye amatör basketbolcuyum 1.95 i geçmek istiyorum neler yapmalıyım ??? :/

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 14, 2014 at 8:58 pm

   Kafana takma 21 yaşına kadar uzarsın

 272. Avatar

  emre

  Nisan 14, 2014 at 7:41 pm

  yaşım 17 boyum 160 bu egzersiz beni ortalama ne kadar uzatır ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 14, 2014 at 8:59 pm

   Dene ve gör uzatır yaşın genç

 273. Avatar

  serkan kahramanlı

  Nisan 12, 2014 at 5:57 am

  hocam benim yaşım 15 boyuum 166 annemin boyu 156 babamınki ise 165
  ben bu hareketleri hergün düzenli olarak uygulasam erken yatıp erken kalksam süt ve süt ürünleri gibi şeylerle beslensem boyun 1 sene sonra
  5-10 arası uzarmı?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 12, 2014 at 11:09 pm

   evet uzayabilir denemekten zarar gelmez başla hemen 🙂

 274. Avatar

  eda

  Nisan 11, 2014 at 5:48 pm

  16 yaşındayım boyum 160 kilom 55 düzenli yaparsam uzar mıyım?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 11, 2014 at 8:24 pm

   uzarsın başla

   • Avatar

    eda

    Nisan 13, 2014 at 3:53 pm

    düzenli olarak yaparsam en fazla kaç cm uzarım ? 🙂

    • Avatar

     eda

     Nisan 22, 2014 at 3:02 pm

     boyum şimdş 161 düzenli yaparsam boyum kaç olur

     • Avatar

      yasinolmez

      Nisan 24, 2014 at 3:39 pm

      Yap da görelim bakalım kaç olcak 🙂

 275. Avatar

  Ömer

  Nisan 10, 2014 at 1:15 pm

  Abi bir şey daha sorcam. Beslenme ile ilgili ne önerirsin? Kaç öğün yemeliyim tatlı fazla yememeli miyim?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 11, 2014 at 8:25 pm

   beslenme bölümünü bunun için oluşturduk 🙂

   • Avatar

    ömer

    Nisan 12, 2014 at 5:50 pm

    yok abi biliyorum beslenme bölümünü takip ediyorum da boy uzaması için sordum balık falan diyorlar. Sen neler önerirsin?

 276. Avatar

  Erdivarol

  Nisan 10, 2014 at 1:08 pm

  hocam yaşım 19 boyum 175 sakalım da fazla çıkmıyor o kadar 2 haftada bir kesiyorum ama o da az.Boyum 180 olur mu ileride hocam bu egzersizleri yaparak ?Bu arada hiç yüzmedim şu ana kadar bu yaz yüzmeye başlayacağım çok değiştirir mi boyumu yüzme sporu ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 11, 2014 at 8:26 pm

   egzersizlere derhal başla olabilirsin

 277. Avatar

  kendi

  Nisan 9, 2014 at 12:08 pm

  boyum 155 ,kilom 45 ,15 yaşındayım 1 ay düzenli olarak yapsam kesin boyum uzarmı uzarsada tahmini olarak kaç cm uzar

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 9, 2014 at 9:41 pm

   yaşın henüz genç büyüme çağındasın bu hareketleri yapmayı adet haline getir uzamana çok ciddi katkısı olur

 278. Avatar

  selin

  Nisan 8, 2014 at 6:00 pm

  boyunuzun uzaması bacağımızın incelmesini de sağlar mı

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 9, 2014 at 9:41 pm

   Hayır

  • Avatar

   Elif

   Eylül 5, 2014 at 7:26 am

   Boy uzayınca zaten bacak da incelir öyle degilmi??? Herneyse hocam iyi günler benim soruma cevap verirseniz sevinirim sorum şu : bu egzersizleri günde daha fazla yapsak zararı olurmu?? Ve daha fazla yapsak daha çok faydası olabilirmi?? Teşekkürler..

   • Avatar

    Admin

    Eylül 16, 2014 at 12:44 pm

    Boy uzayınca bacak incelir ama bu hareketler bacak boyunu değil omurgayı uzatıyor. Hareketleri her gün yapmanız yeterlidir

 279. Avatar

  x

  Nisan 4, 2014 at 1:40 pm

  Merhaba yaşım 13 boyum 162-164 cm kadar ,kilom da 47 bu hareketler bacaklarımın uzamasında yararlı olur mu?Uzarsa tahminen yaklaşık kaç ayda ve kaç cm uzar? not:”bacak”

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 7, 2014 at 11:52 am

   bu hareketler bacaktan ziyade omurgayı uzatır

 280. Avatar

  serhat

  Nisan 4, 2014 at 12:09 am

  – Hocam Merhaba.
  Ben 18 yaşındayım, Boy : 179 – Kilo : 61. Sorularım şunlar;
  -Bu hareketleri haftada kaç kez yapmalıyız?
  -Bu hareketler sayesinde esneklik kazanır mıyız ve omurga-omuz tarafında genişleme olur mu?
  -Son olarak hocam ben de biraz kamburluk var bu bende gerçekten takıntı haline geldi bu hareketler sayesinde kamburluğum düzelir mi? Sorularım bu kadar, şimdiden Teşekkürler.

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 7, 2014 at 11:54 am

   Merhaba
   -Her gün yapabilirsin
   -Esneklik kazanırsın genişlemeden ziyade uzama olur
   -Kamburluğa doğrudan faydası vardır

 281. Avatar

  ömer

  Nisan 2, 2014 at 12:50 pm

  abi dediğim gibi 170 im 17 yaşındayım babam 178 annem 160 falan ben 12 yaşımdan beri basketbol oynuyorum. Kendimi bildim bileli süt içerim hergün hatta genelde tahıllı gevrekle birlikte, zıplarım hep ama bir sakatlığım var omuzumdan hill-sachs lezyonu diye bir sakatlık gelişimi etkiler mi bilemiyorum ama ben elimden geldiği kadar çabalıyorum. Beslenmenin etkisi var mı veya ne yemeliyim?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 3, 2014 at 2:03 pm

   Tamam güzel besleniyorsun dediğim gibi bu hareketleri de düzenli olarak yap faydasını elbet görüceksindir

 282. Avatar

  Sinankarakaş

  Nisan 2, 2014 at 6:03 am

  kardeş yaşım 19 boyum 1.82 1.85 yapmayı düsünüyorum kac ayda yaparım sence

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 3, 2014 at 2:03 pm

   bir an önce başlaman lazım net bir rakam veremem dene ve gör 🙂

 283. Avatar

  melo

  Nisan 1, 2014 at 2:49 pm

  merhaba boyum 1.50ye yakın kilom 45 yaşım 14 sizce hergün egzersiz yapsam bir ayda ne kadar uzarım

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 1, 2014 at 9:08 pm

   Melisa bu hareketleri şimdiden yapmaya başlarsan düzenli olarak 1 ay değil alışkanlık haline getirip bir kaç yıl egzersiz olarak birkaç günde bir yaparsan 20li yaşlara geldiğinde genetiğin de normalse 1.70in üzerine çıkabilirsin. Bol bol da süt iç kolay gelsin

 284. Avatar

  melo

  Nisan 1, 2014 at 10:38 am

  yaşım 14boyum 1.50ye yakın kilom 45 sizce her gün bu egzersizleri yapsam boyum uzar mı ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 1, 2014 at 9:10 pm

   Uzar Melisa uzar 🙂

 285. Avatar

  serkan

  Mart 31, 2014 at 8:26 pm

  yaşım 23 boyumda 1.70 bu uzunluktan çok mutlu değilim açıkcası biraz daha uzun olmak istiyorum. hareketleri kaç günde bir yapmalıyım. bi egzersizde her hareket ne kadar tekrarla yapılmalı ? futbolla küçüklükten beri alakalıyım eklemlerim sıkışmasına neden olmuş mudur ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Nisan 1, 2014 at 9:12 pm

   Futbolun eklemlerde bir nebze etkisi olduğu bir gerçek fakat asıl faktör genetik. Bu hareketleri her gün 1 kere yapsanız yeterli alıştıktan sonra egzersiz olarak hızlıca yaparsınız zaten düzenli yapmanız şart 2-3 santime kadar uzayabilirsiniz ama dediğim gibi kişiden kişiye göre değişiyor

 286. Avatar

  Emreasd

  Mart 29, 2014 at 8:56 pm

  Boyum 1.83 egzersizleri yapmaya başladım boyum kac olur yaşım 16

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 30, 2014 at 3:20 pm

   Büyüme çağındasın düzenli yaparsan 1.90ı geçersin büyük ihtimalle

 287. Avatar

  Emre

  Mart 28, 2014 at 8:27 pm

  1.83 boy 15 yaş ergenlik sonu 195 olur muyum? Egzersizleri yapmaya başlayacağım

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 29, 2014 at 11:17 am

   15 yaşında maşallah 1.83 boy 🙂 Muhtemelen olursun ama o kadar uzun boylu olmak çok da iyi bir şey değil eğer basketbolcu olmayacaksan

 288. Avatar

  ömer

  Mart 24, 2014 at 2:04 pm

  Yaşım 17 boyum 170 bu hareketleri düzenli olarak yapsam ne kadar uzarim hergün süt içiyorum.

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 25, 2014 at 12:05 pm

   21 yaşına kadar 3-5 santim kendini uzatma payın olur yaşın henüz 17 büyüme çağındasın zaten

   • Avatar

    ömer

    Mart 27, 2014 at 1:31 pm

    Abi ben 170im aslında iyi ama kas yapmak istiyorum ve 180 gibi boylarda daha iyi duruyor. Hergün süt içiyorum, basketbol oynuyorum, egzersiz yapıyorum, zıplıyorum, beslenmeme de dikkat ediyorum ama olmuyo umutsuzlanıyorum.

    • Avatar

     yasinolmez

     Mart 29, 2014 at 11:18 am

     Yaşın kaç?

     • Avatar

      ömer

      Nisan 1, 2014 at 4:54 pm

      17 abi 180 olayım yeter. hiç mi şansım yok..

     • Avatar

      yasinolmez

      Nisan 1, 2014 at 9:04 pm

      Güzel kardeşim önce hareketleri yapmaya başla düzenli olarak farkı göreceksin. Böyle baştan sormayla olmaz

 289. Avatar

  kısa

  Mart 23, 2014 at 10:10 am

  bu egzaersizler işe yaramaz mı yani üst bedenim dahada uzarsa berbat olur of of

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 23, 2014 at 8:11 pm

   Üzülmeyin. Doktora göründünüz mü

 290. Avatar

  kısa

  Mart 17, 2014 at 11:59 pm

  hocam üst vücuduma göre bacaklarım kısa ben bacaklarım uzasın istiyorum ama öylw böyle değil çok rahatsızım hatta bunalımda .. napıcam ben yardım edin bacaklarım uzasın istiyorum çok :'( yaşım 20

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 18, 2014 at 10:07 am

   Bacak uzatma hakında bir ortopedi doktoruna danışman daha doğru olacaktır çünkü bu egzersizler omurgayı uzatmaya yönelik

 291. Avatar

  ozanahmet

  Mart 16, 2014 at 5:33 pm

  yaşım 30 boyum 170 kilo 70 bu haraketlerin faydası olur mu ne kadar süre ve sıklıkla yapmam gerekir?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 18, 2014 at 2:56 pm

   Olur. Düzenli şekilde haftada 3-4 yapın bırakmadan devam edin

   • Avatar

    Onur

    Haziran 15, 2016 at 9:06 am

    4set=4 kere mi?

 292. Avatar

  Murat mendeş

  Mart 16, 2014 at 9:33 am

  Haftanın 4 günüde vücut geliştirmeye gidiyorum .

 293. Avatar

  Murat mendeş

  Mart 16, 2014 at 9:28 am

  Abi peki günün en çok hangi saatinde yararlı olur. Bu arada boy 1.80 kilo 80 yaş 16

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 18, 2014 at 3:04 pm

   Antremandan hemen sonra yapabilirsin salonda

 294. Avatar

  yeşim

  Mart 12, 2014 at 2:59 pm

  26 yaşındayım bunları yapsam uzarmıyım?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 3:22 pm

   Düzenli uygulamayla 2-2,5cm uzama alanlar mevcut

 295. Avatar

  sakatcocuk

  Mart 11, 2014 at 7:30 pm

  aman arkadaşlar yapmadan önce biraz ısının yoksa benm gibi boynunuz tutulur.1 haftada düzeltebildim boynumu.5-10 dk ısının en az söylemesi benden.şimdi son hız devam

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 11:46 am

   Bir nebze ısınmak elbet faydalıdır ama sakatlanacak kadar ağır bir egzersiz değil bu

 296. Avatar

  nur

  Mart 10, 2014 at 8:05 pm

  merhaba ben 21 yaşında bayanım. 1.60 civarı boyundayım. bu hareketleri yapmam işe yarar mı ? ne kadar sıklıkla yapmalıyım haftada kac kez ? son iki hareketi yapmazsamda işe yarar mı ? şimdiden teşekkürler.

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 11:50 am

   Merhaba, bu hareketlerle verim alan okuyucalırımız mevcut. Her gün de yapabilirsiniz fakat olmuyorsa haftada 3-4 yapın yine de en az. Yapabildiğiniz hareketleri yapın yeterli.

 297. Avatar

  hatice

  Mart 10, 2014 at 4:34 pm

  Doktor dizlerimde büyüme çekirdeğimin kapandigini soyledi 15 yasindayim boyum 1.52 uzarmiyim ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 11:52 am

   Dizi bilmiyorum fakat bu hareketler omurgayı gerdirerek uzama sağladığı için bir kaç santim de olsa fayda sağlayacaktır

 298. Avatar

  merve

  Mart 8, 2014 at 1:32 am

  benim baldırım çok kalın onu inceltmek için neler yapmam lazım çok ince olmasını istiyorum lütfen söyleyin?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 12:12 pm

   Bu egzersizleri yapmaya başla en basitinden

 299. Avatar

  merve

  Mart 8, 2014 at 1:31 am

  yaşım 15 boyum 1.50 bu haraketleri düzenli olarak yaparsam boyum 1.70 veye üstünü geçermi?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 12:13 pm

   Sürekli düzenli yaparsan neden olmasın. Ama dediğim gibi alışkanlık haline getirmen gerek. Bol da süt iç

 300. Avatar

  İrfan

  Mart 5, 2014 at 1:10 pm

  Eller Ensede Yay Hareketini yaparken çok zorlanıyorum. Hafif gerdiğimde elim ayağım titreyecek kadar zorluyor. Bende skolyoz var ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 7, 2014 at 1:21 pm

   Doktorunla görüştün mü? Bir görüş istersen bakalım yorumu ne olacak. Anlattığın kadar zorluyorsa o hareketi yapma doktorunla görüşene kadar

 301. Avatar

  melek

  Mart 3, 2014 at 5:22 pm

  hocam 18 yaşındayım boyum 1.58 düzenli yaparsam ne kadar uzayabilme şansım var acaba ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 3, 2014 at 8:54 pm

   21 yaşına kadar boy uzaması devam eder. Düzenli ve sürekli yapmayı alışkanlık edinirsen 3-4 santim uzayabilirsin. Çok da süt iç.

   • Avatar

    gaye

    Temmuz 2, 2015 at 10:27 am

    Ben 15 yaşındayım.kilom 52 sizce çok mu kiloluyom.kilomu göstermiyorum.fakat yani yaşıma göre fazla sanki ayrıca ben küçüklükten beri süt içiyorum amma velakin boyum 1.56 boyum uzamıyo sanki

    • Avatar

     AntremanNET

     Temmuz 7, 2015 at 3:33 pm

     Bu egzersizlerin faydası olacaktır yapmaya çalış

 302. Avatar

  iskender

  Mart 2, 2014 at 8:57 am

  Hocam bunların hepsini yapmak zorundamıyız

  • Avatar

   yasinolmez

   Mart 2, 2014 at 1:30 pm

   Neden? Yapabildiğin kadarıyla yapsan iyi olur orda çok zorlayıcı hareketler yok zaten

 303. Avatar

  İrfan

  Şubat 28, 2014 at 7:52 pm

  Hocam 22 yaşındayım. Boyum 1.75cm 1.78 veya 1.80 olursam benim için mükemmel olur. Bu hareketleri ne kadar süre yaparsam bu boya ulaşabilirim. Yada ulaşma ihtimalim varmıdır ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Şubat 28, 2014 at 10:46 pm

   1.80 biraz hayalcilik olur fakat 2-2,5cm kadar fark görüldüğüne şahit olduk. Denemesi de çok yormaz seni 2-3 ay düzenli yap. Kaybedeceğin bir şey yok

 304. Avatar

  hasan

  Şubat 27, 2014 at 3:08 pm

  Kaç ayda etkili olur yaşım 19 teşekkürler.Birde gün içinde hepsini aynı anda yapalım.

  • Avatar

   yasinolmez

   Şubat 28, 2014 at 9:16 am

   En az 3 ay düzenli yap. Evet hepsini aynı egzersizde yap

 305. Avatar

  emircaan

  Şubat 21, 2014 at 9:11 pm

  ben daha öncede yazmıştım.boyum 1,75 kilom79 du 4 senedir body e gidiyordum.baskette başladım ve bu hateketleri de düzenli olarak her akşam yapıyorum.acaba boyum uzarmı?uzarsada kaç cm uzaya bilir?

  • Avatar

   yasinolmez

   Şubat 21, 2014 at 10:53 pm

   yaşını da yazsaydın keşke 🙂 bu hareketlerin çok faydalı olduğu pek çok kişi tarafından kanıtlandı. Mantık olarak da zaten omurların arasını açarak kemiği uzatıyor bu da doğal olarak boyu uzatıyor

 306. Avatar

  bade

  Şubat 10, 2014 at 10:30 pm

  meraba verdiginiz bilgiler icin cok saolun 22 yasindayim bu hareketleri duzenli olarak yaptigimda bikac cm daha uzarmiyim??

  • Avatar

   yasinolmez

   Şubat 11, 2014 at 2:41 pm

   kesinlikle uzarsınız yeterki düzenli ve bırakmadan bir kaç hareketleri uygulayın

 307. Avatar

  ceyhun

  Şubat 1, 2014 at 8:59 pm

  yasım 15,5 yani 16 bitmis olcak haziranda 1.67 boyundayım bu hareketlerin hepsini düzenli olarak uygulasam yılda 5 cm lik bir boy artışı olabilirmi ? ve 20 yaşıma geldiğimde 1,82-85 gibi bir boy sahibi olabilirmiyim

  • Avatar

   yasinolmez

   Şubat 1, 2014 at 9:07 pm

   Yaşın bu egzersizler için en uygun yaş. bu egzersizleri üşenmeden yapmaya başla. Günde 10 dakikanı almaz. Ama emin ol sana çok şey kazandırır. Bol Bol süt iç. Kaç cm uzayacağını bilemem genetik faktölrler de var işin içinde sonuçta ama bu hareketlerin normal boy uzama sürecine çok iyi katkısı olacağına eminim.

 308. Avatar

  nermin yıldız

  Ocak 27, 2014 at 5:15 pm

  bu hareketlerle aynı zamanda formda kalmak mümkün mü , gercekten özgün bir ıcerik olmus tesekkurler

 309. Avatar

  damla

  Aralık 14, 2013 at 1:37 pm

  bu hareketler vücutta kas yapar mı?

  • Avatar

   yasinolmez

   Aralık 14, 2013 at 5:08 pm

   Bu kasların asıl amacı eklemleri uzatmak ve kasları gerdirmektir. Vücudu sıkılaştırır fakat kas yapmaz

 310. Avatar

  kartal

  Aralık 8, 2013 at 11:38 pm

  merhaba yaşım 22 boyum 1,70 kilo 63 body yapıyorum bu egzersizleri yapsam faydası olurmu ? teşekkürler

  • Avatar

   yasinolmez

   Aralık 9, 2013 at 6:30 pm

   Tabiki olur yeter ki düzenli yap

   • Avatar

    gaye

    Temmuz 2, 2015 at 10:25 am

    Ben 15 yaşındayım.kilom 52 sizce çok mu kiloluyom.kilomu göstermiyorum.fakat yani yaşıma göre fazla sanki

   • Avatar

    Ahmet

    Ağustos 13, 2016 at 12:05 pm

    Merhaba Hocam 1.68 16 yaşındayım 57 kiloyum fıtness gitsem kısa kalırmıyım

 311. Avatar

  gülşah

  Kasım 7, 2013 at 10:16 pm

  esneme hareketlerini hergün yaparsak bi sorun olmaz dimi? bi tehlikesi yok heralde ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Kasım 8, 2013 at 8:49 pm

   kesinlikle bir zararı yok oldukça faydası var

 312. Avatar

  Tufan

  Kasım 3, 2013 at 11:44 pm

  Yaşım 18 boyum 1.76 acaba işime yararmı . tesekkurler ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Kasım 6, 2013 at 1:27 am

   Kesinlikle yarar. Yeter ki düzenli yap

 313. Avatar

  melek

  Eylül 24, 2013 at 8:31 pm

  Benm yaşım 15 boyum 1.58 -60 civarı kilom 43 sizce bu benm işimede yarar mı?

  • Avatar

   yasinolmez

   Eylül 25, 2013 at 5:15 pm

   Tabiki işine yarar düzenli olarak yap farkı göreceksin

 314. Avatar

  Ulaş

  Ağustos 19, 2013 at 10:26 am

  Bu hareketlerin hepsini yapıyorum yaş 14 boy 1.58-60 civarında kilo 43

  Ayda ne kadar uzamam mümkün ?

  • Avatar

   yasinolmez

   Ağustos 27, 2013 at 2:46 am

   Yaşınız gelişime çok uygun. Lütfen istikrarı bozmadan hep yap bu hareketleri olur mu? İyi beslenmeye çalış. Bol süt iç ama bu egzersizleri asla bırakma. Keşke hepimiz senin yaşında olsak da bu egzersizleri yapsak

   • Avatar

    nihat

    Eylül 23, 2014 at 8:51 pm

    hocam şimdi ben 20 yaşındaym boyum 1 60 boyum uzarmı ya??

    • Avatar

     Kuzey

     Temmuz 28, 2016 at 3:22 pm

     20 yasinda 1.60 ne hobbitten teklif gelmedimi sana aelsagklgslnsgmmgmsgsfklwtjlwtjpjwtpkyeawrhowuroteqjpafjljwt

   • Avatar

    rafael

    Nisan 26, 2015 at 9:45 am

    Menim yawim 23du bundan boyle arta bilirmi?

   • Avatar

    gaye

    Temmuz 2, 2015 at 10:29 am

    15 yaşındayım .boyum 1.56 🙁 bu egzersizleri ne kadar yapmam lazım.1 ay yapsam ne kadar uzarım.

    • Avatar

     AntremanNET

     Temmuz 7, 2015 at 3:33 pm

     Kesinlikle yapmanı öneririm uzun süre yap etkisini görürsün

  • Avatar

   mustafa

   Mayıs 21, 2014 at 11:02 pm

   merhaba hocam yaşım 22 1,71 boyundayım 5 gundur duzenlı hareketleri yapıyorum.En az 1cm’e ihtiyacım var sizce kesin uzarmıyım 1cm. 6 7 hafta sonra farkın olup olmadıgını yazarım.

   • Avatar

    yasinolmez

    Mayıs 28, 2014 at 11:05 pm

    Uzarsın. Bekliyorum sonuçları

    • Avatar

     elif

     Şubat 25, 2015 at 4:21 pm

     merhaba ben bu hareketleri bi ara 1 hafta yapmistim boyum 1.45 felandi ama setleri birlestirerek topluca yapmistim boyum baya bi uzadi saysini bilmiyorum 4 – 5 cm felan uzamistim ozamanlar 12-13 yasindaydim ama bilemem bu hareketlerdenmi artik ergemligede girmemistim o zamanlr yeniden baslicam 14 yasindayim

  • Avatar

   Celal

   Mart 19, 2015 at 8:17 pm

   Ben De 13 yaşındayım 1.60 kilo 59 nasıl kilomdan kurtulabilirim

   • Avatar

    Admin

    Nisan 11, 2015 at 10:49 am

    Spor yap ve dengeli beslen kısa zamanda fayda sağlarsın

Send this to a friend