Boy Nasıl Uzatılır? Boy Uzatma Egzersizleri


Öncelikle Türkiye’nin en çok okunan boy uzatma hareketleri makalesine hoşgeldiniz. Boy uzatma hareketleri ile yaş farketmeksizin, omurlarınızın arasını açıp, omurganızı optimum forma sokarak, sağlıklı bir şekilde boyunuzu 3-4 cm civarı uzatabilirsiniz. Genç arkadaşlarımız için ise fayda alımı daha fazla olacaktır. Resimli boy uzatma egzersizlerindeki hareketler, boy uzatmaya yönelik jimnastik hareketlerinden özenle derlenmiştir ve sonuç alan sayısı yüksek miktardadır. Lütfen başlamadan önce ölçü alıp karşılaştırma yapınız. Boy uzatma yöntemleri arasında en mantıklı yöntem omurga egzersizleridir.

Düzenli olarak egzersizler uygulayıp,sağlıklı beslenenler, düzenli uyku düzenine sahip olanlar ailesinin boyları kısa bile olsa boylarını doğal olarak boy uzatma şansına sahiptirler. Tabi mucizevi etkiler beklemek gerçekçi olmaz. Ama düzenli şekilde hareketlere devam edenlerin sırt formlarının daha dikleşeceği aynı zamanda da omurların arası açıldığı için boy olarak da daha uzun duracakları bir gerçektir.

 

Kobra – Boy Uzatma Hareketi

01

Boy uzatma egzersizlerinde ilk hareketimiz kobra hareketi. Omuzlarınızın altında zemin üzerinde avuç içi ile yüz asağı bakacak şekilde durun. Çeneniz öndeyken omurganızı öne doğru kambur yapmaya başlayın. Yapabildiğiniz kadar geri kamburlaştırın. 4 set yapın her seti
10-30 saniye arasında tamamlayın. Boy uzatma ve bel sağlığı için en önemli hareketlerdendir.


Kedi Esneme – Boy Uzatma Hareketi

03

Kollar ellerin ve dizleri üzerinde sabit durun. Nefesinizi alırken omurganızı esnek ve başınızı da 2 kolunuzun arasına doğru alın. Kafanızı yukarı doğru getirerek kavisli bir duruma getirin  ve nefes verin.

4 set yapın ve  her seti 5-8 saniye arasında uygulayın.


Temel Bacak Germe – Boy Uzatma Hareketi

04

Bacakları açık bir şekilde yayarak oturun. Bir elinizle parmak ucunuza değin. Dizlerinizi  de yapabildiğiniz kadar düz tutun. Simdi diğer bacağın ayak parmaklarına değmeye çalışın. Omurganızı düz tuttuğunuza ve kalçanızı taşıdığınıza emin olun. Omurganın üstünde kemer yapmayın(düz olsun). Bu germe hareketi sayesinde omurganız ve bacaklarınız çalışır. 4 set 8-16 saniye arasında yapın. Boy uzatma egzersizleri serisinin nispeten zor olan bir hareketidir, kilo problemi olan kişilerin uygulaması zor olabilir.

Hemen oku  Jen Selter Squat Antremanı

Köprü – Boy Uzatma Hareketi

05

Dizleriniz bükük halde ve ayak düz, kalçanızı yukarı kaldırın ve omurga kemerini mümkün olduğunca kalçanıza yakın yapmaya çalışın, ayak bileklerinizden tutun,bileklerinizi tutarak tavana doğru
karnınızı kaldırın. Karnınızı yapabildiğiniz kadar  yükseğe kaldırın. Sonra da geri aşağı indirin. Ayak bileklerinizi mutlaka tutun. 5 set 5-10 saniye arasında sürmelidir. Bu hareket ilk başta zor gelebilir fakat alıştıktan sonra çok rahat olduğunu hissedeceksiniz.


Masa – Boy Uzatma Hareketi

06

Boy uzatma egzersizlerinin 5. hareketi. Bacaklarınızı düz olacak şekilde oturun. Elleriniz yanda dursun ve avuç içleri yere bassın. Sonra çenenizi göğsünüze doğru indirin. Ardından başınızı yapabildiğiniz kadar kadar geri eğin.Dizlerinizi büküp ve kalçanızı yukarı kaldırın. Kol ve bacakların alt zemine dik olmalıdır. Çok kolay değildir. 4 set yapılmalıdır her set 10-15 saniye sürmelidir.


Esneme Hareketi – Boy Uzatma Hareketi

08

Esnemek boy uzatma hareketlerinin en temel hareketidir. Başınızı yapabildiğiniz kadar yukarıya ve geriye eğmeye çalışın. 4 set her set 7-14 saniye sürmelidir.


Süper Esneme – Boy Uzatma Hareketi

09

 

Bir diğer boy uzatma hareketi olan süper esnemeyle ellerinizi yapabildiğiniz kadar yukarıda birleştirin. Omurganın alt bölümünün gerildiğini hissedin. bu hareketi ayakta veya yatarak yapabilirsiniz. 4 set her set 5 saniye civarında sürmelidir.


Eller Ensede Yay – Boy Uzatma Hareketi

10

Ellerinizi boynunuzun arkasında ellerinizi birleştirip tutun, yapabildiğiniz kadar öne eğilin. Çenenizi göğsünüze getirin. Dizlerinizi bükmeyin. 4 Set her set 5-10 saniye sürmelidir.


Duvarda Esneme – Boy Uzatma Hareketi

11

Parmaklarınızın ucunda durup, duvara karşı yapabildiğiniz kadar ellerinizi en yukarı gerdirmeye çalışın. Duvara karşı omurganızı düz tutun. 4 Set her set başı 5 saniye civarında sürmelidir. Önemli bir boy uzatma hareketidir. Esneme diye basit zannetmeyin.


Temel Kıvrılma – Boy Uzatma Hareketi

12

Kollarınızı omuz hizasında ve düz olmalı. Ellerinizi açın ve sağa sola doğru bükün. Her bükülme 2-3 sahiye sürmelidir. Toplamda 10-15 kere yapabilirsiniz. Hızlı yapmayın.

Hemen oku  Şınav Nasıl Çekilir? Faydaları Nelerdir?

Düz Bacak Yukarı – Boy Uzatma Hareketi

Ellerinizi başınızda veya boynunuzda birleştirin. Sonra bacaklarınızı gerin ve bacaklarınızdan birisini kaldırın. Dizlerinizi kırmamaya çalışın. Şimdi aynı hareketi diğer bacağınız için uygulayın. 4 Set her set 3-4 saniye sürmelidir. Boy uzatmak için bel omurlarını açan bir harekettir.


Kase – Boy Uzatma Hareketi

19

Kase isimli boy uzatma hareketini yapmak için yüzüstü yatarak aynı anda kolları ve bacakları kaldırın. 4 Set her set 3 saniye sürmelidir.


Süper Hava Germe – Boy Uzatma Hareketi

23

Dizlerinizin üzerinde durun.  Ellerinizi birleştirin ve başınızın üstünden geriye doğru gerilin. 4 set set başına 5 saniye sürecek şekilde boy uzatma hareketini uygulayın.


Masaya Bastırma Hareketi

24

Masaya veya koltuğa tutunun, gergin durun ve birisine sırtınızın ortasına bastırtın. Gerilmeyi koruyun.3 set her set 10 saniye sürmelidir. Omurları açarak boy uzamasına olumlu katkıda bulunacaktır.


Barda Asılmak

29

Barda asılmanın karmaşık bir durumu yoktur.Barda asılı kalmak omurgayı uzatmaya ve düzeltmeye yardımcı olur. Belki sıkıcı ve yorucu olabilir, fakat çok
etkilidir. Her asılı durma 10 saniye veya daha fazla sürmelidir.Haftada en az 30
dakika asılı kalmak çok faydalıdır.Düzenli bir
şekilde asılı kalmak omurgaları açar. (Her gün 10 kere 25 saniye asılı kasanız haftada
ortalama 30 dakika asılı kalmış olursunuz, bu da boy uzamasına olumlu katkı sağlar)

Diğer tüm sorularınızı soru & cevap bölümünden doğrudan sorabilirsiniz: Soru & Cevap

Her Sporcunun Bilmesi Gereken 6 Bilgi

En İyi Yağ Yakıcı 5 Bitki

Kahvenin(Kafein) Sporculara Faydası Nedir?

Boy Nasıl Uzar? Bilimsel İnceleme:

568 Comments

 1. Eren

  Ocak 19, 2017 at 11:23 am

  Kobra köprü kedi esneme gibi hareketleri yaparken verilen süre boyu o şekildemi duracağız yoksa set içerisinde verilen şekilde biraz durup başlangıç formuna dönüp sonra bu döngü devamı edecek

 2. efe

  Ocak 15, 2017 at 2:07 pm

  16 yaşıma yeni girdim boyum 175
  20 yaşıma kadar 185 olurmuyum

  • edit

   Ocak 16, 2017 at 1:17 pm

   Olabilirsiniz. Egzersizlere de mutlaka devam edin.

 3. Erten

  Ocak 12, 2017 at 5:31 am

  Yasım 19 boyum 158 bu hareketlerı ne zamana kadar yapmalıyım ay ya da yıl

  • edit

   Ocak 12, 2017 at 12:38 pm

   Egzersiz sağlıktır. İmkanınız oldukça yapın zamanı önemsemeyin.

 4. alp

  Ocak 11, 2017 at 11:42 pm

  selam su harakteleri yapdim dielim uzadi 5 cm.sonra kisalirmi boy fitness bodybuilding yapdikda

  • edit

   Ocak 12, 2017 at 12:38 pm

   Kısalmaz

 5. alp

  Ocak 11, 2017 at 11:42 pm

  selam su harakteleri yapdim dielim uzadi 5 cm.sonra kisalirmi boy fitness odybuilding yapdikda

 6. Ataberk Birol Uygun

  Ocak 8, 2017 at 3:32 pm

  Hocam ben 15 yaşındayım.Boyum 182.Güney Akademi Basketbol kulübünde Kısa Forvet oynuyorum.Boyumun 195-200 olmasını istiyorum.Koçlarım ile antreman yapıyorum.Plaklarımda bir problem yok ama uzama olmadı ya da ben fark etmedim.Ailem e yakın çevrem uzadığımı söyledi ama bilmiyorum.

  Bu arada annem 170,babam ise 175.

  Dedem ve dayım ise çok uzun 195 falan.

  Boyumun kaç olacağını merak ediyorum yaklaşık bir tahmininiz varsa söylerseniz sevinirim.Umarım yanıtlarsınız.

  • edit

   Ocak 12, 2017 at 12:40 pm

   Rakam olarak konuşmak zor ama biraz daha uzarsınız. Yine de 2.00’leri göreceğinizi zannetmiyorum. Bu egzersizleri uygulamayın ama mutlaka faydası olacaktır.

 7. mehmet

  Ocak 1, 2017 at 10:54 am

  abi ben 16 yaşına yeni girdim boyum 1.66 19 yaşıma kadar hergün yapsam 1.86 olur muyum

  • edit

   Ocak 6, 2017 at 2:03 pm

   Rakam vermek yanıltır genetik olarak biraz daha uzarsın ama 186 zor bence

 8. Zhr

  Ekim 9, 2016 at 11:26 am

  Lutfeennn cevapppp verinnn

  • Mert bilen

   Ocak 3, 2017 at 12:30 am

   1.94 boyum var yer cüceleri

   • edit

    Ocak 6, 2017 at 1:57 pm

    Bu yazıda ne arıyorsunuz o zaman?

 9. Zhr

  Ekim 8, 2016 at 12:24 pm

  Hocam 1.64 boyunda 17 yaşındayım bu egzersizlerle 3-5 cm daha uzayabilirmiyim? 1.70 olmak istiyorum düzenli egzersiz yaparsam boyun 1.70 olurmu

  • edit

   Ekim 11, 2016 at 7:59 am

   Öncelikle bir bayan için kısa bir boy sayılmaz bu kadar kafana takma derim(Bayanların Türkiye boy ortalaması 1.60) 3-5 santim daha bu egzersizlerle genetiğinize göre uzayabilirsiniz

 10. rana

  Ekim 3, 2016 at 1:42 pm

  Merhaba hocam Ben 17 yasindayim boyum 158 bayanim.arginin aminoasitlerini arastirdim ve kulananlar da cok memnun kalmis.yatmadan once iciyorlar bunu esnem haareketleri ve diger spor hareketleriyle tamamliyorlar.beslenmelerine de ayni sekilde.bu sekilde kullanilir mi.onerebileceginiz bi marka var mi.hocam birde evde fitness yapiyorum aletleri var bunun icinde com buyuk kaslar degil ama vucut yapmama yardimci olacak bi protein tozu onerebilir misiniz? Kullanmali miyim tessekkurler simdiden

  • edit

   Ekim 6, 2016 at 10:55 am

   Merhaba arjinin kullanabilirsiniz, ayrıca düzenli beslenme ve diyet için de whey protein tüketebilirsiniz, sağlıklı bir seçenek olacaktır. Marka olarak Multipower Whey Protein, SCI-MX Ultra Whey Protein, Olimp Whey Protein. Bu markaları güvenle tercih edebilirsin. Arjinin olarak da Nutrend Arjinin yeterli olacaktır. Ürünleri almak istiyorsan http://www.besindestek.com adresinden canlı destek bölümünden iletişime geçin, antreman.net vasıtasıyla geldiğinizi söyleyin oradaki arkadaşlar size yardımcı olurlar. İyi günler

   • rana

    Ekim 12, 2016 at 12:47 pm

    Cok tessekkur ediyorum. Ben antrenman.net olarak iletirim tekrardan tessekkurler…

 11. Sinancan

  Eylül 25, 2016 at 3:26 pm

  Boy uzatma konusunda oldukça güzel bir makale. Gerçekten emeğinize sağlık. Boy uzatma egzersizleri konusun da bu siteden faydalanmak isteyen arkadaşlar var ise bence hiç düşünmeden faydalanmalılar egzersizlerin hepsi mantığa dayalı.

 12. Emir

  Eylül 25, 2016 at 12:56 pm

  Hocam ben 14 yaşındayım 1.77 boyundayım Normalde Boy atişimi 11-12 yaşlar arasinda gercekleştirdim.Daha İlerde Uzayabilir miyim ? Çünkü Bu sene Yüzme+Basketbol sporlarını yaptim ama gecen seneye göre sadece 2 cm atmişim :/ O kadar Protein karbonhidrat almama rağmen.Benden Kısa arkadaslarım Beni Gecti 🙁

  • Emir

   Eylül 25, 2016 at 12:57 pm

   Pardon 1.78’im

  • edit

   Ekim 6, 2016 at 2:01 pm

   Uzarsın daha yaşın çok genç dert etme 🙂

  • edit

   Ekim 11, 2016 at 8:17 am

   Genetiğe göre değişir ama kısa değilsin daha uzarsın

 13. Eren

  Ağustos 28, 2016 at 5:48 pm

  16yaşındayım yapılıyım 61kiloyum boyum 160 sizce normalmi body e gidiyorum omuzuma yük binecek bi harekette yok
  Bu hareketleri yapsam ortalama ne kadar daha uzayabilirim?

  • edit

   Ekim 11, 2016 at 8:27 am

   Rakam vermek yanıltır ama mutlaka uzamanıza katkısı olur. Geç olmadan uygulayın bu egzersizleri

 14. Yaren aktaş

  Ağustos 17, 2016 at 8:06 pm

  Slm bana yardim edermisiniz 20 yasindayim boyum 169 170 olmak istiyorum bunu duzenli yaparsam ise yararmi bana oneriniz ne

 15. Ayşe nur

  Ağustos 14, 2016 at 6:01 am

  meraba 16 yaşındayım boyum 169 ve 175 olmak istiyorum sizce mümkün müdür

 16. Ayşe nur

  Ağustos 14, 2016 at 6:00 am

  merhaba ben 16 yaşındayım boyum 169 ve 175 olmak istiyorum sizce olur muyum

 17. Ayşe nur

  Ağustos 14, 2016 at 6:00 am

  merhaba benim yaşım 15 boyum 169 , boy hedefim 175 sizce olur mu

 18. Ares

  Ağustos 9, 2016 at 8:47 pm

  Hocam yaş 15 boy 1.75 kilo 85 2 cm uzamak istiyorum tam istediğim boy 1.77 bunları yapsam omurgadan 2 cm alabilir miyim ?

 19. AHMET

  Ağustos 8, 2016 at 10:20 am

  yaşım 18 boym 173, 180 olabilir miyim

 20. Yasin

  Ağustos 4, 2016 at 6:05 pm

  hocam kemik yaşım 13 annnemin boyu 150 cm baamın boyu 160 cm abimin boyu ama 182 cm ben uzarmıyım 14 yaşındayım 152 cm yim saolun daha ergenliğe giremedim

 21. Yasin

  Ağustos 4, 2016 at 1:34 pm

  hocam 14 yaşındayım 152 cm boyum var şimdidedn başladım uzarmıyım teşekkürler ?

 22. Kaan

  Temmuz 31, 2016 at 9:21 pm

  Günde kaç dakika yapalım ? yaş 15 boy 175 bayadır uzamıyorum(ergenliğe erken girmedim 12 yaşında falan girdim) bunları yapsam kesin 2 cm uzayabilir miyim ?

  • Kaan

   Temmuz 31, 2016 at 9:24 pm

   kiloluyum birde 85 kiloyum etkisi olur mu ? her gün 3 bardak süt içiyorum sürekli et yiyorum

   • Kaan

    Ağustos 11, 2016 at 2:40 pm

    hocam yaptım bugün omurgamın özellikle alt kısmının esnediğini hissettim ama omurgamın üst kısmının esnediğini hissetmenin omurgamının altının esnediği hisettim yani belimin yukarısında kalan kısmın bu normal mi yoksa bütün omurgayı hissetmem mi lazım özellikle kase hareketinde biraz da olsa üst omurgmında esnediğini hissettim ama diğer hareketlerde olmadı şuan da da belimin üst kısmında hafif bir ağrı var birde ben genelde yatıyorum full şu aralar yaz tatili dolayısıyla oturmuyorum yani omurgama etkisi olur mu 2 cm uzasam yeter hocam teşekkürler.

 23. Lütfen

  Temmuz 31, 2016 at 2:17 pm

  Yaşım 13 22 ekimde 14 dümë girecem boyum 166 acaba hocam 170 olurmuyum bu hareketleri yaparak

 24. Lütfen

  Temmuz 31, 2016 at 2:15 pm

  Benim yaşım 13 22 ekimde 14 dümë girecem boyum 1 66 1 70 olurmuyum hocam

 25. Crvap

  Temmuz 31, 2016 at 12:07 pm

  Ben 13 yaşındayım 22 ekimde 14 dümë girecem boyum 1 66 gibi bişey bu hareketleri yapsam 1 70 gibi bişey olurmuyum

 26. Gökhan

  Temmuz 29, 2016 at 10:56 pm

  Gece yatmadan önce yapıyorum doğrumudur?

 27. taha

  Temmuz 25, 2016 at 10:27 am

  ben şu an173 boy 18 yaşındayım 180 olabilr miyim abi yardım et lütfen ?

 28. zeki

  Temmuz 23, 2016 at 10:54 am

  173 boy 18 yaş 180 olabilr miyim

 29. Murat

  Temmuz 19, 2016 at 11:03 am

  16 yaşındayım boyum 176 benim 185 olma ihtimalim var mı?

 30. İsmail

  Temmuz 15, 2016 at 1:54 am

  Slm 19 yasindayim 1.60 boy 70 kilo fitnes sa gidiyorum her gün asıla kalmam bi fayda edermi

 31. hamza

  Temmuz 6, 2016 at 11:13 pm

  Ben 15 yaşındayım boy 1.65 her türlü sporu yapıyorum body yapıyorum body boy kısaltıyor diyorlar acaba bunu yapsam devamlı olarak boyum 170 veya 175 olma ihtimali varmı

 32. erkan helvaci

  Temmuz 6, 2016 at 4:21 pm

  Hocam yasim 17 boyum 1.76 kilom 95. Bu egzersizleri yapsam boy ve,kilo acisindan faydasi olurmu

 33. Comolokko

  Haziran 26, 2016 at 11:50 am

  Hayırlı günler;boy uzadıktan sonra,yapılan egzersizler bırakılınca boyun yeniden kısalıp eski haline döndüğünü duydum,doğru mudur?

  • Comolokko

   Haziran 27, 2016 at 12:23 am

   Bikerede bizim sorumuza cvp versen

 34. Samet

  Haziran 23, 2016 at 7:58 pm

  Yaşım 17 boyum 1.65 kilom 50 işe yararım bınları yapmam bir de neler yemeliyim boy uzatmak için

 35. Çağrı

  Haziran 22, 2016 at 11:12 pm

  Askıda kalma ve arkadasının sırtına basma hareketi dısında bütün haraketler yapıyorum her gün ve 35 dk sürüyor bu kadar sürmesi normal mi setler arası kaç saniye dinlenmeliyiz?

  • antreman.net

   Haziran 23, 2016 at 10:11 am

   Setler arasında çok beklemenize gerek yok. Süreyi biraz daha kısaltabilirsiniz

   • Yasin

    Ağustos 4, 2016 at 6:04 pm

    abi bi yorumuma cevap verirmisin sana zahmet teşekkürt ederim 😀

    • Mehmet

     Ağustos 9, 2016 at 1:25 pm

     hocam 14 yaşındayım 153 cm yim kmik yaşım 13 7 günde 1 1 cm attım gerçekten çok teşekkürt ederim ergenliğede daha girmedim

 36. Ahmet Mete

  Haziran 18, 2016 at 12:37 pm

  Merhaba hocam.Ben 16 yaşına daha yeni girdim.Boyum 167 cm.Vücut geliştirmeye başladım.Yanında bu egzersizleri de yapsam boyum uzar mı? Faydası olur mu yani.Eger boyum bu egzersizlerle uzarsa ağırlık kaldırdıgim zaman kemiklerin basıp boyumun eskisi gibi olma ihtimali var mıdır? Aciklayici bir şekilde cevap verirseniz sevinirim.Teşekkürler…

  • antreman.net

   Haziran 23, 2016 at 10:12 am

   Bu egzersizleri mutlaka yap. Üstten omurgana press uygulayacak hareketler dışında çalışırşan hiç problem yaşamaz aksine ekstra daha da uzar boyun.(Spor yapmak hormonları aktif edeceğinden büyüme artar)

 37. Reyiz

  Nisan 15, 2016 at 6:50 pm

  Hocam selamun aleyküm nasılsınız?
  Hocam benim bir sorum olacak.Ben 15.5 yaşındayım ve boyum 172.Annem 165 Babam 176 falan.Hocam ben 185 186 civarı olmak istiyorum 19 yaşıma kadar falan.Sizce mümkün müdür?Bir de ayda kaç cm uzarım tahmince.Son olarak Ayda 2 cm zor mu sizce ama her gün 100 kere yüksege zıplama 5 dk kobra 5 dk arka bacak esnetme 40 şınav vs vs sizce olur mu ?

 38. esma

  Nisan 14, 2016 at 11:30 am

  yasim 13dur azeriyim 148de boyumdur ben uzaya bilirim mi? bu haraketleri her yapdigimda 2-3sm boyum uzayacak??

 39. Ayşe

  Nisan 13, 2016 at 3:26 pm

  Merhaba yaşım 16 boyum 155 sizce bu egzersizlerin yanında ip de atlasam faydasını görebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

 40. duygu

  Mart 27, 2016 at 8:02 pm

  Meraba yaşim 19 boyum 151 babam 170 annem 155 boyunda bu hareketlerle kac cm uzarim acaba

  • admin

   Nisan 9, 2016 at 5:20 pm

   3-4 santim kadar verim alabilirsiniz kişiden kişiye değişmekte

 41. Cüneyt

  Mart 2, 2016 at 12:38 am

  Hayırlı günler;boy uzadıktan sonra,yapılan egzersizler bırakılınca boyun yeniden kısalıp eski haline döndüğünü duydum,doğru mudur?

  • Comolokko

   Haziran 20, 2016 at 12:43 am

   Usta yapma ya bosa yapmayalm o zmnnn

 42. Muhittin

  Aralık 13, 2015 at 8:35 pm

  Ağırlık antreman aonrası sauna kaslara zarar verirmi

 43. Dennnizz

  Aralık 4, 2015 at 2:41 am

  Ne sıklıkla yapıcaz günlükümü haftalık mı

 44. Ayşenur

  Kasım 15, 2015 at 2:18 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım bu egzersizleri yapıyorum. Size bir sorum var ben bu egzersizlerle birlikte kalça ve basen inceltici ev egzersizlerini de yapsam boyumun uzamasını etkiler mi? Özellikle de squat hareketi…Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler 🙂

 45. Kerem

  Kasım 10, 2015 at 6:26 am

  Merhabalar bu haraketler kac haftalık ornegın 4-7 haftada maksimum sonuc alınırmı? Ve 4 set demişsiniz ya ortalama kaç tekrar yapacağız yoksa 10-15 sn yapabildiğimiz kadar mı?

  • AntremanNET

   Kasım 30, 2015 at 1:26 pm

   Açıkcası bir alışkanlık haline getirip uzun süre uygulamak en verimlisi.

 46. Ayşenur

  Kasım 8, 2015 at 5:39 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım bu egzersizleri 1,5 yıldır falan yapıyorum faydasını gördüm ancak bir sorum var, ben bu egzersizlerin yanında basen ve kalça inceltici ev egzersizlerini de yapsam bir zararı olur mu özellikle de squat hareketinin? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

  • AntremanNET

   Kasım 30, 2015 at 1:26 pm

   Çok da faydası olur mutlaka uygula

 47. Yusuf

  Kasım 5, 2015 at 3:38 am

  Yaşım 15 boyum 162 bu hareketleri yapsam kaç santim uzar

  • AntremanNET

   Kasım 30, 2015 at 1:25 pm

   Genetiğine bağlı uzama şansın var gözüküyor. Bu egzersiz de sana olumlu etki katacaktır mutlaka

   • ali

    Ocak 24, 2017 at 3:54 pm

    iyi günler abi yaşım 16 boyum 174 ben hergün bu hareketleri yapıyorum ve ardından vücut çalışmaya başlıyorum vücut çalışmamın boy üzerinde etkisi varmıdır. teşekkürler

 48. Rabia

  Ekim 31, 2015 at 5:07 pm

  20 yaşındayım boyum 1.60. 1.70 olmak istiyorum. süt ve yumurtayı eksik etmiyorum. Sizce uzar mıyım? ve yaklaşık olarak ne kadar sürede olur?
  Birde kimi boy uzatıcı işe yarar mı?

  • AntremanNET

   Kasım 30, 2015 at 1:25 pm

   Boy uzatıcı şeyleri hiç deneme. 4-5 santim kadar uzama imkanın var egzersizi ihmal etme

 49. Rabia

  Ekim 31, 2015 at 7:55 am

  İyi günler 20 yaşındayım süt ve yumurtamı eksik etmiyorum bir de ton balık. Ortalama ne kadar sürede kaç cm uzayabilirim? Boyum 1.60. 1.70 olmasını istiyorum olur mu? Bir de bu kimi boy uzatıcı tabanlık almama gerek var mı?

 50. Metin

  Ekim 28, 2015 at 11:03 am

  hocam yaşım 17 1.69 boyum var bu egzersizlerle 1 sene 2 sene yapsam ne kadar uzarım sizce? şimdiden teşekkürler bu antrenman bilgileri için

 51. suheda

  Ağustos 31, 2015 at 10:03 am

  iyi günler…
  4 set derken neyi kastettiniz acaba?

  • AntremanNET

   Ekim 1, 2015 at 5:13 am

   4 tekrar yani 4 kere

 52. Büşra

  Temmuz 13, 2015 at 9:38 am

  Gercekten ise yariyor mu ? 17 yasimdayim ve boyumun uzamasi lazim. 🙂

  • AntremanNET

   Ekim 1, 2015 at 5:13 am

   Yarıyor deneyebilirsin

 53. Yagız

  Temmuz 7, 2015 at 12:02 am

  Abi öncelikle saygılar hareketlerin hepsini her gun yapiyorum yaklasık 10 gun oldu baslamadan önce boyum 1.71di su an 17 yaşındayım hedef 1.78 yapmaya devam edicem sonuna kadar eklemlerimin açıldığını hissediyorum sence 1.78 olabilir miyim simdiden teşekkürler 🙂

  • AntremanNET

   Temmuz 7, 2015 at 3:31 pm

   Tebrikler. Yaşına bağlı uzama miktarın değişir ama verim alacağın kesin

 54. murat

  Temmuz 1, 2015 at 7:05 pm

  Hocam öncelikle merhaba yaşım 16 boyum 1.82 normalinde boyumdan memnunum ama abilerimden dolayı memnun değilim en kısası 1.96 en uzunu 2.02 bu hareketleri Yaparak 3 ayda 1.90 ulaşabilir miyim geçer miyim acil cevap lütfen.

  • AntremanNET

   Temmuz 7, 2015 at 3:34 pm

   Yaşın genç uzama itimalin var bu egzersizlerin uzamana katkısı olacağı kesindir

 55. Ferhat.

  Haziran 30, 2015 at 8:12 am

  abi haretketlerin hepsini yaptım belimde biraz agrı hissettim bi sıkıntı olur mu?

  • AntremanNET

   Temmuz 7, 2015 at 3:35 pm

   Kas ağrısıysa sıkıntı olmaz. Eklemlere zarar verecek herhangi bir hareket yok burda

 56. dilek

  Haziran 26, 2015 at 10:27 am

  benim yaşım 18 boyum 1.72 bu hareketleri her gun düzenli olarak yapsam 1.76 olma ihtimalim var mıdır cevaplarsanız cok sevinirim çünkü ciddi derecede boy takıntım var

  • AntremanNET

   Temmuz 7, 2015 at 3:36 pm

   Evet ihtimalin var uygulamanı öneririm hareketleri

 57. yunus

  Haziran 22, 2015 at 8:46 am

  merhba yasım 19 boyum 1.73 3 haftada kac santim uzarım
  diger sorum 1.80 olma gibi bi şansım var mı hergun egzersiz yapsam

 58. yuus

  Haziran 22, 2015 at 8:45 am

  merhaba öncelikle boyum 1.73 3 hafta sonra askeri okul sınavına gidicem yasım 19 3 haftada kac santim uzarım
  diger sorum hergün yaparsam bu egzersizleri 1.80 olma gibi bi şansım var mı

 59. ali_xd

  Haziran 18, 2015 at 9:36 am

  Buradaki bütün egzersizlerin hepsini yaparsam ne kadar uzuyabilirim yaş:13 boy:161 baba:178 anne:158

 60. bdboy

  Haziran 16, 2015 at 12:02 pm

  Yaşım 16 boyun 1.52 bu hareketlerle 1.60 olur muyum

 61. ela

  Haziran 11, 2015 at 12:00 pm

  mrb 16 yaşındayım boyum 1.55 bu hareketleri 3 ay boyunca yapsam boyum ne kadar uzayabilir?

  • emre

   Haziran 16, 2015 at 12:39 am

   arkadaşım bacağının arka liflerini iyi esnetirsen barfiks demirine asılarak omurilik aralarını esneterek 3 ay da 5-7cm uzatırsın diye düşünüyorum eğer büyümen durmadıysa 10cm falan uzarsın heralde rahat youtube de 3ayda 5 cm diye bi video var o hareketleri de yap 3 ayda 5 cm boy uzatma detaylarını ve sorularınıda izlemelisin.

 62. emre

  Haziran 9, 2015 at 12:25 am

  1 ay sonra 15e gireceğim boyum 177-180 civarı basketbol oynuyorum bu ergenliğe tam girmedim bu egzersizlerle antremanlarla 187-190civarı olurmuyum acaba ? cevap verirseniz sevinirim

 63. ahmet

  Haziran 7, 2015 at 4:30 pm

  yaşım 14 boyum 1,45 düzenli olarak yapsam ve süt içsem boyum 3 ayda ne kadar uzar?

 64. Ismini vermek istemeyen izleyici

  Haziran 6, 2015 at 1:08 pm

  Ah bu boy aklıma takıldı takılalı ne bunalıma girdim öZgüvenimi kaybettim neyse hocam Sayfayı yeni buldum bu gün başladım hatta bi kaç sorum olacak.
  -bu hareketlerde setlerde aralıklarında be kar süre nasıl beklemeliyiz ???

  -TEMEL KIVRILMA HAREKETİNDE SAĞA DÖNERLEN SAĞ AYAK ÖNDE SOLA DÖNERKEN SOL AYAK ÖNDE OLACAK DEĞIL MI ????

  -Duvarda Esneme Hareketinde topuklar kalkacak mı???

  173 boyum hedefim inşallah 174 175 arasında 174,5 olurum yaş 18 19’a az kaldı

 65. Dila

  Haziran 5, 2015 at 10:46 am

  Merhaba.14 yaşındayım.Boyum 162 cm.Daha uzar mıyım?Uzarsam 170’i geçer miyim?Ve bu hareketleri yaparsam ne kadar sürede uzarım?:)

 66. erdem

  Haziran 3, 2015 at 8:02 pm

  bu hareketleri günde kaç defa yapmam gerekiyor? ve ben fitness yapıyorum. fitnessın uzamaya etkisi olur mu ?

 67. nisa

  Mayıs 31, 2015 at 12:58 pm

  ben bu hareketlere başladım. bir günde sabah ve akşam olarak iki kere yapıyorum ve başladığımın günün sonrasında her yerim ağrımaya başladı. kollarım,belim baldırlarım,boynum eğilemiyorum. napacağım? hep böylemi olucak? yaşım 14 geçermi ?

 68. nisa

  Mayıs 29, 2015 at 8:23 pm

  e

 69. nisa

  Mayıs 29, 2015 at 8:20 pm

  yaşım 14 boyum 154 uzar mıyım ? bir de bu hareketleri ne zaman yapacağız ? sabah mı ?

 70. nisa

  Mayıs 29, 2015 at 8:19 pm

  yaşım 14 , boyum 154 bu hareketleri günlük yaparsam uzarmıyım? bir de bu hareketleri ne zaman yapacağız ?

 71. nisa

  Mayıs 29, 2015 at 8:17 pm

  yaşım 14 ,boy 154 uzarmıyım ?

 72. Caner

  Mayıs 27, 2015 at 8:17 am

  yaşım 18 boyum 189 cm bu egzersizleri yapsam boyum uzar mı ?

 73. sinem

  Mayıs 25, 2015 at 1:44 pm

  Merhaba!Uzun zamandır boyumu kafaya takıyorum.Uzamak istiyorum.Şimdi bu egzersizleri 1 ay falan değilde alışkanlık yapıp ömür boyu yapsam boyum uzar mı vede 16 yaşındayım boyum hala 1.60.Bu durum canımı sıkıyor.Normalde vakit buldukça yüzüyorum.Bu egzersizleri yaparsam tahminen kaç cm uzarım?

 74. Eren

  Nisan 30, 2015 at 10:58 pm

  yaş 18. Salon sporu da yapıyorum bunları da yapmamda herhangi bir sakınca olur mu ?

 75. elif

  Nisan 20, 2015 at 6:32 pm

  Ben 13 yaşındayım boyum 1.48 arkadaşlarıma oranla çok kısayım herneyse ben bu haraketleri yaparak ne kadar uzayabilirim? gerçekten boyumdan dolayı da çok rahatsızım sütte içiyorum ama henüz 2 cm uzadım egzersizleri yaptığım halde egsersiz dışında bişi yapmam gerk mi?

 76. eylül

  Mart 23, 2015 at 12:15 pm

  merhaba.ben 18 yasındayım. boyum 1.60.annemin boyu 1.70 babamın boyu 1.85.3 yaş küçük kız kardeşim var boyu 1.75.benim genetik yapıya göre uzamam gerekti ama ne yaptıysam uzayamadım.neden boyum uzamamış olabilir.cevaplarsanız çok sevinirim.teşekkürler.

  • eylül

   Mart 23, 2015 at 12:21 pm

   bunun için doktora da gittim fakat röntgen felan çektirmediboyun normal dedi ama kimi gördüysem boyu annesinden uzun benim boyum annemden bile kısa.ben ne kadar uzayacagımı sormuyorum.neden uzamadığımı merak ediyorum.herhangi bir hastalıktan olabilir mi???LÜTFEN CEVAP VERİNNN!!!!

 77. Murat

  Mart 22, 2015 at 10:15 am

  Sayın hocam bu egzersiz Programını günde 1 kere mi uygulayacağız? Saygılar

  • Admin

   Nisan 11, 2015 at 10:49 am

   Günde 1 kere uygulamak en doğrusudur

 78. yunus.

  Mart 21, 2015 at 10:41 pm

  Admin abi ben 17 yasina giricem 2 hafta sonra 164 boyum var 22 yasina kadar 175 olabilirmiyim sizce

  • Admin

   Nisan 11, 2015 at 10:49 am

   Evet olabilirsin ama egzerislere devam et

 79. Naz

  Mart 19, 2015 at 7:35 pm

  Yaş 13
  Boy 1.56-1.57 ayda kaç cm uzayabilirim?:/

  • Admin

   Nisan 11, 2015 at 10:50 am

   Yaşın henüz genç bu hareketler boyuna ekstra katkı sağlar tabii düzenli yapman kaydıyla

 80. yusuf

  Mart 5, 2015 at 10:09 pm

  Boyum 1.75 kilom 76 yaşım 16 en fazla ne kadar uzarim 1.84 _ 1.85 olurmuyum

 81. Gizem

  Şubat 28, 2015 at 9:12 am

  Merhabalar yasim 17 boyum 159 kilom 52 annem 163 babamda 178 bu egzersizleri yaparak ne kadar uzayabilirim 175 civari bisey olurmuyum

 82. feyza

  Şubat 22, 2015 at 8:47 pm

  Ben 23 yasindayim doktora gittigimde kemik uclarimin kapanmadigini soyledi hala uzarmiyim bu hareketler le?

 83. ayşe hale

  Şubat 19, 2015 at 11:38 am

  hocam bn 12 yaşındayım boyum 1.52 ama 3 kilo fazlam var ben boyum uzarsa kilomda fazla belli olmaz o yüzden 1.60 olmak için kaç ayda 1.60 olurum

 84. polat

  Şubat 10, 2015 at 3:37 pm

  MERHABA BEN 14 YAŞINDAYIM BOYUM 176 CM BU HAREKETLERİ YAPARSAM EN AZ 185CM OLUR MUYUM

 85. polat

  Şubat 10, 2015 at 3:36 pm

  MERHABA BEN 14 YAŞINDAYIM BOYUM 176CM BU HAREKETLER SAYESİNDE 185 CM OLUR MUYUM

 86. polat

  Şubat 10, 2015 at 3:35 pm

  MERHABA BEN 14 YAŞINDAYIM BOYUM 176 CM EN AZ 185CM OLMAK İSTİYORUM BU HAREKETLER BENİ 185 YAPAR MI

 87. TUBA

  Şubat 2, 2015 at 3:34 pm

  YAŞIM 15 BOYUM 160 KAÇ AYDA BOYUM UZAYABİLİR

 88. selim

  Şubat 1, 2015 at 2:13 pm

  yaşım 21 boyum 1.64 erkeğim bu egzersizi haftada kaç kez yapmalıyım ve nekadar yapmalıyım 2 ay da nekadar uzarım yada uzarmıyım ?

 89. ayşenur

  Ocak 31, 2015 at 11:51 am

  Merhaba hocam size bir sorum olacak.Ben bu egzersizlerle birlikte basen ve kalça inceltici ev egzersizlerini de yapsam bu egzersizlerin sizce boyuma bir zararı olur mu (özellikle squat hareketi)? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

 90. Furkan

  Ocak 21, 2015 at 11:23 am

  hocam 17 yaşına yeni girdim 173 boyum var 180 olurmuyum babam 171 annem 159 abim 183 uzarmıyım

 91. gizem

  Ocak 19, 2015 at 9:41 am

  Hocam meraba bn 15 yaşındym,boyum1,

  62 bu hareketleri yapmaya başladım 1,70 olmak istiyorum. sizce bir işime yarar mı????

 92. Mine

  Ocak 17, 2015 at 7:26 pm

  17 yaşındayım annemle babam da ortalama 160-163 ben 160ım egzersizlerle birlikte ne kadar uzama şansım olur

 93. ayşenur

  Ocak 12, 2015 at 9:04 pm

  Merhaba hocam, ben bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya başladım ancak aklıma bir soru takıldı, ip atlamanın boya faydası olur mu, yani egzersizlerle birlikte ip atlasam sizce faydasını görebilir miyim, cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

  • Admin

   Ocak 17, 2015 at 12:23 pm

   İp atlamak faydalıdır atla

 94. yunus

  Ocak 5, 2015 at 12:08 pm

  meraba benim boyum 1.62 felan 17 yasına yeni girdim babam 165 annem 155 ben 170 veya 175 filan olma ihtimalim varmı yada 6 ayda felan kaç santim uzar nolur yardımcı olun

  • Admin

   Ocak 17, 2015 at 12:26 pm

   175 zor olabilir falan 1.70’leri görebilirsin bu egzersizlere devam et ve iyi beslen

   • yunus

    Ocak 21, 2015 at 1:39 pm

    adimin abi tesekkür ederim üzülmeme gerek yok dimi yani olurum 1.70 küsür 🙂

 95. ayşenur

  Aralık 30, 2014 at 8:48 pm

  Merhaba, 14 yaşındayım boyum 1.54 bu hareketleri düzenli olarak yapsam boyum ne kadar uzar 10 cm uzamam mümkün mü, şimdiden teşekkürler…

  • Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:09 pm

   Yaşın genç 10 santimi bile geçebilirsin yeter ki düzenli yap

 96. birkan

  Aralık 27, 2014 at 9:46 pm

  17 yaşındayım 64 kiloyum boyum 1.76 her gün düzenli olarak bu hareketleri yaparsam boyum 1.80’i geçebilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:12 pm

   Muhtemelen geçecektir yaşın zaten genç spor yapmanı da öneririm. Barda(demirde) asılı kalmak gibi hareketleri de yapabilirsin

 97. Hasan

  Aralık 27, 2014 at 11:10 am

  Yaşim 18 boyumda net bılmıyorum ama 1.63 1.60 arası beslenmeme dıkkat edıyorum gectıgım 4 yıl calıştıgım için spor yapamadım.şuanda boşum ve fıtness başlıyorum yetkılı ıle konuştum boyunu uzatırım dedı sporlar 18 yaşından sonra mumkunmu.

  • Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:13 pm

   Bariz şekilde boy uzatması olmaz ama bir miktar boy uzaması görebilirsin. Bu egzersizlerin yanında spor da yap ve bar üzerinde asılı kalma egzersizleri uygula

 98. Ahmet

  Aralık 13, 2014 at 8:09 pm

  Abi 16 yaşındayım boyum 1.61 düzenli egzersiz yapmayı düşünüyorum.Bende etkisi olur mu? Bir de Bacak boyu uzatma egzersizi yapacağım o da etkilimidir? Ayrıca bu egzersizi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yaparsak bir sorun olur mu?

  • Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:21 pm

   Sıkıntı olmaz dediğin gibi yapabilirsin faydasını görürsün

 99. Aysu

  Kasım 30, 2014 at 8:24 pm

  14 yaşındayım boyum 1.72 bu hareketleri yapmaya devam edersem boyum daha da uzayabilir mi ?

  • Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:22 pm

   Tabiki uzayabilirsin

 100. hilal

  Kasım 1, 2014 at 1:33 pm

  Merhabaa 🙂 ben 16 yaşındayım uzun zamandan beri sitenizi takip ediyorum yazmaya pek vaktım olmadı ama bu güneymiş 🙂 benim boyum arkadaşlarıma göre kısa hatta sınıfta en kısayım diyebilirim :p bu hareketleri önceden yapmıştım ama ne olduysa bi anda bıraktım :p boyum yaklaşık 155 filan :p yeniden başlasam bi faydası olur mu ? 🙂

  • Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:25 pm

   Olur olur yaşın genç yeter ki düzenli yap

 101. ecem

  Ekim 26, 2014 at 3:09 pm

  yaş 12 boy 1.58 kilo 50 hem kilo vermek istiyorum hemde boyumun uzamasını nasıl yapabilirim ?

  • Admin

   Ocak 4, 2015 at 2:27 pm

   Koşu yap veya spor salonuna yazıl yanında da bu egzersizleri uygula

 102. alican

  Ekim 21, 2014 at 1:17 pm

  Bundan tam 1 ay önce mesaj atmıştım sitenize, boyum 162 idi o zamanlar bu egzersizleri 1 aydır yapıyorum ve şuan boyum 164 yani 1 ayda 2 cm uzadığımı farkettim çok teşekkürler. 😀 😀

 103. deniz21

  Ekim 16, 2014 at 12:07 pm

  BACAKLARIDA UZATIYORMU

 104. asal

  Ekim 15, 2014 at 7:46 pm

  hocam setler 10luk halindemi olacak birde her hereketin arasımı 5 saniye yoksa setler arasımı anlamadım ?

 105. melisa

  Ekim 12, 2014 at 12:19 pm

  ben 14 yaşındayım boyum 1.70 kilom 65 volleybol oynuyorum bu egzersizlerle boyum 1 ayda ortalama ne kadar uzar

 106. burcu

  Ekim 7, 2014 at 11:45 am

  Bn 14 yasimdayim 1.47 boyum 48 de kilom var bu hareletleri her gun duzenli yapiyorum 1 yilda kac cm uzarim yakinda basketbol ve yuzmeye de baslicam lutfen cevaplar misiniz

  • melisa

   Ekim 12, 2014 at 12:17 pm

   ben 14 yaşındayım boyum 1.70 kilom 65

 107. burcu

  Ekim 7, 2014 at 11:43 am

  Bn 14 yasimdayim 1.47 boyum 48 de kilom var bu hareletleri her gun duzenli yapiyorum 1 yilda kac cm uzarim yakinda basketbol ve yuzmeye de baslicam lutfen cevaplar misiniz?

 108. burcu

  Ekim 7, 2014 at 11:30 am

  Bn 14 yasimdayim 1.47 boyum 48 de kilom var bu hareletleri her gun duzenli yapiyorum 1 yilda kac cm uzarim yakinda basketbol ve yuzmeye de baslicam lutfen cevaplar misiniz?

 109. Mustafa

  Ekim 7, 2014 at 8:29 am

  her set arası kaç saniye dinlenmek gerek

 110. Mustafa

  Ekim 7, 2014 at 8:27 am

  herset arası kaç saniye dinlenmek gerek

 111. zeynep

  Ekim 2, 2014 at 9:08 am

  BEN 23 YAŞINDAYIM BOYUM 150 NE KADAR UZAYABİLİRİM BU HAREKATLERİ YAAPSAM KAÇ AYDA

 112. Ali

  Eylül 29, 2014 at 1:44 pm

  Selamun aleyküm hocam iyi günler benim ysşım 16.5 1.58 boyundayım sınıfta en kısa benim nerdeyse çok kafaya takıyorum nekadar zamanda kaç cm uzayabilirim şimdiden teşekkürler

 113. Ertugrul Simsek

  Eylül 26, 2014 at 6:39 pm

  Ben 18 yasindayim, boyum 1.83 cm daha uzarmiyim sizce 🙂 😉

 114. alican

  Eylül 25, 2014 at 4:04 am

  17 yaşındayım boyum 162 kilom 58 6 ay kadar sonra 18 yaşıma gireceğim.Ben bu 6 ay içerisinde düzenli olarak tavsiye ettiğiniz hareketleri yapsam boyumun 170 olma ihtimali var mı?

 115. ada

  Eylül 23, 2014 at 4:27 pm

  16 Yaşındayım boyum 1.60 haftada 4 5 kez yapsam kaç cm uzarım?

 116. abdullahmandıgıdık

  Eylül 23, 2014 at 3:27 pm

  bu egzersizleri 2 senedir yapıyorum neredeyse hiç bişe olmadı yaş 13 boy 1.45 hala aynı bu ne yaa

 117. Suat

  Eylül 22, 2014 at 4:20 pm

  13 yaşına girmeme 1.5 ay var boyum 153 basketbol oynuyorum kilo 43 her akşam süt içiyorum beslenmemem  fazla dikkat etmiyorum ama artık edicem bu hareketleri yaparsam boyum 180 185 arasi olur mu ??

  • Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:42 am

   Yaşın henüz çok genç genetiğine bağlı elbet uzama olacaktır bu hareketler de sana uzamanda en iyi yardımı yapacaktır

 118. Suat

  Eylül 22, 2014 at 4:16 pm

  13 yaşındayım boyum 153 basketbol oynuyorum düzenli besleniyorum her akşams süt içiyorum boyum 183 185 arası olurmu ??

 119. rabiş

  Eylül 22, 2014 at 4:08 pm

  MERHABA BEN BU HAREKETLERİ ARALIKLI ARALIKLI YAPSAM OLUR MU LÜTFENN CEVAP VERİNNN

  • Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:42 am

   Olur

   • alican

    Eylül 24, 2014 at 2:12 pm

    17 yaşındayım boyum 162 kilom 58 18 yaşına girmeme 6 ay var ben bu 6 ay içerisinde düzenli olarak yapsam 18 yaşıma girdiğimde 170 olur mu?

 120. rabiş

  Eylül 21, 2014 at 5:36 am

  merhaba bu haraketleri yapıyorum baldırlarımda agrı oluyor normal mi

  • Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:42 am

   Baldır ağrısı mı ? Anlayamadım. Korkmayın bir şey olmaz

 121. furkan

  Eylül 20, 2014 at 1:31 pm

  Merhaba ben 16.5 yaşındayım Annem 1.50 Babam 1.70 benim boyum 1.71. 1.80 olmak istiyorum sizce bu hareketleri yapsam ve süt ürünleri ile balık ürünleri tüketsem istediğim boya ulaşabilirmiyim.bu arada liseye geçtiğimden beri belli bi boy atma olmadı bende.

  • Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:43 am

   1.80 zor olabilir ama 1.75 i görebilirsin bu egzersizleri uzun süre devam etsen

   • furkan

    Eylül 27, 2014 at 8:00 pm

    1.71 im egzersizle 1.75 olursun demişsiniz de erkekler 21 yaşına kdr uzuyor ben bu egzersizleri yapmasamda 4 yılda 4cm rahat uzarım 😀

 122. Serkan

  Eylül 17, 2014 at 12:48 pm

  Selam öncelikle bu paylaşım için çok teşekkürler 🙂 Yaşım 18 boyum 161 cm sabah kahvaltıda ve gece yatarken süt içiyorum ve evin içinde odalara giderken sürekli zıplayarak gidiyorum 9 ay içinde en az 4 cm uzamam lazım bu 9 ay’da 4 cm kadar uzamam mümkün mü ?

 123. rabiş

  Eylül 17, 2014 at 12:27 pm

  boyum 1.45 1.40 civarında kilo 48 yaş 13 liseye geçene kadar 1.65 falan olurmuyum…

  • Admin

   Eylül 23, 2014 at 10:44 am

   Bilmiyorum ama egzersizlerin faydası olacağı kesin

 124. yasemin

  Eylül 13, 2014 at 7:54 am

  YAŞ 13 BOY 1.57 İLERDE 1.75 OLABİLİR MİYİM

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:13 pm

   evet olabilirsin

 125. yasemin

  Eylül 13, 2014 at 7:53 am

  hocam yaş 13 boy 1.55 ileride 1.75 olabilir miyim lütfen söyleyin

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:13 pm

   evet olabilirsin

 126. Mehmet

  Eylül 11, 2014 at 8:45 pm

  Hocam merhaba benim yaşım 18 boy 174 bu haraketleri yaparsam hocam kaç olurum birde haftada kaç defa yapmam lazım fazla kalsiyum almanın bir zararı olur mu şimdiden çok teşekürler.

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:18 pm

   Kalsiyumun bir zararı olmaz. Yatmadan önce uygulayabilirsin her gün de olabilir. 2-3-4 santime kadar sonuç alanlar mevcut kolay gelsin

 127. Emir

  Eylül 10, 2014 at 7:53 pm

  Benim yaşım 14 boyum 167 cm 2 m boy istiyorum 20 yaşıma kadar bu program sayesinde çıkabilir miyim

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:19 pm

   fazlasına çıkarsın yaşın henüz genç

 128. ahmet

  Eylül 10, 2014 at 3:01 pm

  Yaşım 21 ve boyum 1.73. Bu egzersizlere başlayacağım. En çok verim alabileceğim hareket hangileri sizce? 3-4 cm’lik bir uzama mümkün mü?

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:19 pm

   2-3-4 cm’lik sonuç alanlar mevcut hareketlerin hepsi etkilidir yatmadan önce yapabilirsiniz

 129. ümit KARAN

  Eylül 9, 2014 at 2:44 pm

  YAŞ OTUZ BOY 1,70 FITNESS BU HAREKETLERİ YAPARKEN AYNI ZAMANDA BODY YAPMAK OMURGA UZAMASININ ETKISINI AZALTIRMI 2 – 3 CM YETERLI BENIM ICIN ?yanı body zararlımı olur uzamak ıcın?zaten bıraz hayal benım ıcın:)

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:22 pm

   Bodye zararı olmaz büyüme sağlayabilirsiniz boy olarak bir kaç santim

 130. eftelya

  Eylül 8, 2014 at 8:59 pm

  yaşım 13.5 boyum 162 kilom 53 düzenli yapsam kaç cm uzarım kaç ayda uzarım.şimdiden saolun.

 131. Zeynep

  Eylül 7, 2014 at 12:28 pm

  14 yaşındayım boyum 151 ve kilom 44 aslında düzenli beslenirim çok çok iyi olmasada, ama uyku düzenim kötü doktora gittiğimizde doktor gelişimimi hemen hemen tamamladığımı ve boyumun 1-2 santimden daha çok uzamayacağını söyledi bu hareketleri yapıp düzenli beslenir ve ayrıca uyku düzenimide sağlarsam boyumu 5-6 yıl içinde 170 yapabilir miyim acaba ayrıca 2 aydır haftada 2 kez kickbox’a da gidiyorum cumartesi günleride fitness yapmaya başlayacağım.Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:40 pm

   14 yaşında gelişmen nasıl tamamlanmış ki merak ettim. Bu hareketler boyunun maksimum uzamasına yardımcı olur ama uzun süreler yapman gerek. Genetiğini bilemem 170 hayalcilik olur ama bence 160’ları görebilirsin. Boy uzaması 21 yaşına kadar yavaşlasa da devam ediyor senin 14 yaşında nasıl durmuş? Doktor neyi tahlil ederek söyledi bunu?

 132. Mert

  Eylül 4, 2014 at 12:59 pm

  Merhaba hocam takvim yaşım 18 ama çölyak diyeti yaptığım için ve sonradan teşhis konulduğu için kemik yaşım 16 bu hareketleri yaparak ne kadar uzayabilirim? ve fitness’a gitmeye başladım bunun olumsuz bir etkisi olur mu boy uzamasına?

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:46 pm

   Fitness’ta boy gelişimi engelleyecek hareketler dışında (squat, leg press vs) fitness yapabilirsin boy uzamasına da katkısı olur hatta. Bu hareketleri de yaparak 3-4 santimden fazla sonuç alman mümkün

 133. Aziz

  Eylül 2, 2014 at 7:58 am

  Merhaba Hocam yaşım 16 1.58 boyundayım bu egzersizleri yaparsam boyum ne kadar uzar.Ayrıca basketbolada başladım.

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:52 pm

   3-4-5 santim kadar sonuç alabilirsin yaşın henüz genç

 134. Miraç

  Eylül 1, 2014 at 9:33 pm

  Merhaba hocam, 15 yaşındayım boyum 1.68 daha fazla uzar mı ?

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:52 pm

   Uzar. Egzersizleri devam et ama

 135. mert

  Eylül 1, 2014 at 3:41 pm

  ben bu hareketleri yapmaya çalışıyorum ama yaparken aşırı terliyorum ve aşırı zorlanıyorum ellerim ayaklarım titremeye başlıyor başım agrımaya başlıyor ne yapmam gerekiyor…

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:53 pm

   Zamanla alışırsın o kadar zorlanıcak da bir şey yok biraz form kazanman gerek

 136. Arzu

  Eylül 1, 2014 at 12:33 pm

  Meraba ben 15 yaşındayım boyum 1.62 bu hareketleri bugun yapmaya başladım ve vücudumun heryerinin çalıştığını hissettim boyum uzar mı acaba cünkü ben 1 sene kadar hıc uzayamadım hatta kısaldı 1.64 olan boyum sımdı bu halde bu hareketleri yapsam uzar mıyım

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:53 pm

   Evet uzaman mümkün Arzu bu hareketlere devam et

 137. Onur

  Ağustos 30, 2014 at 2:56 pm

  Yaşım 18 boyum 1.75 bu haraketleri yaptıgimda 180 cm yi gecermo

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 12:55 pm

   Zor ama en azından 2-3 santim alabilirsin

 138. hacergül

  Ağustos 28, 2014 at 4:15 pm

  merhaba ben 13 yaşındayım 1.59 cm boyum kilom da 46 sizce normal mi bu hareketler işe yarar mı

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:01 pm

   Evet tabiki yarar

 139. duru

  Ağustos 28, 2014 at 2:29 pm

  MERHABA BENİM YAŞIM 13 14 E GİRCEM ama boyum 1.50 normailmi uzarmıyım

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:01 pm

   Uzarsın bu hareketlere devam et

 140. fikri

  Ağustos 27, 2014 at 11:35 am

  Merhaba yaşım 13 boyum 157 veya 158 bu hareketleri düzenli olarak 5-6 yıl yapsam boyumda nasıl değişiklik olur LÜTFEN BANA GERİ DÖNÜN

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:03 pm

   Boyunun uzamasına kesinlikle katkısı olur en azından 4-5 santim

 141. pelin

  Ağustos 26, 2014 at 11:31 pm

  Merhaba yasim 21 boyum 1.50 sizce bu hareketler isime yararmi 2 ay içinde düzenli yaptgmda maksimum ne kadar uzarim. Cevaplarsaniz sevinirim.

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:04 pm

   2-3 santime kadar sonuç almanız mümkün

 142. gizem

  Ağustos 26, 2014 at 8:25 pm

  Hocam ben bu egzersizleri 1 haftadır yapiyorum bunun yanında bolca ip atliyorum günde 1 litreye yakın süt içiyorum. Keçi boynuzu pekmezi ve tozunu kullanıyorum. Yaşım 15 suan 155 im Bunu 1 yıl yaparsam 170 olurmu? ? Ve omurgamda değişimler gozlemlemeye başladım

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:04 pm

   Evet uzama gerçekleştirirsin ne kadar olur bilmem ama 4-5 santime kadar sonuç alabilirsin yaşın genç

 143. miray

  Ağustos 25, 2014 at 10:10 pm

  Sorularımı cevaplayıp beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum:-) Şimdiden teşekkür ederim

 144. miray

  Ağustos 25, 2014 at 10:02 pm

  Ben köy sütü sevmem hazır süt içsem boyumun uzamasına yardımcı olur mu acaba?? Teşekkürler:-) lütfen cevap verin

 145. miray

  Ağustos 25, 2014 at 9:59 pm

  Merhaba yaşım 15 kilom 50 boyum173 boyumu 5-6 cm uzatmak istiyorum egzersizleri hergün yaparsam o kadar uzar mıyım teşekkürler:-)

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:05 pm

   Evet uzayabilmen mümkün. İyi ve sağlıklı beslen kilo da alırsın

 146. Melisa

  Ağustos 24, 2014 at 6:36 pm

  15 yaşındayım.170 boyundayım ama 10-11 yaşında ergenliğe girdim.Boyum 175 olabilir mi.Lütfen cevap verin.Buna ihtiyacım var.Duacınızım 🙂

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:05 pm

   Evet olabilir gözüküyor egzersizlere de devam ediniz

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:38 pm

   Evet olabilir

 147. emre

  Ağustos 24, 2014 at 1:21 pm

  MERHABA lise2ye geçtim boyum yaşım 14 aralıkta 15e giricem boyum 170 babamın 164 annemin 151 okul boyunca yapıcam ve önümüzdeki yazın sonuna kadar 177 olabilir miyim ayrıca işinize yarar mı bilmem ama liseye başlarken 161 idim yaza girerken de 168 oldum yaz tatilinde 2 ayda 2cm’e yakın uzadım.Demek istediğim normal uzamam da devam ediyor gibi bu yaz egzersizleri yapmadım önümüzdeki yazın sonuna kadar 177 olabilir miyim? cevaplarsanız çok mutlu olurum ayrıca boy uzatma formülü kitabı aldım onuda uygulayacağım

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:33 pm

   Olma şansın var elinden geleni yap

 148. ayşenur

  Ağustos 23, 2014 at 5:53 pm

  merhaba aklıma bir soru takıldı hareketlerin kaç set yapılacağı yazılmış ancak her sette kaç tane yapmamız gerekiyor onu da yazar mısınız, şimdiden teşekkürler…

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:33 pm

   Saniye olarak belirtili sorduğunuz soru

 149. ayşenur

  Ağustos 23, 2014 at 4:23 pm

  merhaba aklıma bir soru takıldı bu hareketlerde kaç set yapılacağını yazmışsınız ama her set kaç tane olacak söyler misiniz lütfen?

 150. melo

  Ağustos 22, 2014 at 11:45 am

  Merhaba yaşım 18 boyum 1.87 kilo 82 duzenli olarak süt içiyorum bu hareketler boyumun uzamasina katki saglayabilir mi ? Birdr squat yapmak ve ağırlık kaldirmak boyu kisaltirmi ? Teşekkürler. .

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:35 pm

   Bu hareketler boyunun uzamasına katkı sağlar. Çok ağır squat yapmak gelişimi az da olsa engeller. Normal fitness boyu kısaltmaz aksine uzamasına yardımcı olur

 151. Medar

  Ağustos 20, 2014 at 4:42 pm

  Abicim yaşım 15 boyum 173 babam 175 annem 170 küçük erkek kardeşimde 13 yaşında 165 sizce bizim 180 civarı olma ihtimalimiz var mıdır ? 2000 doğumluyum liseye başlayacam 8. sınıftayken 168 falandım futbol kulübündeydim sırf biraz sıskayım diye beni takıma almadılar yaz boyunca idman ve dediğiniz hareketleri yaptım 5cm attım şimdide body buildinge gidiyorum ama işin kötü yanı bu işi sevdiğim için değil zayıflığımla dalga geçmesinler diye yapıyorum fazla uzatmayacam body nin benim veya kardeşimin boyunu etkiler mi sorusuna yanıt arıyorum eğer evet diyorsanız hemen bırakacağım teşekkürler…

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:37 pm

   Çok ağır vücut geliştirme yapmadığın sürece uzamana kötü bir etkisi olmaz. Aksine iyi bir etkisi olur çünkü vücuttaki büyüme hormonu salgılanması artar. Boyunun uzaması devam eder canını sıkma egzersizlere ve spora devam et

 152. Hamza

  Ağustos 19, 2014 at 2:58 pm

  Merhaba. 16 yaşında 1.70 boyunda 57 kilo da 7 Yıldır tenisçiyim. Profesyonel olabilmem için boyumun en az 1.75 olması gerekiyor. Bu egzersizleri düzenli bir şekilde uzun zaman yaptıktan sonra 1.75 veya daha fazlasına ulaşabilir miyim ? teşekkürler

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:38 pm

   Evet düzenli ve uzun süreli yapman şart olabilirsin

 153. Şebnem

  Ağustos 18, 2014 at 6:05 pm

  Merhaba ben 16 yaşındayım annem 147 babam 162 boylarında benim boyumda 155 sizce bu hareketleri ne kadar süre yapmalıyım ve bunları düzenli yaptığım takdirde ne kadar uzayabilirim? Boyum en son ne kadar olabilir lütfen söyler misiniz?

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:38 pm

   1.60’ı geçebilirsin ama düzenli olarak uzun süre yapman şart

 154. nazli

  Ağustos 15, 2014 at 4:24 pm

  15 yasina girmeme 2hafta var boyum 162 duzenli olarak bu hareketleri yaparsam kac santim uzayabilirim

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:39 pm

   3-4 santim ekstra etkisi olur bu hareketlerin

 155. cem

  Ağustos 15, 2014 at 2:09 pm

  merhaba hocam yaş 16 boy 172 kilo 72 annem 158 babam 165 hergün 1 lt süt içiyorum bugün başladım egzersize ne kadar uzarım ?

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:39 pm

   3-4 santim uzayabilirsin

 156. Hande

  Ağustos 15, 2014 at 1:05 pm

  Merhaba yasim 16 boyum 165 annem 164 babam 180 acaba 175-180 olabilir miyim..?

  • Admin

   Eylül 16, 2014 at 1:39 pm

   180’ler zor ama uzaman mümkün görünüyor

 157. eylül

  Ağustos 6, 2014 at 1:33 pm

  14 yaşındayım boyum 1.52 kilom 39 çok kısayım boyumu uzatmak istiyorum daha kolay bir yolu yokmu ?

  • Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:46 pm

   En etkili yol bu

 158. ozan

  Ağustos 5, 2014 at 3:52 pm

  hocam 15’ime yeni girdim, boyum 1.72-72 gibi ne kadar uzayabilirim.

  • Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:46 pm

   Genetiğin musaitse egzersizler de birlikte 1.80’in üstune çıkabilirsin

 159. Şah Nur

  Ağustos 4, 2014 at 1:16 am

  34 yaşındada boy uzaması mümkünmüdür ne gibbeslsnme gerekir.

  • Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:49 pm

   Bu hareketlerle omurganızı düzeltebilir 2-3 santim kadar sonuç alabilirsiniz buyrun deneyin

 160. melike

  Ağustos 1, 2014 at 2:22 pm

  Benim boyum 1.66 15yasındayım babam 1.75 annem 1.65 boyum 1.70 in üzerinde olurmu

  • Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:50 pm

   Olabilir tabiki ama egzersizlerini yap

 161. Ceren

  Temmuz 30, 2014 at 9:15 pm

  hocam ben 17 yasindayim 157.5-158cm civardayim bunlari her gün yapsam uzun zaman boyum 1.67-1.70 kadar olurmuydu sagol

  • Admin

   Ağustos 14, 2014 at 3:52 pm

   Denemen gerekli ama genetğin izin veriyorsa olursun

 162. selen

  Temmuz 28, 2014 at 12:24 am

  Merhaba ben 17 yaşındayım 161 cm yim annem 158 , babam 180 ne kadar uzama şansım var?

  • Admin

   Ağustos 14, 2014 at 4:01 pm

   Egzersizlerle birlikte uzama ihtimaliniz var

 163. Cemre

  Temmuz 27, 2014 at 8:58 am

  Merhaba 15 yaşındayım 1.75 boyundayım.Düzenli olarak voleybol oynuyorum bu egzersizlerin bi çoğunu antrenmanlarda da yapıyorum ne kadar uzamam mümkün ?

  • Admin

   Ağustos 14, 2014 at 4:01 pm

   Uzamanız mümkün fakat genetiğe bağlı bence uzarsınız

 164. nur

  Temmuz 25, 2014 at 9:07 am

  17 yasındayım 1.58 cm im uzar mıyım acaba annem babamda fazla uzun degil

  • yasinolmez

   Temmuz 26, 2014 at 8:56 pm

   Uzayabilirsin

 165. tuğba

  Temmuz 22, 2014 at 9:53 pm

  merhaba öncelikle bilgiler için teşekkürler, 19 yaşındayım boyum 1.52, bu egzersizleri düzenli olarak en az ne kadar süe yaptıktan sonra etkisini farkederiz ve örneğin 2 yıl aksatmadan devam edersek uzamada devam edermi son olarakta ek besin olarak mutalaka tüket faydası olur dediğiniz bir besin varmı???

  • yasinolmez

   Temmuz 26, 2014 at 8:59 pm

   evet bahsettiğiniz sürelerde çok güzel etki sağlar. İlk değişimleri 1-2 ay sonra görebilirsiniz. Peynir ve yogurt öneriyorum beslenme için de. Özellikle gece yatmadan 1 kase yoğurt tüketin

 166. ömer

  Temmuz 21, 2014 at 8:08 pm

  Bu hareketler umurgayı uzatdığı için diyelimki uzadık 1,2 yıl sonra tekrar kısalma olmazmı

  • yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:11 pm

   Spor yapmaya devam ederseniz bir sorun olmaz

 167. can

  Temmuz 21, 2014 at 10:30 am

  Kıkırdsklar kapansada bu hareketler faydalı olurmu

  • yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:11 pm

   Evet faydalı olur zaten bunun kıkırdaklar üzerinde değil omurların üzerinde etkisi var

 168. Esra

  Temmuz 19, 2014 at 2:21 am

  Merhaba, 15 yaşındayım boyum 157 kilom 46. Annem 160 babam 175 civarı. Hergün 2 bardak süt bol peynir ve bir yumurta tüketiyorum. Bu hareketleri hergün yaparsam 2 ayda 165 cm olmam mümkün mü ?

  • yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:13 pm

   Büyüme çağındasın bu hareketler büyümene oldukça etki sağlar. Şöyleki genetiğin izin verdiği ölçüde 10 cm uzayacaksan bu hareketleri yaparak toplamda 15 santim kadar uzayabilirsin. Demek istediğimi anladın umarım büyüme çağında tabiki çok daha faydalı olur maksimum uzamaya ulaşmanda

   • Esra

    Temmuz 23, 2014 at 12:29 am

    Teşekkür ederim.

 169. duru

  Temmuz 18, 2014 at 11:02 pm

  Yaşım 17 boyum 1.61 bu egzersizlerle boyum ortalama kaç cm uzar?

  • yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:14 pm

   Büyüme çağındasın bir kaç yıl içinde 5-10 santime kadar uzatabilirsin genetiğin elveriyorsa

 170. can

  Temmuz 18, 2014 at 6:57 pm

  Hocam net bi cevap bu haretleri yapsam minimum kaç cm uzarım yaş 18

  • yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:14 pm

   Omurların açılmasıyla 2-3 santim uzama minimum kabul edilebilir

 171. aslı

  Temmuz 18, 2014 at 2:27 pm

  merhaba hocam ben 18 yasındayım ve boyum 154 annem 160 babam 165 cm boyunda.. biray sonra meslek ıcın mülakatlara gırecegım ve en az 1 cm ye ıhtıyacım var bu hareketler bı ay ıcerısınde etkısını gosterır mı tesekkurler sımdıden

  • yasinolmez

   Temmuz 22, 2014 at 5:14 pm

   Etkisini gösterir dene

 172. mine

  Temmuz 18, 2014 at 1:13 pm

  Ben 17 yaşındayım , boyum 1.61 ,annemin boyu 1.58 , babamın boyu 1.80 bu hareketleri kaç ay sürece yapmalıyım ve kaçç cm uzama görürüm , lütfen cevap verin .

 173. burii

  Temmuz 18, 2014 at 9:17 am

  Bu hareketlerden siz hiç faydalandınızmı

 174. hei

  Temmuz 16, 2014 at 12:41 pm

  Bende sorayim
  Yaşım 19 liseye kadar voleybolla uğraştım boyum da 178 ama 180 i gecmek istiyorum açıkçası:D
  Egzerizleri yapmaya baslayacagm 3-4 cm uzamam hala mümkün mü merak ettim
  Annem 174 babam 180 ve bayanim bu arada 😀
  Simdiden tesekkurler

 175. nihan

  Temmuz 16, 2014 at 10:46 am

  Merhaba. Bu hareketleri düzenli olarak yaparsam sadece omurgam mı uzar? Ilerki yaşlarda bacaklarım kısa kalır mı? Şimdiden teşekkürler

 176. salih

  Temmuz 15, 2014 at 9:13 pm

  HOCAM yaşım 15 boyum 1.81 düzenli olarak süt içiyorum yüzücüyüm bu egzersizleri yaparsam 1.90 olur muyum ?

 177. selen

  Temmuz 14, 2014 at 2:09 am

  Benim boyum 1.61 , annemin 1.58 , babamın 1.80 ne kadar uzarım?

 178. hamit

  Temmuz 11, 2014 at 10:23 am

  Yaş 17 4 haftadır uyguluyorum bu hareketleri sonuç alamadım 🙁

 179. Oktay

  Temmuz 10, 2014 at 5:12 pm

  Ayrıyetten hocam annem 1.55 ,babam 1.65-67 civarı yani ocivalarda fakat abim 1.73-75 civarında

 180. Oktay

  Temmuz 10, 2014 at 5:06 pm

  Hocam yaşım henüz 16 ve 9 gün sonra 17 yaşındayım yani bu gün almış hali.97 doğumluyum…Hocam ben balık yağı takviyesi alıyorum (markası abdibrahim -seven c. omega3) gibi bir şey…Her gün süt içiyorum ve 8 gün sonra bu hareketleri yapmamın 1. ayı olacak.Fakat yeni hareketler eklenmiş galiba ben duvarda esneme ye kadar yapıyorudum bunlarıda yapıcam.Öncelikle bu hareketler sonucu yürüşüyüm değişti açık konuşmak gerekirse daha dik ve kendimden emin yuruyorum 🙂 fakat boyum 1.63 veya 1.64 ayakkabımı yüksek taban seçiyorum ve 1.68 civarı oluyorum.Erkek çocuğuyum ergelik dönemimde sigara kullandım :((( fakat 2 aydır içmniyorum yaklaşık kafaya koydum boy atıcam.Boyum 1.63 Desek Bunları Düzenli bir şekilde yapıp balık yağı hapı ve süt takviyesi ile minimum 170 cm maximum 175 olma şansım varmı eğerki olursam dileyin benden ne dilerseniz 🙂 1.70 olup vucut yaparsam zaten boyumla örtüşür.3 gunde bır vucut çalışıyorum ve akabinde bu egzersizler fakat bunları hergün…

 181. ali

  Temmuz 9, 2014 at 8:33 am

  Yaş 17 kaç hafta sonunda 1 cm uzarım

  • yasinolmez

   Temmuz 10, 2014 at 2:54 pm

   Böyle soru mu olur

 182. ibrahim

  Temmuz 3, 2014 at 12:18 pm

  Hocam ben 23 yaşındayım boyum 169 bu hareketler benim boyumun uzamasında yardımcı olur mu

  • yasinolmez

   Temmuz 3, 2014 at 11:03 pm

   Olur

 183. buse

  Temmuz 2, 2014 at 11:37 pm

  neden süt yerine yoğurt önerdiniz merak ettim :)neyse artık 3cm 3cmdir başlıyorum 😀

 184. Halil

  Haziran 30, 2014 at 9:28 am

  Boyum 1.82 yaşım 14 Ne kadar uzarım

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 8:55 pm

   Maşallah. Uzarsın daha muhtemelen

 185. eylül bahar

  Haziran 28, 2014 at 10:58 pm

  Merhaba hocam ben 16 yaşındayım 55 kiloyum boyum 156 bu egzersizlerle 170e kadar uzayabilirmiyim birde süt içmenin üzerinde etkisi varmı

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 8:56 pm

   Uzayabilirsin yaşın genç. Süt yerine yoğurt öneriyorum

 186. beyza

  Haziran 27, 2014 at 7:48 pm

  boy: 1,67
  kilo: 57
  yaş: 14
  bu hareketleri 3 4 ay düzenli olarak yapsam uzarmıyım uzarsam en fazla ne kadar olabılırım

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 8:59 pm

   Genetiğine bağlı fakat uzaman mümkün görünüyor

 187. canöö

  Haziran 27, 2014 at 7:04 am

  boy=165
  yaş=17
  bu hareketleri uygularsam kaç günde uzadığımı görürüm?

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:03 pm

   Bir kaç ayda farkı görmeye başlarsın

 188. canöö

  Haziran 27, 2014 at 7:02 am

  boy=165
  yaş=17
  bu hareketleri uygularsam kaç gün uzadığımı görürüm?

 189. buse

  Haziran 24, 2014 at 5:35 pm

  benim yaşım 20 170 boyundayım ama ben 5cm daha uzamak istiyorum bunları hergün yapsam uzarmıyım ypksa çok mu uçuk bi rakam 5cm yaşıma göre

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:03 pm

   5cm olmasa da 3 santim civarı sonuç alanlar mevcut

 190. Birhan

  Haziran 23, 2014 at 11:51 am

  Benim Yaşım 15 Boyum 1.45 Falan Bu Hareketleri Yaz Tatili Boyunca 3 Ay Yapsam Bol Bol da Süt İçsem Uzama 3 Aya Kaç Cm Olarak Yayılır. Tabi Sadece Yazın Yapacak Değilim

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:04 pm

   Rakam veremem ama kesinlikle faydasını görürsün. Yoğurt da ye

 191. buse

  Haziran 22, 2014 at 11:19 am

  yasin abi benim yasım 16 1 nısanda 16 ya gırdım yanı sey boyum 158 ablam olctugunde 159 dedı bu hareketlerı yapsam 2 3 ay boyum tahmınen 1 65 olur mu bıde 45 kıloyum yemekten sonra mı yapsam once mı cevaplarsan cok mutlu edersın benı 🙂

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:05 pm

   Ne zaman yaptığın önemli değil fakat uzama çağındasın 2-3 aydan daha fazla yapmaya çalış kesinlikle toplamda 5-6 santimden fazla faydasını görebilirsin

 192. melis

  Haziran 20, 2014 at 8:03 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım boyum 1.57 civarı 49 kiloyum düzenli olarak yaparsam ne kadar uzarım bilgilerinizle tahmini bir sayı söyleyin lütfen. Ayrıca bu hareketleri günde kaç kez yapmalıyız?

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:07 pm

   Sayı söyleyemem zaten büyüme çağındasın ama toplamda ekstradan 5-6 santim kadar katkısı olabilir düzenli yaparsan

 193. yunus

  Haziran 20, 2014 at 4:44 pm

  slm benim 18 e girmeme iki ay var boyum 167 bu hareketleri yaparsam boyum uzarmı?

 194. ela

  Haziran 19, 2014 at 11:39 am

  slm bn 15 yasındayım boyum1.50 annem 1.50 babam 1.60 uzama sansım varmı bu hareketlerı yaparak kılomda 40 ne olur yardımınıza ıhtıyacam var bana bısey soleyın lutfen

  • yasinolmez

   Temmuz 2, 2014 at 9:08 pm

   Tabiki var ama mutlaka bu hareketleri düzenli olarak aylarca yap geç kalırsan uzama şansın azalır

 195. ela

  Haziran 19, 2014 at 11:25 am

  mrb bnm yasım 15 1.52 boyun var 3 ay bunu uygularsam ve gunluk 2.5 bardak sut ıcersem boyum 3 ayda 1.60 olurmu ? LUTFEN CVB VERIN

 196. soner

  Haziran 19, 2014 at 11:19 am

  merhaba. benim boy 1.70 ve 19 yaşındayım. acaba daha uzama şansım var mı bu hareketleri yaparak? 5 cm falan daha olsa fena olmaz aslında 🙂

 197. selen

  Haziran 17, 2014 at 9:27 pm

  Benim yaş 28 boy 150. Boy uzatma ameliyatı olmayı kafaya taktım.Bu saatten sonra egzersizler bende işe yaramaz.

 198. ayse

  Haziran 17, 2014 at 9:44 am

  yasım 15,5 16 ya girecegim boyum 1.60 sağlıklı besleniyorum bu hareketleri yaparsam uzar mıyım?

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:30 pm

   Uzarsın yaşın genç

   • ahmet

    Haziran 17, 2014 at 10:15 pm

    peki ne kadar uzun süre yaparsak o kadar fazla mı sonuç alırız? yani ben diyelim ki 3-4 cm atabildim bu programla daha fazla yaparsam daha fazla atabilir miyim boy? ya da maksimum ne kadar uzatıyor bu hareketler? 🙂

 199. Mert

  Haziran 16, 2014 at 9:30 am

  Merhaba . Günde 1 kez mi yapacağız bu uygulamayı ?

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:31 pm

   günde 1 kez yeterli

 200. ahmet

  Haziran 15, 2014 at 4:47 pm

  merhaba 19 yaşındayım boyum 1.81 ama 1.85 veya olabilirsem daha fazla olmak istiyorum sizce 4-5 cm atabilir miyim bu hareketleri düzenli olarak yapsam?

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:32 pm

   Olabilir düzenli yaparsanız

 201. Erdem Bozdoğan

  Haziran 15, 2014 at 3:44 pm

  Merhaba. Benim yaşım 13. Boyum 1.40-1.41 civarı. Annem normalden biraz kısa, babam ise 1.80-1.85 boylarında. Bunları yaparsam ne akdar uzarım en kısa zaman içinde.

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:32 pm

   Rakam veremem ama büyümene ekstradan katkı sağlayacağı bir gerçek.

 202. kadir

  Haziran 15, 2014 at 9:08 am

  hocam yas 18 boy 1.80 kilo 63 ama milli taekwondocuyum bu hareketlerin cogunu yapiyom sut iciyom uykum yerinde boyumun 1.85 olma ihtimali varmi varsa bu hareketlerle ne zamna kadar olur gunluk yaparsam soylerseniz cok sevinirim

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:33 pm

   Süre veremem ama düzenli yaparsan olma ihtimalin var

 203. Ela

  Haziran 15, 2014 at 8:56 am

  15,5 Yaşındayım boyum 1.58 falan bu hareketleri yaz tatili boyunca yaparsam yaklaşık olarak ne kadar uzarım ?

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:33 pm

   Bu hareketleri düzenli olarak hep yap boyunun uzamasına ekstradan oldukça katkısı olacaktır rakam veremem

 204. müge

  Haziran 14, 2014 at 8:13 am

  15 yaşındayım boyum 163 cm 173 2 sene içerisinde olur mu

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:34 pm

   Büyüme çağındasın genetiğin izin verirse bu hareketlerin de yardımıyla olabilirsin

 205. İbrahim

  Haziran 11, 2014 at 11:53 am

  Boy 1.60 kilo 45 3 ayda hergün düzenli olarak yapsam ne kadar olur acaba

  • İbrahim

   Haziran 11, 2014 at 12:06 pm

   yaş 18

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:37 pm

   3 santim sonuç alanlar mevcut

 206. Talat

  Haziran 11, 2014 at 6:49 am

  Hocam benim boyum 178 civarı yaşım 16 olacak 22sinde kilom 65 hedefim 190 Air Alert programını da yapıyorum hergün 500 ml süt içiyorum basketbol oynuyorum 2 senedir bu hareketler uzamamı hızlandırır mı?

  • Talat

   Haziran 11, 2014 at 6:50 am

   Babamın boyu 1 93 annemin boyu 1 75

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:38 pm

   Bu hareketler kesinlikle uzamanı hızlandırır genetiğin de iyi gözüküyor

 207. asya

  Haziran 10, 2014 at 2:19 pm

  16 ya giricem.boyum 1.50 sizce bu hareketleri yaparak uzarmıyım

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:38 pm

   Uzarsın

 208. Batuhan

  Haziran 10, 2014 at 10:54 am

  Hocam Eylül’de 15 yaşıma gireceğim şu an boyum 1.70 babam 1.63 annem 1.65 2-3 yıl önce boyum hemen uzardı fakat birkaç aydır boyum hiç uzamıyor.bu hareketleri düzenli yaparsam boyum kaç cm olur tahminen?

  • yasinolmez

   Haziran 17, 2014 at 5:38 pm

   Uzamana faydası olur ne kadar uzayacağını bilemem ama faydası olduğu kesin

 209. elif

  Haziran 10, 2014 at 7:18 am

  Hocam yasim 15 boyum 1.69 bu hareketleri yaparak kaç santim uzarim

 210. voleybolcuu

  Haziran 9, 2014 at 10:59 am

  MERHABA HOCAM 16 YAŞINDAYIM BOYUM 1.78 AMA VOLEYBOLCU OLDUĞUM İÇİN BOYUM BİRAZ YETERSİZ BOYUMUN 1.82 OLMASI İÇİN BU PROGRAMI KAÇ AY UYGULAMAM LAZIM ??

  • yasinolmez

   Haziran 9, 2014 at 12:51 pm

   zor bir şey değil bu programı uygulamak 10 dakikanı almaz. Ben senin yaşında olsam alışkanlık haline getirip bir kaç yıl uygularım ne zararı olabilir? ama yararı çok olur.

   • voleybolcuu

    Haziran 9, 2014 at 5:49 pm

    siz uyguladınız mı? uyguladıysanız ne kadar sürede ne kadar uzadınız ??

 211. voleybolcuu

  Haziran 9, 2014 at 10:57 am

  merhaba hocam ben 16 yaşındayım boyum 1.78 ama voleybolcu olduğum için boyum biraz yetersiz boyumun 1.82 olması için bu egzersizleri kaç ay yapmam lazım ??

 212. yusuf

  Haziran 8, 2014 at 7:28 pm

  su ne i-su işe yararmı boy uzatırmı ?

  • yusuf

   Haziran 8, 2014 at 7:29 pm

   su boy uzamaya yararmı

   • yasinolmez

    Haziran 9, 2014 at 12:52 pm

    Bol su içmek omurların arasındaki su oranına destek olacağı için boy üzerine de olumlu katkısı vardır

 213. ada

  Haziran 8, 2014 at 7:23 am

  9 Yaşındayım bende yapsam olurmu ?

  • yasinolmez

   Haziran 8, 2014 at 5:27 pm

   😀 Olur

 214. yusuf

  Haziran 7, 2014 at 7:28 pm

  yaşım 15.boyun 1.56 kilom 50 sigara içiyorum boyum uzarmı

  • yusuf

   Haziran 7, 2014 at 7:29 pm

   hocam nolur bişeyler söle boyum uzaması için bide 11.12 gibi yatıom

  • yasinolmez

   Haziran 8, 2014 at 5:27 pm

   Yatabildiğin kadar erken yat. Sigarayı bırak. Bol su iç, iyi beslen ve bu egzersizleri yap anca bu şekidle uzarsın

 215. Burak Aydın

  Haziran 6, 2014 at 7:41 pm

  Peki bu hareketleri yapmak için belirli bir saat lazım mı yani kaç saat yapmalıyız ve hangi saatler arası yapmalıyız?

  • yasinolmez

   Haziran 8, 2014 at 5:29 pm

   İstediğin zaman yapabilirsin yatmadan önce olabilir mesela ama farketmez

 216. derya

  Haziran 3, 2014 at 7:44 pm

  Deneyen varsa tecrübesini bizimle paylasabilir mi çünkü pek umudum yok 18 yaşında uzama durur die biliyorum

  • yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:32 pm

   uzama 22ye kadar devam eder

 217. mucahit

  Haziran 3, 2014 at 5:59 pm

  18 yasindayim boyum 1.77 kilom 70 bu sayfadaki butun hareketleri yapmam gerekiyomu ve gunde sadece 1 sefer mi yapmaliyim en kisa surede boyumu uzatmak istiyorum tesekkurler

  • yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:32 pm

   Yapabildiğin kadar yap hareketleri hepsini yapabiliyorsan hepsini yap. Günde 1 kere yeterli her gün yap

 218. Enes

  Haziran 3, 2014 at 3:31 pm

  Yaşım 18 boyum 1.72 babamla aynı boydayım abim 1.85 1.77 olmak istiyorum egzersiz programına başladım 2 hafta oldu sizce o boya ulaşabilir miyim ve programı günde iki kere uygulamamın extra bi faydası olur mu

  • yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:34 pm

   Yani rakam veremem ama uzayabilirsin gibi görünüyor 22ye kadar uzama yavaş da olsa devam ediyor. Bu egzersizlerle uzama ihtimalini maksimum seviyeye çıkartabilirsin. Günde 2 kere uygulayabilirsin düzenli olarak yapmaya devam et ama

 219. nisa

  Haziran 1, 2014 at 3:17 pm

  Ben 14.5 yasındayım. Boyum 1.47 kilom 47. Tekvandoya gidiyorum.sürekli antrenmana gittiğim için biraz kilo verdim ama kilomu tam bilmiyorum bir iki ay önce 47ydi. sizce bu hareketlerle boyum uzar mı. Bir de bir.spor salonunun boy uzatma programına katılmayı düşünüyorum,faydalı olur mu.Bu arada annem 1.56 babam 1.66 boyunda

  • yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:37 pm

   Genetik olarak kısa bir yapınız var fakat henüz 14 yaş erken uzama şansın var. Boy uzatma egzersizlerinde de bu hareketlerin dışında çok fazla bir şey yaptırcaklarını sanmıyorum istersen 1 ay dene. Bu hareketleri uzun vadeli yapman sana çok ama çok katkı sağlayacaktır yapmanı öneririm

 220. uğurumo

  Mayıs 30, 2014 at 4:27 pm

  merhaba hocam sorularım şunlar
  1)yaşım 18 kaç yaşıma kadar uzaya bilirim ?
  2)boyum 1.71 hedefim 1.80 uzaya bilirmiyim mümkünmü ?
  3)uzarsamda ne kadar süremi alır?
  4)omuzlar genişlermi bu hareketlerde?

  Teşekkürler

  • yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:39 pm

   Merhaba
   1) 18-19dan sonra yavaşlasa da 22ye kadar devam eder
   2) Malesef nerdeyse 10 santim mümkün olmaz gibi 3-4 santim alabilirsin çaba gösterirsen o da
   4) Bu bir süreçtir yani 2hafta uyguladım 5 santim boyum uzadı diye bir şey yok. Sen 3 yıl içinde 2 santim uzayacaksan, bu hareketleri de düzenli olarak uzun süre yaptığında 3 yılda 2 santim yerine 5-6 santim uzamış olursun gibi. Anladın umarım demek istediğimi

 221. Soner

  Mayıs 29, 2014 at 3:02 pm

  Yaşım 20 boyum 173 ne kadar uzamam mümkün acaba…

  • yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:39 pm

   2-3 santime kadar sonuç alanlar mevcut yeter ki düzenli yap

 222. hira kanbir

  Mayıs 29, 2014 at 2:02 pm

  benim yaşım 1.66 cm 11 yaşındayım annem 1.60 babam 1.83 ben 1.80 olurmuyum

  • yasinolmez

   Haziran 5, 2014 at 12:39 pm

   11 yaşa göre 1.66 boy gayet iyi olabilirsin egzersizlerini de yap

 223. Emre

  Mayıs 26, 2014 at 7:04 pm

  Hocam yaş 19 boy 1.72 ama sanki 2 senedir uzamıyorum. uzamamam durmuş olabilir mi ne yapmalıyım

  • yasinolmez

   Mayıs 28, 2014 at 10:55 pm

   Bu hareketleri yapabilirsin mesela 🙂

 224. musty

  Mayıs 24, 2014 at 11:56 am

  Yas 16 boy 170 kas yapmak istiyorum fakat 178-180gibi boylara ulasmak istiyorum sizce mumkunmu birde bu hareketleri gunde bir defa yapsam yeterlimidir cok tesekkur ediyorum

  • yasinolmez

   Mayıs 28, 2014 at 10:58 pm

   Genetiğe göre değişir ama imkansız değil olabilirsin. Bu hareketleri günde 1 kere yapman yeterli

 225. yusuf

  Mayıs 24, 2014 at 7:32 am

  bu hareketler omurga düzeltmeye yönelik benim bacak boyu uzatmaya yönelik hareketler yapmam lazım hocam var mı böyle bir program teşekkürler

  • yasinolmez

   Mayıs 28, 2014 at 10:58 pm

   Bacak boyu için bir egzersiz mevcut değil

 226. Zeynep Deniz

  Mayıs 20, 2014 at 6:18 pm

  13 yaşındayım. Boyum 162 falan. Her gün 2-3 bardak süt içiyorum ama peynir, yoğurt ve ayran ağzıma sürmem. Bu hareketler ile beraber 170 ve üstü olabilir miyim?

  • yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:42 pm

   yaşın henüz 13 genetiğin de izin verirse bu hareketlerle birlikte fazlasına da ulaşman mümkün. Bu arada günlük süt tavsiye ederim

 227. sude

  Mayıs 20, 2014 at 5:54 pm

  Boyun 1.55 14 yaşındayım kilom 40. Bu harektleri yaparsam uzama imkanım kaç olur. Annemin boyu 1.58 babamınki 1.75

  • yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:42 pm

   Bu yaştan itibaren düzenli olarak hareketleri uygula 1.70i geçmen zor değil

 228. Gökhan

  Mayıs 19, 2014 at 9:05 pm

  Yaş 17 boy 160 anne boy 143 baba boy 168 bu hareketleri yaparsam 5 cm etkisi olurmu

  • yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:45 pm

   Olabilir hemen başla ve düzenli yap

 229. ayşe

  Mayıs 19, 2014 at 8:29 pm

  14 yaşındayım 1.68 boyum var bu hareketleri yaparsam 1.75 olur muyum? Kilom 52

  • yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:46 pm

   genetiğin izin veriyorsa büyük ihtimal olursun çünkü yaşın henüz oldukça genç fakat düzenli ve uzun süre yapman şart

 230. Sinan

  Mayıs 19, 2014 at 12:02 pm

  Yasım 26 boyum 165 kilom 57 , büyüme 21 22 ye kadar dewam eder deniyor , 26 yasında biri için uzamak mümkünmü, bu egzersizler bende işe yararmı hocam şimdiden teşekkürler

  • yasinolmez

   Mayıs 21, 2014 at 10:49 pm

   Boy uzaması 21-22de son bulur doğru. Fakat biz bu egzersizlerde omurların arasını açarak boy uzatması elde ediyoruz. Yani bu her yaş için standart bir uzama sağlıyor o nedenle. Programı düzenli uygulayıp 3-4 santime kadar uzama sağlayanlar oldu. Deneyebilirsin 🙂

 231. Beren

  Mayıs 15, 2014 at 8:41 pm

  Iyi günler ben 18.5 yaşındayım 13 yaşımda ilk adetimi gördüm annem 155 babam 175 ben 158 boyundayim en az 160 olmak istiyorum istediğim meslek için 2 cm ye ihtiyacım var lütfen yardım edin işe yarar mı ?

  • yasinolmez

   Mayıs 19, 2014 at 11:00 am

   Kesinlikle yarar düzenli uygulayın

 232. Elif

  Mayıs 15, 2014 at 4:18 pm

  Merhaba, 14 yaşındayım ve boyum 156.Bu egzersizleri uzun bir süre devamlı uygulayarak 170 olabilir miyim ?

  • yasinolmez

   Mayıs 19, 2014 at 11:03 am

   yaşın henüz 14 uzun süre alışkanlık haline getirip bu egzersizleri uygularsan dilediğin boya genetiğin de izin verirse ulaşabilirsin

 233. deniz

  Mayıs 15, 2014 at 4:16 pm

  Merhaba,16 yaşındayım boyum 158.Acaba 165 167 olabilir miyim?

  • yasinolmez

   Mayıs 19, 2014 at 11:03 am

   Olabilirsin büyüme çağın devam ediyor düzenli ve uzun süre uygulaman şart

 234. Nil

  Mayıs 14, 2014 at 5:42 pm

  Merhaba 15 yaşındayım boyum 1.68 kilom 52 voleybolcuyum daha çok uzamam lazım +1.75 omurganın açılıp esnemesi boy için yeterli mi?bacak için önerebileceğiniz bir şey var mı?

  • yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:13 am

   kesinlikle bu egzersizleri düzenli şekilde uzun süreler alışkanlık haline getirip uygulanman lazım. Yaşın henüz ufak kesinlikle çok daha faydasını görürsün

 235. Fırat

  Mayıs 13, 2014 at 4:32 pm

  Merhaba yaşım 16 boyum 173 kilom 60.Acaba 180 185 gibi boylara ulaşabilirmiyim?

  • yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:14 am

   yaşın 16. büyüme çağın devam ediyor bu hareketler sana oldukça katkı sağlar düzenli yapman şart

 236. ömer f.

  Mayıs 13, 2014 at 1:46 pm

  abi ben fitness’a başladım göğüs press i ve bacak falan çalışsam boy uzamasına bir etkisi olur mu veya neler yapmayalıyım uzaması için?

  • yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:16 am

   bunları yapabilirsin 🙂

 237. deniz

  Mayıs 11, 2014 at 3:01 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım kilom 60 bu hareketleri yaparsam ne kadar uzama şanm var ve ne kadar süre devam ettirmeliyim simdiden tesekkurler boyum 168

  • yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:17 am

   epey uzama şansın var düzenli şekilde aylarca yapıp alışkanlık haline getirirsen genetiğine de bağlı fakat ekstradan 4-5 santim katkısı olabilir

 238. deniz

  Mayıs 11, 2014 at 3:00 pm

  Merhaba ben 15 yaşındayım kilom 60 bu hareketleri yaparsam ne kadar uzama şanm var ve ne kadar süre devam ettirmeliyim simdiden tesekkurler

 239. melek

  Mayıs 11, 2014 at 1:26 pm

  mrb ben 19 yaşına gireli 1 ay oldu 1. 50 boyum kilom 65 boyumdan hiç memnun değilim lütfen yardımınıza ihtiyacım artık uyku beslenme düzenime dikkat ediyorum süt içmeye başladım günde 1 litre bu hareketleri ne kadar zamanda yapmam lazım mesela kaç santim uzama şansım var cvp nızı bekliyorum şimdiden tşkrler 🙁

  • yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:18 am

   sürekli yap büyüme 21-22 yaşına kadar devam eder. kilo vermek için de bel ve basen inceltme hareketlerini yapabilirsin sitemizde mevcut

 240. Asu

  Mayıs 11, 2014 at 12:49 pm

  Merhaba yasim 14 yakinda 15 olacagim boyum arkadaslarima gore cok kisa 1.56 babam 1.78 annem 1.62bu egzersizleri duzenli sekilde yapsam gunluk sutumu icsem boyumda kac santime yakin uzama olur? Simdiden tesekkurler

  • yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:19 am

   günlük süt iç. yaşın daha genç oldukça faydasını görürsün tam zamanındasın bunları yapmak için

 241. abdulah

  Mayıs 11, 2014 at 10:10 am

  merhaba 17 yaşındayım boyum 1.67 bu hareketleri yaparsam boyum uzamaya devam edermi. boyumun uzamasını çok istiyorum

  • yasinolmez

   Mayıs 15, 2014 at 11:20 am

   eder abdullah düzenli olarak aylarca yapman gerek. 21-22 yaşına kadar büyüme devam eder çünkü

 242. yonca

  Mayıs 8, 2014 at 6:17 pm

  14 yasındayım 1.50 boyundayım en kısas surede kac cm uzarım

  • yasinolmez

   Mayıs 9, 2014 at 11:46 am

   Düzenli yaparsan genel toplam 3ila 5 santim katkısını görebilirsin

 243. yonca

  Mayıs 8, 2014 at 6:15 pm

  yasım 14 1.50 boyundayım tahminen en kısa surede kac cm uzarım

 244. addg

  Mayıs 6, 2014 at 7:51 pm

  bu hareketler sadece bel kısmını mı uzatıyor

 245. betül

  Mayıs 6, 2014 at 2:25 pm

  yaşım 17 boyom 1.54,5 altıncı sınıftan itibaren dörtbuçuk cm uzadım bu hareketleri yapsam uzarmıyım

  • sinem

   Mayıs 6, 2014 at 2:33 pm

   babamın boyu 1.85 annemin 1.57 ben 17 yaşındayım boyum 1.54 5 senede 4 cm uzadım bu hareketleri yaparsam uzarmıyım.. boyumun uzaması durmuş olabilir mi??

 246. Gökhan

  Mayıs 6, 2014 at 12:43 pm

  bnm yaş 17 boy 160 babam 168 annem 143 bu hareketleri yaparsam 1 yıl boyunca peki işe yararmı uzarmıyım

 247. ozcan

  Mayıs 5, 2014 at 7:03 pm

  Bu antrenmanlar kaç yaş için geçerli acaba

 248. eylül

  Mayıs 5, 2014 at 6:16 pm

  Ben 15 yaşındayım boyum 1.60 bu hareketleri düzenli yaparsam 1.65 olur muyum??

 249. Çağla

  Mayıs 5, 2014 at 4:26 pm

  Benim boyum 1.63 13 yaşındayım annemin boyu 1.70 babamın 1.80 hareketleri düzenli yaparsam uzayabilir miyim ?

 250. Çağla

  Mayıs 5, 2014 at 4:23 pm

  Benim yaşım 13 boyum 1.63 bu harekeleri düzenli yaparsam uzama şansım var mı?

 251. İbrahim

  Mayıs 2, 2014 at 8:12 pm

  Boy uzamasının ailedeki bireylerle hemen hemenn aynımı olur diyelim ki ; babam 1.68 annem 1.66 falan bende o civarlarda olurmuyum yoksa bir alakası yokmu ?

  • yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:17 am

   tabiki var buna genetik deniyor

 252. Emir Sayar

  Mayıs 1, 2014 at 2:00 pm

  Mesela 4 set yapın demişsiniz.Set derken neyi kastediyorsunuz anlamadım ?

  • yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:21 am

   4 kere yani

 253. Ali

  Mayıs 1, 2014 at 10:12 am

  Benim yaş 17 boy 160 bu egzersizleri yapsam bu yaştan sonra 170 yada 170’e yakın olurmu bu egzersizleri günde bir kere mi yapıyım?

  • yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:22 am

   evet olabilirsin henüz yaşın 16 ama düzenli yapmak şart

   • Ali

    Mayıs 3, 2014 at 9:06 pm

    yaş 17 de dedinizya düzenli yap sporu günde bir keremi yapıyım.

 254. Deniz

  Nisan 30, 2014 at 3:29 pm

  benim boyum 150 cm babamın boyu 174 cm annem 155 cm felan yasım 15, bu egzersizleri hep uygulasam 165 felan olur muyum?

  • yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:22 am

   Gayet tabi olabilirsin ama düzenli olarak uzun süre yap bu hareketleri kolay zaten

 255. Esra

  Nisan 30, 2014 at 1:07 pm

  merhaba yaşım 20 boyum 1.58 hergün bu hareketleri yaparsam boyumda uzama olur mu

  • yasinolmez

   Mayıs 3, 2014 at 11:26 am

   boy uzaması 22 yaşına kadar devam eder bu hareketleri her gün yaparsan boy uzamana katkısı olur 2-3 santim de olsa

 256. Sevdar

  Nisan 29, 2014 at 3:34 pm

  Merhaba 16 Yaşındayım boyum 1.45 bunu her gün yapsam bide günde 2 defa süt içsem sabah akşam ne kadar uzama olur teşekkürler

  • yasinolmez

   Nisan 29, 2014 at 9:43 pm

   Merhaba genetiğe bağlı değişir ama büyüme çağındasın bu hareketleri yıllarca yapmaya çalış kesinlikle çok faydasını görürsün bu arada pastorize değil de günlük süt tercih etmeni öneririm

 257. OKN

  Nisan 29, 2014 at 8:31 am

  MERHABA… YAŞIM 18 BİR KAÇ HAFTADAN BERİ BU HAREKETLERİ YAPMAKTAYIM ŞUAN Kİ BOYUM 1,65. 1,70 VEYA DAHA ÜSTÜ OLABİLİR MİYİM? YADA BU KISA BOYLULUK GENETİK OLABILIR MI AİLEDEN DE KAYNAKLANIYOR MU YANI? ŞUAN BABAMLA AYNI BOYDAYIZ… YARDİMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ… TEŞEKKÜRLER…

  • yasinolmez

   Nisan 29, 2014 at 10:47 am

   Boy büyük oranla genetiğe bağlıdır fakat 18 yaşında büyüme devam eder(21 yaşına kadar) siz bu egzersizleri yapmaya devam ederseniz boy uzamanıza katkı sağlayabilirsiniz

 258. cem

  Nisan 27, 2014 at 9:55 pm

  birşey daha sormak istiyorum peki bunu kaç ay yapmam lazım ve yanında fitness yapsam sorun olrmu

  • yasinolmez

   Nisan 29, 2014 at 10:53 am

   Fitness antremanlarının sonunda yapabilirsin mesela sorun olmaz. Alışkanlık haline getirip aylarca yapman iyi olur. Zaten pek zaman almıyor alıştığın zaman

 259. cem

  Nisan 27, 2014 at 11:25 am

  YAŞIM 17 BOY 160 BUNLARI DENEDİKTEN SONRA Bİ 5 CM ETKİSİ OLURMU

  • yasinolmez

   Nisan 27, 2014 at 1:22 pm

   yaşın daha genç fazlası da olabilir

 260. Burcu

  Nisan 26, 2014 at 12:10 pm

  Yaşım 16 boyum 160 bu hareketleri ne kadar yaparsam 170 olma ihtimalim var ?

  • yasinolmez

   Nisan 27, 2014 at 1:22 pm

   16yaş büyüme hızla devam ediyor bu hareketler boyuna oldukça katkı sağlar yapmalısın ihtimalin var

  • memo

   Mart 13, 2015 at 8:10 pm

   Yaw herkes uza rmiyim diyor 25 yaştan sonra bu hareketleri yaparak uzayan varmi bide bu hareketler bacakları zayiflatiyormu

 261. seher

  Nisan 24, 2014 at 4:36 pm

  18 yaşındayım boyum 1.50 bu hareketleri hergün düzenli yaparsam kaç cm uzarım?

  • yasinolmez

   Nisan 27, 2014 at 1:26 pm

   Denemen gerek 18 yaş büyüme çağın devam ediyor bu egzersizler sana fayda sağlayacaktır

 262. filiz

  Nisan 23, 2014 at 12:37 pm

  Yasim 20 boyum 150 bi faydsi olur mu

  • yasinolmez

   Nisan 24, 2014 at 3:34 pm

   Olur 22 yaşına kadar boy uzaması yavaş da olsa devam eder

 263. Alkan

  Nisan 21, 2014 at 7:08 pm

  hocam yasım 18 boyum 177 cm bu hareketlerı yaparsam kac cm e kadar gelebılırım

  • yasinolmez

   Nisan 22, 2014 at 11:11 am

   Genetiğine göre 1.82lere doğru gidebilirsin

 264. yusuf

  Nisan 21, 2014 at 5:06 pm

  hocam 18 yaşındayım doktorlar belli bir yaştan sonra kıkırdakların kapanıp kemik uzaması duruyor diyolar yinede bu antreman uzatır mı

  • yasinolmez

   Nisan 22, 2014 at 11:13 am

   Evet doğru diyor fakat 21-22 yaşında kıkırdaklar tam olarak kapanıyor

 265. nil

  Nisan 21, 2014 at 9:38 am

  bu hareketleri yapsam boyum uzar mı yaşım 34 ne yapmalıyım

  • yasinolmez

   Nisan 22, 2014 at 11:13 am

   Uzar denemesi bedava 🙂

   • selin

    Mayıs 15, 2014 at 3:08 pm

    Yasim 15 boy 1.60-63arasi zayflamak isdiyorum ise yararmi?

    • yasinolmez

     Mayıs 19, 2014 at 11:04 am

     Bu zayıflama programı değil 🙂

 266. emo

  Nisan 20, 2014 at 5:32 pm

  yaşındayım benim için faydası olurmu

  • yasinolmez

   Nisan 20, 2014 at 7:54 pm

   Yaşını da yazsaydın keşke 😀

 267. Aysu

  Nisan 19, 2014 at 4:41 pm

  Merhaba ben 15 yasindayim 43 kiloyum ve boyum 1.53 bu hareketleri ne kadar yapmaliyim yaparsam boyum uzar mi ve ne kadar uzar ? Soylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler…

  • yasinolmez

   Nisan 20, 2014 at 12:02 pm

   Boyunun uzamasına faydası elbet olur fakat düzenli yapman şart

 268. yusuf

  Nisan 19, 2014 at 11:22 am

  hocam yaş 18 boy 1.72 hedef 1.78 uzarmı diye sormucam cevabını biliyorum dene diceksin 😀 ben şeyi soracağım şu uzamax boy uzatırmı? birde çemen tohumu yağı var onuda denedim uzamadım bu egzersizleri deneyeceğim şimdiden sağol

  • yasinolmez

   Nisan 20, 2014 at 12:04 pm

   Genetiğe göre değişir ama etkisi olacağı %100. Başka şeylere girme para tuzağı çok şey var. Egzersizleri düzenli yap uzamana katkısı olacaktır

 269. deniz

  Nisan 19, 2014 at 8:38 am

  Hocam boyum 169-170 civarı yaşım 15 Annemin boy 168 babamın boy 170 kilom 61 bu egzersizi yapmaya başlasam ne kadar boyum uzar

  • yasinolmez

   Nisan 19, 2014 at 10:24 am

   Hiç durmadan düzenli olarak devam et etkisini göreceğine emin ol

 270. İlayda

  Nisan 19, 2014 at 8:28 am

  Merhaba , boyum 170 kilom 60 15 yaşındayım her sabah düzenli sütümü peynirimi yumurtamı ekmeğimi hepsini yiyorum bu antremanları yapsam ne kadar uzarım yada uzayabilir miyim ?

  • yasinolmez

   Nisan 19, 2014 at 10:25 am

   Merhaba İlayda. Yaşın henüz genç büyüme çağındasın bu egzersizlerle birlikte oldukça uzama şansın var zaten 1.70 bir bayan için oldukça uzun ve yeterli bir boy zaten henüz 15 yaşındasın

 271. Arda

  Nisan 14, 2014 at 7:43 pm

  Abi 13 yaşındayken boyum 1.68 di şu an 16 yaşındayım1.84 boyum uzamıyor her hafta ölçüyorum değişiklik var mı diye amatör basketbolcuyum 1.95 i geçmek istiyorum neler yapmalıyım ??? :/

  • yasinolmez

   Nisan 14, 2014 at 8:58 pm

   Kafana takma 21 yaşına kadar uzarsın

 272. emre

  Nisan 14, 2014 at 7:41 pm

  yaşım 17 boyum 160 bu egzersiz beni ortalama ne kadar uzatır ?

  • yasinolmez

   Nisan 14, 2014 at 8:59 pm

   Dene ve gör uzatır yaşın genç

 273. serkan kahramanlı

  Nisan 12, 2014 at 5:57 am

  hocam benim yaşım 15 boyuum 166 annemin boyu 156 babamınki ise 165
  ben bu hareketleri hergün düzenli olarak uygulasam erken yatıp erken kalksam süt ve süt ürünleri gibi şeylerle beslensem boyun 1 sene sonra
  5-10 arası uzarmı?

  • yasinolmez

   Nisan 12, 2014 at 11:09 pm

   evet uzayabilir denemekten zarar gelmez başla hemen 🙂

 274. eda

  Nisan 11, 2014 at 5:48 pm

  16 yaşındayım boyum 160 kilom 55 düzenli yaparsam uzar mıyım?

  • yasinolmez

   Nisan 11, 2014 at 8:24 pm

   uzarsın başla

   • eda

    Nisan 13, 2014 at 3:53 pm

    düzenli olarak yaparsam en fazla kaç cm uzarım ? 🙂

    • eda

     Nisan 22, 2014 at 3:02 pm

     boyum şimdş 161 düzenli yaparsam boyum kaç olur

     • yasinolmez

      Nisan 24, 2014 at 3:39 pm

      Yap da görelim bakalım kaç olcak 🙂

 275. Ömer

  Nisan 10, 2014 at 1:15 pm

  Abi bir şey daha sorcam. Beslenme ile ilgili ne önerirsin? Kaç öğün yemeliyim tatlı fazla yememeli miyim?

  • yasinolmez

   Nisan 11, 2014 at 8:25 pm

   beslenme bölümünü bunun için oluşturduk 🙂

   • ömer

    Nisan 12, 2014 at 5:50 pm

    yok abi biliyorum beslenme bölümünü takip ediyorum da boy uzaması için sordum balık falan diyorlar. Sen neler önerirsin?

 276. Erdivarol

  Nisan 10, 2014 at 1:08 pm

  hocam yaşım 19 boyum 175 sakalım da fazla çıkmıyor o kadar 2 haftada bir kesiyorum ama o da az.Boyum 180 olur mu ileride hocam bu egzersizleri yaparak ?Bu arada hiç yüzmedim şu ana kadar bu yaz yüzmeye başlayacağım çok değiştirir mi boyumu yüzme sporu ?

  • yasinolmez

   Nisan 11, 2014 at 8:26 pm

   egzersizlere derhal başla olabilirsin

 277. kendi

  Nisan 9, 2014 at 12:08 pm

  boyum 155 ,kilom 45 ,15 yaşındayım 1 ay düzenli olarak yapsam kesin boyum uzarmı uzarsada tahmini olarak kaç cm uzar

  • yasinolmez

   Nisan 9, 2014 at 9:41 pm

   yaşın henüz genç büyüme çağındasın bu hareketleri yapmayı adet haline getir uzamana çok ciddi katkısı olur

 278. selin

  Nisan 8, 2014 at 6:00 pm

  boyunuzun uzaması bacağımızın incelmesini de sağlar mı

  • yasinolmez

   Nisan 9, 2014 at 9:41 pm

   Hayır

  • Elif

   Eylül 5, 2014 at 7:26 am

   Boy uzayınca zaten bacak da incelir öyle degilmi??? Herneyse hocam iyi günler benim soruma cevap verirseniz sevinirim sorum şu : bu egzersizleri günde daha fazla yapsak zararı olurmu?? Ve daha fazla yapsak daha çok faydası olabilirmi?? Teşekkürler..

   • Admin

    Eylül 16, 2014 at 12:44 pm

    Boy uzayınca bacak incelir ama bu hareketler bacak boyunu değil omurgayı uzatıyor. Hareketleri her gün yapmanız yeterlidir

 279. x

  Nisan 4, 2014 at 1:40 pm

  Merhaba yaşım 13 boyum 162-164 cm kadar ,kilom da 47 bu hareketler bacaklarımın uzamasında yararlı olur mu?Uzarsa tahminen yaklaşık kaç ayda ve kaç cm uzar? not:”bacak”

  • yasinolmez

   Nisan 7, 2014 at 11:52 am

   bu hareketler bacaktan ziyade omurgayı uzatır

 280. serhat

  Nisan 4, 2014 at 12:09 am

  – Hocam Merhaba.
  Ben 18 yaşındayım, Boy : 179 – Kilo : 61. Sorularım şunlar;
  -Bu hareketleri haftada kaç kez yapmalıyız?
  -Bu hareketler sayesinde esneklik kazanır mıyız ve omurga-omuz tarafında genişleme olur mu?
  -Son olarak hocam ben de biraz kamburluk var bu bende gerçekten takıntı haline geldi bu hareketler sayesinde kamburluğum düzelir mi? Sorularım bu kadar, şimdiden Teşekkürler.

  • yasinolmez

   Nisan 7, 2014 at 11:54 am

   Merhaba
   -Her gün yapabilirsin
   -Esneklik kazanırsın genişlemeden ziyade uzama olur
   -Kamburluğa doğrudan faydası vardır

 281. ömer

  Nisan 2, 2014 at 12:50 pm

  abi dediğim gibi 170 im 17 yaşındayım babam 178 annem 160 falan ben 12 yaşımdan beri basketbol oynuyorum. Kendimi bildim bileli süt içerim hergün hatta genelde tahıllı gevrekle birlikte, zıplarım hep ama bir sakatlığım var omuzumdan hill-sachs lezyonu diye bir sakatlık gelişimi etkiler mi bilemiyorum ama ben elimden geldiği kadar çabalıyorum. Beslenmenin etkisi var mı veya ne yemeliyim?

  • yasinolmez

   Nisan 3, 2014 at 2:03 pm

   Tamam güzel besleniyorsun dediğim gibi bu hareketleri de düzenli olarak yap faydasını elbet görüceksindir

 282. Sinankarakaş

  Nisan 2, 2014 at 6:03 am

  kardeş yaşım 19 boyum 1.82 1.85 yapmayı düsünüyorum kac ayda yaparım sence

  • yasinolmez

   Nisan 3, 2014 at 2:03 pm

   bir an önce başlaman lazım net bir rakam veremem dene ve gör 🙂

 283. melo

  Nisan 1, 2014 at 2:49 pm

  merhaba boyum 1.50ye yakın kilom 45 yaşım 14 sizce hergün egzersiz yapsam bir ayda ne kadar uzarım

  • yasinolmez

   Nisan 1, 2014 at 9:08 pm

   Melisa bu hareketleri şimdiden yapmaya başlarsan düzenli olarak 1 ay değil alışkanlık haline getirip bir kaç yıl egzersiz olarak birkaç günde bir yaparsan 20li yaşlara geldiğinde genetiğin de normalse 1.70in üzerine çıkabilirsin. Bol bol da süt iç kolay gelsin

 284. melo

  Nisan 1, 2014 at 10:38 am

  yaşım 14boyum 1.50ye yakın kilom 45 sizce her gün bu egzersizleri yapsam boyum uzar mı ?

