Sadece Süt İçerek Doğal Yoldan Kilo Almak

10 2.240

Kilo almak size zor geliyor ve kilo aldırıcı supplementler (protein tozları, weight gainer’lar) yerine daha doğal olarak kilo almak istiyorsanız bu sistem sizin işinize yarayabilir. Aşağıda anlatacaklarımız süte karşı(laktoza) alerjisi olmayanlar içindir.

Öncelikle kullanacağımız bu yöntemin ismi GOMAD’dır. Bu kelimenin anlamı Gallon Of Milk a Day, yani kısaca günde 1 galon süt anlamına gelmektedir. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi Amerika’da meşhur olmuş bir sistemdir. Bu arada 1 galonun litre karşılığı 3.8 litredir. Kısaca gomad demek, günde 1 galon süt içerek kilo almak demektir

Bu Sistem Nasıl Uygulanır?

Gomad’ın etkilerini görmek askında çok kolaydır.  Sonuç olarak günlük beslenmemizin yanı sıra bir de bunun üzerine 4litreye yakın süt içip kilo almamak tahmin edersiniz ki mümkün değildir. 4 litreye yakın süt 2500 kalori içerir. Ekstradan gün içinde aldığını bu 2500 kalori size kilo olarak geri dönecektir

4 Litreden Daha az Süt İçerek Bu Sistemi Uygulayabilir miyim?

Tabiki. Gomad’da kullanılan miktar standartlaşmış bir miktardır. Siz kendi bünyenize kendi beslenmenize göre en uygun miktarı deneye yanıla bulabilirsiniz. Ama bu sistem üzerinden gidilecekse günde en azından 1 litre sütle başlayıp buna alışmak gerekmetir. Yani 1-2 ufak bardakla da bu iş olmaz. Eğer bunlar beni zorlar diyorsanız supplement ve besin destekleri bölümünden kilo aldıran supplementlere bakabilirsiniz.

süt

 

 

 

Her Şey Tamam, Peki Yan Etkiler?

Bu kadar çok süt bizi perişan etmesin mi hocam? Dediğinizi duyar gibiyim. Bildiğimiz gibi bir etkiye sebep olan her şeyin de çeşitli yan etkileri olabilir. Bu etkiler kişiye göre değişim gösterebilir buna siz tecrübe ederek karar vereceksiniz. Ama sonuç olarak kimyasal bir durum olmadığı için içimizi rahat tutabiliriz. Yan etki konusunda örnek vermek gerekirse genel olarak görülen bir anda çok fazla süt içme sonucu karşılabilinecek yan etkiler : Şişkinlik ve gaz,bulantı, ishal, sivilce, uyku. Bu etkiler illa olacak diye bir şey yok. Kişiden kişiye göre değiştiğini unutmayın. Bazı insana sabah içtiği 1 bardak süt bile akşama kadar gaz yaparken başka bir insan 3 litre içse bir şey olmaz. Bunun gibi.

Bunların ne düzeyde olacağını kestiremediğimizden ortaya sağlık problemi çıkmaması için bu yöntemin kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Eğer şüphe duyuyorsanız bir doktordan tavsiye almanız daha iyi olacaktır.

Gomad Sisteminin Püf Noktları

  • Belirlediğiniz miktarda sütü gün içinde eşit miktarlarda yayın. Yani sık sık ve az az fakat sürekli içme halinde oluır
  • Yemeklerden bir süre önce süt içmeyin ki iştahınızı kapatmasın.
  • Süte alışmak için az sütle başlayın. gün içinde 2-3 bardakla bile başlayabilirsiniz. Alıştıkça bardak sayısını arttırın. Aldığınız kiloya ve tepikiye göre standart miktarı siz belirleyin. 4 litre içmek zorunda değilsiniz.
  • Yoğun bulantı ve yoğun ishal durumunda süt içmeye bir süre ara verip içtiğiniz miktarı azaltın.
  • Sporla birlikte bu sistemi uygulamanız sağlığınız açısından çok daha faydalı olacaktır.
  • Bu sisteme başlama günü olarak haftasonları(yani evde olduğunuz günler) daha uygundur. Mide bulantısına veya sindirim sıkıntılarına işte/okulda yakalanmayı haliyle hiç birimiz istemeyiz sanırım.

 

Yorumları Göster (10)