Karın Yağlarını Eriten Ev Egzersizleri

0 1.517

Pek çoğumuz göbek denilen karnımızdaki yağlardan şikayetçiyiz. Hareketsizlik ve spor yapmama gibi nedenlerden vücudumuz yağ depoluyor ve pek çoğumuz hatrı sayılır bir göbeğe sahip olabiliyor. Gerek kadınlar gerek erkekler için göbek yağlanması oldukça belli olan ve rahatsız edici bir durumdur. Bu durumda bizler size yardımcı olabilmek için karın kaslarını güçlendiren, bu sayede karın bölgesinin daha sıkı olup daha ince gözükmesini sağlayan egzersizleri derledik. Unutmayın, bölgesel yağ yakım diye bir şey yoktur, burdaki egzersizler karın kaslarınızı güçlendirip size nispeten daha sıkı bir karın görüntüsüne ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında beslenmenize dikkat etmek ve gün içerisinde 30-60 dk arası yürüyüşler yapmak süreci hızlandıracaktır.

 

Göbek eriten ev egzersizleri yazımızın ilk hareketi hem esneme sağlayarak vücudumuzu gerdirecek, hem de belimizin yan bölgesinde bulunan kasları çalıştırarak toparlanmayı hızlandıracaktır. Bu hareketi 20 20 20 olarak yani 3 set 20 tekrar yapabilirsiniz.

göbek eritme

 

 

 

 

 


 

İkinci hareketimiz omurga ve sırt kısmını güçlendirmek için önemli. Doğrudan göbekle alakası olmasa da, belimizi daha kuvvetli yaparken, omurgamız etrafındaki kasları da güçlendirecektir. Özellikle bel ve sırt ağrıları çekenler bir kaç ay sonra ağrılarından kurtulduğunu görecekler. Bu hareketi de 3 set 8 tekrar olarak yapabilirsiniz.

göbek eritme 2

 

 

 

 

 


 

Üçüncü hareketimizde artık ısınma hareketlerini bitirip karın bölgesine doğrudan etki edecek hareketlere geçiş yapıyoruz. Mekik hareketiyle karın kaslarımızı oldukça güçlendireceğiz. 15 tekrardan 3 set yapın. Çok zorlanıyorsanız yapabildiğiniz kadar yapabilirsiniz başlangıçta.

göbek eritme 3

 

 

 

 

 


 

Karın düzleştirici hareketlerin 4.sü de farklı bir tür mekik. Bunu da 15 tekrardan 3 set yapmanızı öneriyorum. Tercihe göre ellerinizi tam belinizin arkasına koyup öyle de yapabilirsiniz. Dizlerinizi çok kırmamaya çalışın.

karın düzleştirme 4

 

 

 

 

 

 


Göbek eritici hareketlerimizin 5.si bisiklet olarak tabir edilen hareket. Yine yatarak yapıyoruz. Hem karın kaslarımızı hem de basen ve dizlerimizin çalışmasını sağlayacak bu hareketi de 3 set yapabildiğiniz kadar yapın.

göbek eritme 5

 

 

 


 

6. hareketimiz ev egzersizlerinin olmazsa olmazı yana bacak açış hareketi. Bu hareket hem bacak ve kalça grubunun incelip/sıkılaşmasını sağlarken göbek bölgemizi de yan taraftan toparlayacaktır. Bu hareketi de 3×10 olarak öneriyorum. Yani 10 tekrardan 3 set. Tabii iki bacağınıza da yapacaksınız sırayla.

göbek eritme 6

 

 

 


 

Evde göbek eriten hareketlerimizin 7.si squat olarka bilinen hareket. Bu hareket aslında bacaklarımızı çalıştırıyor fakat karın bölgesindeki kaslara da yük bindirmesi sebebiyle oldukça önemli bir hareket es geçmeyin. 3 setten 20 tekrar yapmanızı öneriyorum

göbek eritme evde

 

 

 

 

 


 

8. ve son hareketimizin adı twist. bu hareket yine karın üzerinde etkili ve yağ yakmaya da faydası olan bir harekettir. Sağa sola vücudumuzu gerdirerek yapıp egzersiz serimizi bitiriyoruz. 3 setten 20 saniye yapmak uygundur.

göbek eritme 7

yorum Yap