Gaspari AminoMax 8000 – İnceleme

10 1.937

Supplement kullanıp Gaspari markasını duymayan yoktur heralde. Eski ve güvenilir bir marka olan Gaspari, Amerikan malıdır. Gaspari’nin şüphesiz ülkemizde en çok tanınan amino asidini inceleyeceğiz : Gaspari AminoMax 8000

Gaspari AminoMax 8000 Ürün İncelemesi

Servis adeti : 5 Tablet
aminoasit miktarı 8000 mg

100g amino asit profili :

L-Alanine………………..1938 mg
L-Arginine……………….1026 mg
L-Aspartic Acid……….3914 mg
L-Cystine………………….646 mg
L-Glutamic Acid……….6536 mg
L-Glycine………………….798 mg
L-Histidine………………..722 mg
L-Isoleucine (BCAA)..2508 mg
L-Leucine (BCAA)…35066 mg
L-Valine (BCAA)…….1748 mg
L-Lysine…………………3458 mg
L-Methionine…………….838 mg
L-Phenylalanine………..1178 mg
L-Proline…………………2432 mg
L-Serine………………….1938 mg
L-Taurine………………31000 mg
L-Threonine…………….1862 mg
L-Tryptophan……………532 mg
L-Tyrosine………………1330 mg

Ürün içeriği yukardaki gibi. Gözümüze ilk çarpan muthiş bir taurine ve leucine oranı. Fakat diğer amino asitlerin oranı da bir hayli düşük. Ürünün bu denli taurine ve leucine oranının yüksek olması bize kullanım esnasında ürünü kullandığımızı oldukça hissettirici bir pump etkisi verir. Kan dolaşımı hızlanır, damalarlar da açılır daha belirgin hale gelir. Bu da ekstra güç demek. Fakat kas doyuruculuğu açısından çok da kaliteli içeriğe sahip denemez. Düzenli kullanımda iyi beslenme ve iyi çalışmayla ürün etkisini oldukça gösterecektir. Özellikle amatör sporcular ya da ilk kez amino asit kullananlar üzerinde bıraktığı etki nedeniyle ürün bu kadar tanındı. Ben de ilk kutuda çok güzel bir etki alırken, 2 ve 3. kutularda ilk kutudan aldığım kadar etki alamamıştım.

gaspari-amino-max-48628322

Fiyat/Performans Oranı

Ürün ülkemizde kolayca bulunuyor ve oldukça hesaplı bir fiyat etiketi var( 350 tableti 109 Tl gibi) Ürünün çok satılmasının nedeni de bu. Fakat açık konuşmalıyım ki ürünün 2012 yıllarındaki yeni çıktığı zamanki kalitesi şuanda yok. Biliyorsunuz son yıllarda pek çok supplement markalarına zam geldi. Gaspari firması ise ürünlerinin fiyatlarını çok fazla arttırmadı. Ham madde fiyatları artarken firmanın ürünün fiyatları arttırmamasının nedeni ne olabilir? Ham madde kalitesini düşürmesi olabilir mi? Bence olabilir.

Ürün Kullanımı

Ürünün bir kaç farklı serisi var. Bazı seriler 325 adet iken bazıları 350 veya 375 adet falan olabiliyor. Fakat kutu gramajları aynı yani değişen tek şey hapların boyutu. O nedenle porsiyon olarak kutunun üzerinde yazanı referans alın ki yanlışlık olmasın. Porsiyon sayısı adet olarak 4 ile 5 olarak değişiyor. Kendim 3 kutu bu üründen bitirmiş biri olarak hapların büyük olduğunu kabul etmeliyim. İlk aldığımda nasıl yutacağımı şaşırmıştım fakat alıştıktan sonra kolay geldi. Siz yine de eğer hap yutma konusunda pimpirikliyseniz alışana kadar dikkatli içmenizi öneririm.  Hapı yutmak yutma anında için boynu geriye vererek(yani yemek borumuzu düz hale getirip) hapı da tam dik şekilde boğazdan aşağı kaydırmak en güvenli yol oluyor. Hapı kırarak içenler de var fakat bunu tavsiye etmiyorum, hapın kırılan kısmı yemek borusunu acıtabiliyor zarar verebiliyor. Ben en etkili kullanımı 5 adet spordan 30 dakika önce 5 adet de spordan hemen sonra içerek alıyordum. Siz de bu oranı kullanabilirsiniz, kendinize göre porsiyon sayısını 4 adet de yapabilirsiniz.

Sonuç

Ürünün fiyatı uygun, pump etkisi güzel, ilk kullanımlarda özellikle amatör sporcuları bir kaç ay gerçekten güzel toparlıyor sizi fakat uzun vadede kaliteli besleyicilikte bir ürün değil. Ham madde kalitesinin düşük olması, amino asit profilinin yeterli doygunlukta olmaması, kullanım olarak da hapların büyük olması gibi dezavantajlar nedeniyle eğer bütçeniz elveriyorsa daha üst seviye amino asit ürünlerine yönelmenizi öneririm.

Satın Al: Gaspari Amino Max 8000

[wp-review id=”2448″]

Satın Al: Gaspari Amino Max 8000

Yorumları Göster (10)