En İyi 5 Karbonhidrat Tozu

En İyi 5 Kilo Aldırıcı Hangisi?

Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar?

Kilo aldırıcı karbonhidrat ürünleri özellikle zayıf sporcuların kilo ve hacim almasında oldukça gerekli ve faydalıdır. Karbonhidrat tozları, yüksek oranda karbonhidrat içerirken, yanında da bir miktar da protein içerirler. Genel olarak vitamin ve mineral de içermesiyle sporcuların kilo alımlarına yardımcı olur. Karbonhidrat tozu kullananlar genellikle ilk kullanımlarında çok iyi verim alırlar, sonraki kullanımlarda verim ilk kullanım kadar yüksek olmamaktadır. Bu normal bir durumdur, zaten karbonhidrat tozları uzun süreli kullanıma uygun değildir, bir kaç paket kullanımdan sonra yeterli kiloyu aldığınıza inandığınızda whey protein’lere geçmek daha uygun olur. Antreman.net olarak kişisel ve gözlemsel olarak en iyi karbonhidrat tozu ürünlerini sizin için inceledik.

5-) Hardline Progainer 5000 Gram.

hardline_progainer_5000-antreman-net-3599459499999Hardline Nutrition yaklaşık on iki yıldan bu yana Türkiye’de sporcu gıdaları üretimi yapan en eski şirketlerden biri olarak bilinmektedir. İlk bakışta, Hardline Progainer kilo aldırıcı ürünü içerik olarak bakıldığında Dünya’nın en iyi kilo aldırıcı ürünü olarak gözükmese de fiyat-performans ürünü olarak değerlendirildiğinde Hardline Progainer’ın başarılı not olması siz değerli okuyucularımızı şaşırtmamalıdır. Hardline Progainer 5000 gramdan oluşmakta olup, bir servisi 200 gramdan oluşan toplam 25 servisten meydana gelmektedir. Bir servisinde; 787 kalori, 151,6 gram karbonhidrat, 37.8 gram protein, 2500 mg kreatin monohidrat ve 7000 mg BCAA aminositleri içermektedir. Ürün çikolata, çilek ve muz aromaları ile satışa sunulmaktadır. %100 helal sertifikasına sahip olması ürüne olan güveni arttırmaktadır.

 


4-) BIGJOY BigMass Gainer 50 Porsiyon 5000 gr

Son zamanların en çok yükseliş gösteren markaların başında gelen Bigjoy’un, Bigmass isimli karbonhidrat ürünüdür. Her kutuda 50 ufak poşet bulunur ve bu sayede ürün daima taze kalır. Bigjoy’un aslında en büyük özelliği bence bu. Hardline ile aynı fiyata sahip olmasına rağmen tat, içerik ve paket içinde olması Bigjoy BigMass’ı öne çıkarıyor diyebilirim. Her 100 gramlık 1 paket porsiyonunda 77 gram karbonhidrat ve 20 gram protein içerir. Ekstra kreatin içermesi gelişimi destekleyecektir. Uygun fiyatlı, kolay kullanımlı bir ürün arayanlar için önereceğim ürünlerin başında gelir.

 


3-) Olimp Gain Bolic 6000 4000 Gram

olimp-gain-bolic-antreman-net-3258828398Olimp, 1990 yılında Polonya’da kurulmuş ve kalitesini dünya çapında kanıtlamış olan bir markadır.
26 yıllık tecrübesi ile bilhassa Avrupa’da önemli bir marka haline gelmiştir. Ürün çikolata ve çilek aromaları ile satışa sunulmaktadır. Ürün içerik olarak bakıldığında şeker oranının biraz yüksek olması haricinde gerçekten iyi bir içeriğe sahiptir. Ham madde kaliteli yüksek ve içimi oldukça rahattır. Tamamı 4000 gram olan bu ürün 100 gramdan oluşan 40 servisten meydana gelmektedir. Ürünün 100 gramdan oluşan bir servisinde; 386 kalori, 80 gram karbonhidrat, 15 gram protein, 1,5 gram kreatin monohidrat, 0,5 gram taurin ve yaklaşık 2500 mg BCAA aminoasitlerini içermektedir. Son zamanlarda fiyatının yükselmesinden dolayı satışları az da olsa düşüşe uğrayan Olimp Gain Bolic 4000, yeniden çıkışa geçmiş bulunmaktadır.

 


2-) Multipower Mass Gainer

Alman üretimi olan Multipower Mass Gainer, protein oranıyla dikkat çeken kaliteli bir karbonhidrat + protein karışımıdır. Kreatin vb ekstra içerik içermediği için saf bir üründür ve bu sebeple daha kalitedir. Ürünün her porsiyonu 100 gramdır ve her porsiyon 380 kaloridir. Porsiyon başına 61 gram karbonhidrat 25 gram protein içerir. Bu sayede protein ve karbonhidrat ihtiyacınızı genel olarak karşılar. Multipower markası 40 yıla yakındır ürün üretir ve sektörün en kaliteli, en güvenilir markalarındandır. Kilo veya hacim alma dönemlerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle creatine vs içermeyen saf bir ürün arayanlar için en uygun üründür.

 


1-) SCI-MX Muscle Meal Hardcore 5270 Gr (Galatasaray Spor Kulübü Sponsoru)

Geldik kategorinin en özel ürününe. Bir İngiliz markası olan SCI-MX‘in, gerçekten Hardcore diyebileceğimiz gainer ürünü. Aslında bu ürüne gainer demek bile doğru değil ürün tam bir protein + karbonhidrat karışımı. Protein oranının çok yüksek olması diğer ürünlerle direk bir kalite farkı oluşturuyor(porsiyonda 48 gram). Ayrıca ürünün içindeki protein 9 saat salınımlı özel bir protein, bu sayede emilim süresi uzun ve kasları uzun süre besliyor. Ürünün her porsiyonunda da 87 gram kompleks özel karbonhidrat bulunuyor. Gerçekten kaliteli bir ürün kullanmak isteyen, yağsız kas olarak hacim almak isteyen sporcular için biçilmiş kaftan. Ayrıca tat ve içim olarak başka hiç bir gainer ürününe benzemiyor, içerken kaliteyi hissediyorsunuz desem yalan söylemiş olmam. Her zaman saf ürünleri seven biri olarak bu ürün de kreatinle falan karıştırılmamış sadece protein+karbonhidrat ve vitaminlerden oluşuyor, o yüzden kalite daha yüksek. SCI-MX Muscle Meal Hardcore fiyat olarak ise 379 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Hem protein hem karbonhidrat ihtiyacını karşıladığı için rakamı kabul edilebilir düşünüyorum. Özetle, kaliteli iyi bir kilo ve hacim ürünü isteyenler mutlaka denesin bu ürünü.

 

7 Comments

 1. Avatar

  Hatice Selin

  Mayıs 14, 2018 at 8:42 am

  merhaba benim boy 178 ama kilo 47-48 arası ve kilo almak istiyorum bunun için elimden gelen her şeyi yaptım fakat gittiğim spor salonları pek ilgili olmadıkları takdirde bana zayıflama programları ve yanlış tozlar almamı sağladı bu sebepten dolayı İnternet üzeri araştırma yapmak istedim . benim için kilo almamı gerçekten sağlıcak ve tozu kullanırken neler yapmam gerektiğine dair bilgi verecek bir site arıyorum umarım doğru yerdeyimdir… Bana yardımcı olur musunuz ?

 2. Avatar

  davut

  Nisan 6, 2018 at 9:28 am

  Merhabalar. Bu en iyi dediginiz gainerin, sekerden gelen 20.5 gram karbonhidrati cok yuksek degilmi ?

  • Avatar

   antreman.net

   Mayıs 22, 2018 at 8:36 am

   Merhaba Davut, şöyle izah edeyim. Karbonhidrat içeren her gıda aynı zamanda şeker içerir, bu normal. Gainer ürünlerinde sıkıntı olan şey şu, bazı markalar içine ekstra şeker ekliyor, neden? Çünkü enerji değeri çok yüksek, kilo aldırma gücü çok yüksek ama büyük bir dezavantajı var sağlıksız ve yağlandırıyor. Benim önerdiğim SCI-MX Muscle Meal Hardcore’da ekstra eklenmiş şeker yok, üstelik 100 gramında yaklaşık 12-13 gram şekere denk geliyor ki bu karbonhidrattan gelen şeker değeri için oldukça iyi… Ayrıca ürünün ham madde kalitesi çok iyi ve protein oranı çok yüksek. Kesinlikle denemeye değer

 3. Avatar

  onur

  Aralık 21, 2017 at 1:33 pm

  Merhaba, Muscletech Premium Mass Gainer Diğer 5 Markaya göre Karbonhidrat ve protein değerleri daha yüksek Önerir misiniz ????

  • Avatar

   edit

   Aralık 26, 2017 at 1:31 pm

   Onur değerleri 100 gram üzerinden kıyaslaman gerekir. Muscletech Premium Mass Gainer değerleri 350 gram üzerinden verdiği için yüksek gözüküyor. Ama yine de iyi üründür

 4. Avatar

  Bilgin onur

  Haziran 30, 2017 at 10:16 pm

  merhaba karbonhidrat alımı ne zamanlarda olmalıdır?protein tozlarının kullanımıyla aynımıdır ve karbonhidrat değilde protein tozu alsam yanlışmı olur?spora başlamayı düşünüyorum kilo alamama sorunum var.Aslında 5-6 sene bu sporu yaptım,spor yaparken kilo alıyordum tabii takviyelerle.sıcaklarda bıraktım.her bırakışımda tekrar zayıfladım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend