Vahşi Değişimin İpuçları

1 145.371

Ben dahil, hepimizin, hepinizin bu siteleri gezmesi, okuması, araştırması, uygulaması, hep ‘istediğimiz kendimiz’ olmak istemesidir, hedeflerimiz, kendimizin görmek istediğimiz şeklidir. Evlenmek için burada iseniz yanlış adrestesiniz.

Aramızda diyet konusunda master yapmayan yoktur herhalde? Hepimizin diyetler ile şiddetli ilişkileri olduğu kanaatindeyim, bu ilişkiler de genelde ayrılık ile bitiyor. Hangimiz programlarımıza sadık kaldık ? Hangimiz,’ akşam 6 dan sonra bir şey yemeyeceğim artık’ deyip soluğu Burger King’lerde almadı ? Ben cevap vermek istemiyorum, cevaplar sizde.
Arkadaşlar irade konusuna girmeyeceğim bile, iradesiz bir birey, sadece bu konuda değil hayatının hiç bir dakikasında başarı kokusunu alamayacaktır, o yüzden pas geçiyorum.
Güzel bir söz ile başlamak istiyorum, “Aynı şeyler yaparak farklı sonuçlara ulaşamazsınız” biz aynı şeyi yapıp farklı sonuçları bekleyen ırk oluyoruz galiba.
O zaman vahşi kanunlarımıza merhaba diyelim;
  • Öncelikle beslenme ile ilgili en net söylenecek, yakabileceğiniz kadar yemenizdir, bu ana kural.
  • Sabahları 7de güne merhaba deyin, unutmayın başarılı insanlar diğer insanlar uyurken çalışanlardır, yarım litre ılık limonlu su ile güne başlayın.
  • Kahvaltılarınızda yumurta,peynir,ceviz, bal ve sütü eksik etmeyin.
  • Kardiyo programlarını abartmayın, sadece eğimlerini arttırın zorlayın, zorlanın, daha fazla ev işi yaparak bir taşla iki kuş vurun, merdivenleri çifter çifter çıkın, damlaya damlaya göl olur biliyorsunuz.
  • Kendinizi evdeki aletleriniz ve ya spor salonu ile ne kandırın ne sınırlandırın, her yerden her şeyden faydalanın.
  • Haftada bir gün kendinizi dinlendirin, mümkünse yemek yemeyin, o günki açlık kaslarınızdaki büyüme hormonu salınımlarını %2000 oranında arttırmaktadır. (Kaynak;ABD Intermountain 2013 ar-ge verileri.)
  • Şınav, ters şınav, yan şınav, mekik hareketlerini ısınma sonrası 12×3 kere yapmanız yeterlidir.
  • Shadowboxing – jumping rope – walking lunge – side shuffle with medicine ball – high/low exchange – box jump – pushup with row – rotational situp – burpee-pullup – chin up hareketlerini her gün 1 set yapın, tekrarlarınız fazla, tek hareketin süresi 20 saniye olsun.Hareketlerin yarısını sabah yarısını akşam yapabilirsiniz.
  • Unutmayın, şeker, tuz, un, kola, ekmek, kızartmalar konusunda yemeyin falan demiyorum, ‘karınca kararınca’ diyorum. Şeker ve tatlı ihtiyacınızı da akşam değil, sabah saatleri karşılayın ki gün içinde yağ olarak yakabilesiniz.
Ve arkadaşlar son olarak, çalışma esnasında kafanızda hesaplar yapmayın, hedefe odaklanın, şişen göğüs kaslarınızı izleyin, aynalara merhaba deyin.
En önemlisi de betonu delecek olan suyun gücünün değilde sürekliliği olacağı gibi, sizin zaferiniz de sürekliliğiniz ile ortaya çıkacaktır.
Yorumları Göster (1)