SCI-MX Whey Plus Hardcore™ – İnceleme

1 328

Türkiye’ye yeni gelen SCI-MX markasını yorumlama imkanı buldum, öncelikle markayı İngiltere’ye gidenlerden sıkça duyuyordum ve Türkiye’ye geleceğini hiç düşünmezdim. SCI-MX markasının ismi “Science” yani “bilim” kelimesinin ilk 3 harfinden geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi bilimi çok iyi kullanan bir firma, ar-ge olarak İngiltere’nin sektöründeki en fazla yatırımı yapan şirket olarak biliyor. Bu arada marka nasıl okunuyor derseniz İngiliz arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla “saymeks” olarak okunduğunu söyleyebilirim 🙂 Markanın Türkiye Facebook sayfası ise bu, kampanyalardan haberdar olabilmek için takip edebilirsiniz: SciMXTurkiye

SCI-MX Whey Plus Hardcore™ Nasıl Bir Ürün?

Whey Plus Hardcore muhtemelen SCI-MX‘in en çok tercih edilen ürünü olacak. Ürün, adının hakkını verir cinsten bir ürün. Her 35 gramlık porsiyonda 26 gram proteinin yanı sıra SERBEST FORMDA 2 gram creatine ve 2 grama yakın da glutamine(glysin formda) bulunuyor. Whey Plus Hardcore‘un da can alıcı noktası burası, serbest formda creatine ve glysin ile zengileştirilmiş içeriği ile tam bir performans ürünü. Aldığım bilgilere göre de içeriğinde ekstra lif ve enzim içeriği bulunuyor. Bu sayede protein çok daha rahat vücut tarafından sindirilebiliyor.

SCI-MX Whey Plus Hardcore™ Tat

SCI-MX-Whey-Plus-HardcoreArkadaşlar bugüne kadar 20’den fazla protein tozu kullanmışımdır zannediyorum ama, samimi söylüyorum daha iyi lezzete sahip whey protein içmedim. Kıvamı bile çok farklı. Benim kullandığım aroma çikolataydı başka aroması gelmiyor galiba Türkiye’ye ama gerek kıvamı gerek içtikten sonra ağızda bıraktığı tat kesinlikle çok iyi, bu tadı ve kıvamı kalitesiz bir ham maddeyle almanız imkansızdır emin olabilirsiniz. SCI-MX Whey Plus Hardcore‘un tadı benden tam puan aldı diyebilirim. Ayrıca suyla yapıp, tadı sütleymiş gibi olan tek protein tozu.

SCI-MX Whey Plus Hardcore™ Etki

Hiç bir whey protein doğrudan performans türevinde bir etki vermez doğru fakat SCI-MX Whey Plus Hardcore yazının başında belirttiğim serbest formda 2 gram creatine ve 2 grama yakın glysin içermesi sebebiyle içtikten sonra antrenmanda kendisini hissettirdiğini söyleyebilirim. Ürünü yeni kullanmaya başladığım için uzun süreli yorumunu yapamayacağım ama bu kalitede bir ürünün uzun vadeli kullanımda kütle ve hacim kazanmaya etkisi olmaması imkansız. Bu arada 2.1 kg ve 3.6 kg olarak 2 boyu var, imkanı olanların 3.6 kg olanını almasını öneririm porsiyon başına maliyeti daha uyguna gelmekte.

SCI-MX Whey Plus Hardcore™ SATIN AL

 • 98%
  Marka Kalitesi - 98%
 • 97%
  İçerik Kalitesi - 97%
 • 98%
  Etki - 98%
 • 99%
  Tat ve Kullanım - 99%
 • 95%
  Fiyat / Performans - 95%
97%

Özet

SCI-MX İngiltere’nin 1 numaralı protein tozu markası. Yaptığım incelemede ise bu sözün sadece bir reklamdan ibaret olmadığını, gerçekten yüksek kaliteye sahip bir ürün olduğunu kanıtlıyor. Whey Plus Hardcore’u standart whey proteinlerinden artık sıkılan ve kaliteli alternatif arayanlar başta olmak üzere herkese rahatlıkla tavsiye ediyorum

Sending
User Review
3.67 (9 votes)

SCI-MX Whey Plus Hardcore™ SATIN AL