Yulafı Nasıl Tüketebilirim? Nasıl Tatlandırabilirim?

Sabahların kurtarıcı gıdası yulafı yemeyi nasıl daha keyifli hale getirebilirsin?

Yağ içermeyen bir karbonhidrat olması ve kasları yenileyici özelliği ile yulaf son zamanların en trend sporcu yiyeceklerinden biri. Üç farklı tarif ile yulafı damak zevkine daha uygun bir şekilde tüketmen mümkün.

Yulaf topları: 1 bardak yulaf ezmesini 1 rendelenmiş ve tavada yumuşayıncaya kadar pişirilmiş havuç, bir yemek kaşığı bal ya da pekmez, tercihine göre çekilmiş fındık ya da ceviz ile karıştır. Elinle küçük toplar haline getirerek dışını hindistan cevizi ile kapla ve 1 saat buz dolabında beklet.
Hamburger köftesi: 1 bardak meksika fasülyesi ve yarım bardak nohutu pişir. Yarım bardak yulaf ezmesi, 1 adet közlenmiş biber, karabiber, kimyon ve pul biber ekleyerek tüm malzemeli püre haline getir. Büyük köfteler halinde 200 derecelik fırında pişir.
Omlet: Yulafı toz haline gelecek şekilde çekerek sabahları sebzeli omletlerin içine koyarak da tüketebilirsin.

1 Comment

  1. Avatar

    Johnetta

    Nisan 5, 2017 at 9:03 am

    Hi my dear-has not stopped raining here today either, but have had a fabulous birthday and what a day you all had yerestday, the festival sounded really great and an Indian in the evening, a perfect ending!! Love your dress and the suede jerkin really makes your whole outfit! xxxx

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend