Göbek Simidinden Kurtulma Egzersizleri

0 6.219

Göbek bölgesinde yağlanmanın neticesinde simit gibi bir oluşum meydana gelir. Bu bölgede meydana gelen yağlanma ve oluşan simidin yok olması için hayli çaba gerekecektir. Vücudumuz içerisinde en zor eriyen yağların olduğu bölge bu bölgedir. Diğer tüm bölgelerinizdeki kaslanmayı daha kolay artırabilirsiniz. Vücut ısınma hareketleri ve sporcu antrenmanlar sayesinde fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ancak göbek bölgesindeki yağlanmayı özel sporcu egzersizleri sayesinde giderebilir ve kas haline çevirebilirsiniz. Peki, nedir bu hareketler?

gobek-eritme-egzersizi

İlk hareketimiz özel sporcu egzersizleri olarak sıklıkla uygulanan bir harekettir. Sırtüstü yatar vaziyette bacaklarınızı kaldırın ve topuklarınız havada duracak şekilde durun. Kalçanızı yaklaşık 20 cm kadar havaya kaldırın ve durun. Süre bitiminde de yavaşça indirin. Bunu 15-20 kere tekrarlayın. Vücut ısınma hareketleri sonrasında yapacağınız ikinci hareketimiz ise Ters crunch olarak adlandırılan bu hareketin mekik hareketine benzediğini söyleyebiliriz. Sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı diz eklemlerinden bükerek kaldırın. Sanki bir sandalyede oturuyorsunuz ama sırtüstü durumdasınız.

Bu pozisyondayken dizlerinizi alın bölgenize doğru çekin. Sonra tekrar eski konumuna getirin. 15-20 tekrar yapın. Başlangıçta dizleriniz alnınıza değmeyecektir ancak hareket tekrarı artıkça dizler alnınıza değecektir. Üçüncü sporcu antrenmanları hareketinden biridir. Destekli Crunch hareketi olarak bilinen bu hareket destekli mekik hareketidir. Sırtüstü yere uzanın ve bacaklarınızı bir desteğe sabitleyin. Ellerinizi göğsünüzde birleştirin. Bacaklarınızı sabit tutarak yerden boyun ve başınızı 10-15 cm kadar kaldırın.

gobek-eritme-hareketleri

Tüm bu sporcu egzersizleri sayesinde göbek ve karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacaksınız. Vücut ısınma hareketleri ve sporcu antrenmanlar dışında bu hareketleri özel olarak yaptığınızda göbek yağlarınızın eridiğini göreceksiniz. Ancak bunların yanında diyetlerin yapılması, bol su tüketilmesi, abur cuburdan vazgeçilmesi, bol bol yürüyüş yaparak kalori harcanmasının sağlanması ve tuzlu yiyeceklerden uzak durulması gerekir.

yorum Yap