  • yasinolmez

   Nisan 1, 2014 at 9:10 pm

   Uzar Melisa uzar 🙂

 285. serkan

  Mart 31, 2014 at 8:26 pm

  yaşım 23 boyumda 1.70 bu uzunluktan çok mutlu değilim açıkcası biraz daha uzun olmak istiyorum. hareketleri kaç günde bir yapmalıyım. bi egzersizde her hareket ne kadar tekrarla yapılmalı ? futbolla küçüklükten beri alakalıyım eklemlerim sıkışmasına neden olmuş mudur ?

  • yasinolmez

   Nisan 1, 2014 at 9:12 pm

   Futbolun eklemlerde bir nebze etkisi olduğu bir gerçek fakat asıl faktör genetik. Bu hareketleri her gün 1 kere yapsanız yeterli alıştıktan sonra egzersiz olarak hızlıca yaparsınız zaten düzenli yapmanız şart 2-3 santime kadar uzayabilirsiniz ama dediğim gibi kişiden kişiye göre değişiyor

 286. Emreasd

  Mart 29, 2014 at 8:56 pm

  Boyum 1.83 egzersizleri yapmaya başladım boyum kac olur yaşım 16

  • yasinolmez

   Mart 30, 2014 at 3:20 pm

   Büyüme çağındasın düzenli yaparsan 1.90ı geçersin büyük ihtimalle

 287. Emre

  Mart 28, 2014 at 8:27 pm

  1.83 boy 15 yaş ergenlik sonu 195 olur muyum? Egzersizleri yapmaya başlayacağım

  • yasinolmez

   Mart 29, 2014 at 11:17 am

   15 yaşında maşallah 1.83 boy 🙂 Muhtemelen olursun ama o kadar uzun boylu olmak çok da iyi bir şey değil eğer basketbolcu olmayacaksan

 288. ömer

  Mart 24, 2014 at 2:04 pm

  Yaşım 17 boyum 170 bu hareketleri düzenli olarak yapsam ne kadar uzarim hergün süt içiyorum.

  • yasinolmez

   Mart 25, 2014 at 12:05 pm

   21 yaşına kadar 3-5 santim kendini uzatma payın olur yaşın henüz 17 büyüme çağındasın zaten

   • ömer

    Mart 27, 2014 at 1:31 pm

    Abi ben 170im aslında iyi ama kas yapmak istiyorum ve 180 gibi boylarda daha iyi duruyor. Hergün süt içiyorum, basketbol oynuyorum, egzersiz yapıyorum, zıplıyorum, beslenmeme de dikkat ediyorum ama olmuyo umutsuzlanıyorum.

    • yasinolmez

     Mart 29, 2014 at 11:18 am

     Yaşın kaç?

     • ömer

      Nisan 1, 2014 at 4:54 pm

      17 abi 180 olayım yeter. hiç mi şansım yok..

     • yasinolmez

      Nisan 1, 2014 at 9:04 pm

      Güzel kardeşim önce hareketleri yapmaya başla düzenli olarak farkı göreceksin. Böyle baştan sormayla olmaz

 289. kısa

  Mart 23, 2014 at 10:10 am

  bu egzaersizler işe yaramaz mı yani üst bedenim dahada uzarsa berbat olur of of

  • yasinolmez

   Mart 23, 2014 at 8:11 pm

   Üzülmeyin. Doktora göründünüz mü

 290. kısa

  Mart 17, 2014 at 11:59 pm

  hocam üst vücuduma göre bacaklarım kısa ben bacaklarım uzasın istiyorum ama öylw böyle değil çok rahatsızım hatta bunalımda .. napıcam ben yardım edin bacaklarım uzasın istiyorum çok :'( yaşım 20

  • yasinolmez

   Mart 18, 2014 at 10:07 am

   Bacak uzatma hakında bir ortopedi doktoruna danışman daha doğru olacaktır çünkü bu egzersizler omurgayı uzatmaya yönelik

 291. ozanahmet

  Mart 16, 2014 at 5:33 pm

  yaşım 30 boyum 170 kilo 70 bu haraketlerin faydası olur mu ne kadar süre ve sıklıkla yapmam gerekir?

  • yasinolmez

   Mart 18, 2014 at 2:56 pm

   Olur. Düzenli şekilde haftada 3-4 yapın bırakmadan devam edin

   • Onur

    Haziran 15, 2016 at 9:06 am

    4set=4 kere mi?

 292. Murat mendeş

  Mart 16, 2014 at 9:33 am

  Haftanın 4 günüde vücut geliştirmeye gidiyorum .

 293. Murat mendeş

  Mart 16, 2014 at 9:28 am

  Abi peki günün en çok hangi saatinde yararlı olur. Bu arada boy 1.80 kilo 80 yaş 16

  • yasinolmez

   Mart 18, 2014 at 3:04 pm

   Antremandan hemen sonra yapabilirsin salonda

 294. yeşim

  Mart 12, 2014 at 2:59 pm

  26 yaşındayım bunları yapsam uzarmıyım?

  • yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 3:22 pm

   Düzenli uygulamayla 2-2,5cm uzama alanlar mevcut

 295. sakatcocuk

  Mart 11, 2014 at 7:30 pm

  aman arkadaşlar yapmadan önce biraz ısının yoksa benm gibi boynunuz tutulur.1 haftada düzeltebildim boynumu.5-10 dk ısının en az söylemesi benden.şimdi son hız devam

  • yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 11:46 am

   Bir nebze ısınmak elbet faydalıdır ama sakatlanacak kadar ağır bir egzersiz değil bu

 296. nur

  Mart 10, 2014 at 8:05 pm

  merhaba ben 21 yaşında bayanım. 1.60 civarı boyundayım. bu hareketleri yapmam işe yarar mı ? ne kadar sıklıkla yapmalıyım haftada kac kez ? son iki hareketi yapmazsamda işe yarar mı ? şimdiden teşekkürler.

  • yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 11:50 am

   Merhaba, bu hareketlerle verim alan okuyucalırımız mevcut. Her gün de yapabilirsiniz fakat olmuyorsa haftada 3-4 yapın yine de en az. Yapabildiğiniz hareketleri yapın yeterli.

 297. hatice

  Mart 10, 2014 at 4:34 pm

  Doktor dizlerimde büyüme çekirdeğimin kapandigini soyledi 15 yasindayim boyum 1.52 uzarmiyim ?

  • yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 11:52 am

   Dizi bilmiyorum fakat bu hareketler omurgayı gerdirerek uzama sağladığı için bir kaç santim de olsa fayda sağlayacaktır

 298. merve

  Mart 8, 2014 at 1:32 am

  benim baldırım çok kalın onu inceltmek için neler yapmam lazım çok ince olmasını istiyorum lütfen söyleyin?

  • yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 12:12 pm

   Bu egzersizleri yapmaya başla en basitinden

 299. merve

  Mart 8, 2014 at 1:31 am

  yaşım 15 boyum 1.50 bu haraketleri düzenli olarak yaparsam boyum 1.70 veye üstünü geçermi?

  • yasinolmez

   Mart 12, 2014 at 12:13 pm

   Sürekli düzenli yaparsan neden olmasın. Ama dediğim gibi alışkanlık haline getirmen gerek. Bol da süt iç

 300. İrfan

  Mart 5, 2014 at 1:10 pm

  Eller Ensede Yay Hareketini yaparken çok zorlanıyorum. Hafif gerdiğimde elim ayağım titreyecek kadar zorluyor. Bende skolyoz var ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?

  • yasinolmez

   Mart 7, 2014 at 1:21 pm

   Doktorunla görüştün mü? Bir görüş istersen bakalım yorumu ne olacak. Anlattığın kadar zorluyorsa o hareketi yapma doktorunla görüşene kadar

 301. melek

  Mart 3, 2014 at 5:22 pm

  hocam 18 yaşındayım boyum 1.58 düzenli yaparsam ne kadar uzayabilme şansım var acaba ?

  • yasinolmez

   Mart 3, 2014 at 8:54 pm

   21 yaşına kadar boy uzaması devam eder. Düzenli ve sürekli yapmayı alışkanlık edinirsen 3-4 santim uzayabilirsin. Çok da süt iç.

   • gaye

    Temmuz 2, 2015 at 10:27 am

    Ben 15 yaşındayım.kilom 52 sizce çok mu kiloluyom.kilomu göstermiyorum.fakat yani yaşıma göre fazla sanki ayrıca ben küçüklükten beri süt içiyorum amma velakin boyum 1.56 boyum uzamıyo sanki

    • AntremanNET

     Temmuz 7, 2015 at 3:33 pm

     Bu egzersizlerin faydası olacaktır yapmaya çalış

 302. iskender

  Mart 2, 2014 at 8:57 am

  Hocam bunların hepsini yapmak zorundamıyız

  • yasinolmez

   Mart 2, 2014 at 1:30 pm

   Neden? Yapabildiğin kadarıyla yapsan iyi olur orda çok zorlayıcı hareketler yok zaten

 303. İrfan

  Şubat 28, 2014 at 7:52 pm

  Hocam 22 yaşındayım. Boyum 1.75cm 1.78 veya 1.80 olursam benim için mükemmel olur. Bu hareketleri ne kadar süre yaparsam bu boya ulaşabilirim. Yada ulaşma ihtimalim varmıdır ?

  • yasinolmez

   Şubat 28, 2014 at 10:46 pm

   1.80 biraz hayalcilik olur fakat 2-2,5cm kadar fark görüldüğüne şahit olduk. Denemesi de çok yormaz seni 2-3 ay düzenli yap. Kaybedeceğin bir şey yok

 304. hasan

  Şubat 27, 2014 at 3:08 pm

  Kaç ayda etkili olur yaşım 19 teşekkürler.Birde gün içinde hepsini aynı anda yapalım.

  • yasinolmez

   Şubat 28, 2014 at 9:16 am

   En az 3 ay düzenli yap. Evet hepsini aynı egzersizde yap

 305. emircaan

  Şubat 21, 2014 at 9:11 pm

  ben daha öncede yazmıştım.boyum 1,75 kilom79 du 4 senedir body e gidiyordum.baskette başladım ve bu hateketleri de düzenli olarak her akşam yapıyorum.acaba boyum uzarmı?uzarsada kaç cm uzaya bilir?

  • yasinolmez

   Şubat 21, 2014 at 10:53 pm

   yaşını da yazsaydın keşke 🙂 bu hareketlerin çok faydalı olduğu pek çok kişi tarafından kanıtlandı. Mantık olarak da zaten omurların arasını açarak kemiği uzatıyor bu da doğal olarak boyu uzatıyor

 306. bade

  Şubat 10, 2014 at 10:30 pm

  meraba verdiginiz bilgiler icin cok saolun 22 yasindayim bu hareketleri duzenli olarak yaptigimda bikac cm daha uzarmiyim??

  • yasinolmez

   Şubat 11, 2014 at 2:41 pm

   kesinlikle uzarsınız yeterki düzenli ve bırakmadan bir kaç hareketleri uygulayın

 307. ceyhun

  Şubat 1, 2014 at 8:59 pm

  yasım 15,5 yani 16 bitmis olcak haziranda 1.67 boyundayım bu hareketlerin hepsini düzenli olarak uygulasam yılda 5 cm lik bir boy artışı olabilirmi ? ve 20 yaşıma geldiğimde 1,82-85 gibi bir boy sahibi olabilirmiyim

  • yasinolmez

   Şubat 1, 2014 at 9:07 pm

   Yaşın bu egzersizler için en uygun yaş. bu egzersizleri üşenmeden yapmaya başla. Günde 10 dakikanı almaz. Ama emin ol sana çok şey kazandırır. Bol Bol süt iç. Kaç cm uzayacağını bilemem genetik faktölrler de var işin içinde sonuçta ama bu hareketlerin normal boy uzama sürecine çok iyi katkısı olacağına eminim.

 308. nermin yıldız

  Ocak 27, 2014 at 5:15 pm

  bu hareketlerle aynı zamanda formda kalmak mümkün mü , gercekten özgün bir ıcerik olmus tesekkurler

 309. damla

  Aralık 14, 2013 at 1:37 pm

  bu hareketler vücutta kas yapar mı?

  • yasinolmez

   Aralık 14, 2013 at 5:08 pm

   Bu kasların asıl amacı eklemleri uzatmak ve kasları gerdirmektir. Vücudu sıkılaştırır fakat kas yapmaz

 310. kartal

  Aralık 8, 2013 at 11:38 pm

  merhaba yaşım 22 boyum 1,70 kilo 63 body yapıyorum bu egzersizleri yapsam faydası olurmu ? teşekkürler

  • yasinolmez

   Aralık 9, 2013 at 6:30 pm

   Tabiki olur yeter ki düzenli yap

   • gaye

    Temmuz 2, 2015 at 10:25 am

    Ben 15 yaşındayım.kilom 52 sizce çok mu kiloluyom.kilomu göstermiyorum.fakat yani yaşıma göre fazla sanki

   • Ahmet

    Ağustos 13, 2016 at 12:05 pm

    Merhaba Hocam 1.68 16 yaşındayım 57 kiloyum fıtness gitsem kısa kalırmıyım

 311. gülşah

  Kasım 7, 2013 at 10:16 pm

  esneme hareketlerini hergün yaparsak bi sorun olmaz dimi? bi tehlikesi yok heralde ?

  • yasinolmez

   Kasım 8, 2013 at 8:49 pm

   kesinlikle bir zararı yok oldukça faydası var

 312. Tufan

  Kasım 3, 2013 at 11:44 pm

  Yaşım 18 boyum 1.76 acaba işime yararmı . tesekkurler ?

  • yasinolmez

   Kasım 6, 2013 at 1:27 am

   Kesinlikle yarar. Yeter ki düzenli yap

 313. melek

  Eylül 24, 2013 at 8:31 pm

  Benm yaşım 15 boyum 1.58 -60 civarı kilom 43 sizce bu benm işimede yarar mı?

  • yasinolmez

   Eylül 25, 2013 at 5:15 pm

   Tabiki işine yarar düzenli olarak yap farkı göreceksin

 314. Ulaş

  Ağustos 19, 2013 at 10:26 am

  Bu hareketlerin hepsini yapıyorum yaş 14 boy 1.58-60 civarında kilo 43

  Ayda ne kadar uzamam mümkün ?

  • yasinolmez

   Ağustos 27, 2013 at 2:46 am

   Yaşınız gelişime çok uygun. Lütfen istikrarı bozmadan hep yap bu hareketleri olur mu? İyi beslenmeye çalış. Bol süt iç ama bu egzersizleri asla bırakma. Keşke hepimiz senin yaşında olsak da bu egzersizleri yapsak

   • nihat

    Eylül 23, 2014 at 8:51 pm

    hocam şimdi ben 20 yaşındaym boyum 1 60 boyum uzarmı ya??

    • Kuzey

     Temmuz 28, 2016 at 3:22 pm

     20 yasinda 1.60 ne hobbitten teklif gelmedimi sana aelsagklgslnsgmmgmsgsfklwtjlwtjpjwtpkyeawrhowuroteqjpafjljwt

   • rafael

    Nisan 26, 2015 at 9:45 am

    Menim yawim 23du bundan boyle arta bilirmi?

   • gaye

    Temmuz 2, 2015 at 10:29 am

    15 yaşındayım .boyum 1.56 🙁 bu egzersizleri ne kadar yapmam lazım.1 ay yapsam ne kadar uzarım.

    • AntremanNET

     Temmuz 7, 2015 at 3:33 pm

     Kesinlikle yapmanı öneririm uzun süre yap etkisini görürsün

  • mustafa

   Mayıs 21, 2014 at 11:02 pm

   merhaba hocam yaşım 22 1,71 boyundayım 5 gundur duzenlı hareketleri yapıyorum.En az 1cm’e ihtiyacım var sizce kesin uzarmıyım 1cm. 6 7 hafta sonra farkın olup olmadıgını yazarım.

   • yasinolmez

    Mayıs 28, 2014 at 11:05 pm

    Uzarsın. Bekliyorum sonuçları

    • elif

     Şubat 25, 2015 at 4:21 pm

     merhaba ben bu hareketleri bi ara 1 hafta yapmistim boyum 1.45 felandi ama setleri birlestirerek topluca yapmistim boyum baya bi uzadi saysini bilmiyorum 4 – 5 cm felan uzamistim ozamanlar 12-13 yasindaydim ama bilemem bu hareketlerdenmi artik ergemligede girmemistim o zamanlr yeniden baslicam 14 yasindayim

  • Celal

   Mart 19, 2015 at 8:17 pm

   Ben De 13 yaşındayım 1.60 kilo 59 nasıl kilomdan kurtulabilirim

   • Admin

    Nisan 11, 2015 at 10:49 am

    Spor yap ve dengeli beslen kısa zamanda fayda sağlarsın

Send this to a friend