Optimum %100 Gold Standard Whey – İnceleme

3 1.583

Optimum Nutrition uzun yıllardır dünyaca tanınan ve saygınlığı olan bir firma. Amerikan menşeili firmanın en meşhur ürünü de kuşkusuz %100 Gold Standard Whey Protein

Gerçekten en çok satılan bu ürünün incelemesini yapmazsak olmazdı. Bakalım bu ürünü pek çok dalga 1. yapan nedir? Ya da gerçekten bu kadar başarılı mı?

İçerik

Ürünün 1 ölçeği 30 gram. 1 ölçekte bulunan değerler :

  • 24 gram protein
  • 3 gram karbonhidrat
  • 1 gram yağ
  • 30 mg kolesterol
  • 120 mg sodyum

Bir ölçeğin toplam kalorisi ise 120

Gördüğümüz üzere liste fazla şişirilmemiş ve fazla kurcalanmamış. Yani saflığa yakın derecede bir ürün. Ürün içeriği başarılı. Ölçek başına 1 gram şeker ve 3 gram karbonhidrat güzel seviyede. 120mg’lik sodyum oranı çok az sayılmasa da problem teşkil etmiyor.

Bahsettiğimiz gibi ürünün en önemli kısmı ürünün saf ve gereksiz maddelerle şişirilmiş olmaması.

Ürünün bu denli çok satılmasının nedeni de reklam ve pazarlama stratejisine de dayanıyor. Ürün bize mucizevi etkiler sunmuyor, dev adamlar veya kaslı kadınlarla ürünü tanıtmıyor. Bu nedenle insanlar bu ürüne güveniyor daha samimi geliyor. Marka olarak da oturmuş bir hale gelince bu ürünü çok satılabilir yapmak kolaylaşıyor.

bon-012_1z

Tad ve kullanımı

Amerika’ya baktığımız zaman onlarca aroma görürken ülkemizde sadece 1-2 aroma görmek üzücü. Fakat malesef ülkemize farklı aromalar ithal etmek çok ama çok zor. Gümrük mevzuatına göre her aroma için tüm ithalat işlemleri vergileri vs masrafları tekrardan yapılıyor. Bu nedenle distribitörler aromaları çok çeşitli tutamıyor. O nedenle Optimum %100 Gold Standard Whey Protein hemen hemen her yerde kakaolu olarak satılmaktadır. Ürünün tadı uzun süreli kullanımda baysa da gayet yerinde

Ürün içerik açısından saf olduğu için süt ve suya çok kolay karışmakta. Karışımla ilgili de problem yok

Bir Okuyucumuzun Yorumu

Değerli antreman.net okuyucuları, 5 yıldır düzenli şekilde fitness yapıyorum özellikle son 2 yıldır daha ağır bir şekilde çalışıyor ve supplement kullanıyorum. Supplement deyince hepimizin bildiği gibi akla ilk gelen besin takviyesi: protein tozu. Son 2 yıldır farklı whey proteinler kullanmaktayım, hepsinin yararını gördüm, ama son 3 aydır Türkiye’de 2013-2014 yılında en iyi seçilen Optimum Nutrition 100% GOLD STANDART WHEY protein kullandığımı ve neden ona geçtiğimi anlatacağım. Şu andaki vucut yağ oranım %14-15, yazın ise %10-12 lere düşürme hedefim var, kilom 85, boyum 1.74. Bunları size anlatmamın nedeni ise benim tercih etmem gereken protein tozunun yağ oranın çok düşük, kolestrolununda düşük olması gerektiğindendir, ki bu supplementte her ölçekte 1 gr yağ ve 120 kalori bulunmaktadır. Bu iyi bir değerdir. tad seceneği olarak çok farklı seçeneklerinin olması ise bizim için ayrı bir avantaj. Optimum markasının güvenilirliği ve kalitesi de tartışmasız bir gerçek. Ürün içerisinde : Her ölçekte 5 gram BCAA ve 4 gram glutamine ve glutamic acid bulunmaktadır. Bu da ürünün ayrı bir avantajı olarak kabul edilebilir. Çünkü idman sonuna yakın son 5 dakika içinde alınarak hızlı emilen bu whey,  bcaa ve glutamine ile birlikte olabilecek kas kaybını ve enerji ihtiyacını kapatacak orandadır. Ben bu ürünü son hareketimin son setinde hazırlayıp antreman sonrasında cardio öncesinde içiyor olmam, ağır idmanlardan sonra vücut yorgunluğumu hissettirmiyor ve beni dinç tutuyor. Ayrıca kas kaybımı nerdeyse minimuma indiriyor. Verilere bakılırsa tek problem yaratabilecek 130 mg sodyum yani tuz miktarı, vücudundaki tuz alımını çok detaylı takip etmek isteyen sporcular için az da olsa problem teşkil edebilir fakat, genellikle tüm protein tozu ürünlerinde benzer miktarda sodyum bulunduğu hesaba katılırsa, bu da kaçınılmaz bir miktardır ve göz ardı edilebilir. o yüzden içeriği,tadı,ve kalitesinden dolayı ,içinde gaz yapan maddelerin bulunmamasından dolayı, fiyatı ne olursa olsun benim vazgeçilmezlerim arasına girmiştir. Eğer protein çeşitleri arasında karar vermeye çalışıyorsanız antremanın hemen sonrası için Optimum Nutrition 100% GOLD STANDART WHEY öneririm.

Fiyat / Performans

Fiyat olarak son zamlara kadar uygun kabul edilebilecek noktadaydı fakat zamlarla birlikte eski uygunluğunu bir nebze de olsa kaybetti. Fiyatına göre yine de başarılı sayılsa da biraz daha para ekleyip özellikle diyet döneminde kullanılıyorsa yağ ve karbonhidratı 0’a yakın olan başka protein tozları alınabilir. Ayrıca Amerikan mallarının piyasada çok sahtesi olduğu unutulmamalı. Özellikle Optimum alırken daha dikkatli olunmasında fayda var.

[wp-review]

Yorumları Göster (3)